Kancelář

Laserové tiskárny - nejprodávanější modely

Top laserové tiskárny podle prodejnosti

Laserové tiskárny jsou již na trhu několik let a za ten čas se díky dostupné ceně dostali i do domácností, malých firem a domácích kanceláří. V nabídce obchodů je najdete v širokém spektru cen, od těch dostupnějších, až po výkonné s vysokou cenou. Podívali jsme se na několik prodejců a nejprodávanější modely za poslední období. Prodejnost zařízení se neodvíjí od výkonu tisku, množství funkcí, ani nejvyšší kvality výtisků. Je to počet kusů z daného modelu, který běžní uživatelé nakupují. Tyto tiskárny a multifunkce jsou zajímavé pro zákazníky velmi výhodným poměrem výkonu, kvality tisku a dostupné ceny. Proto neberte tento žebříček, jak pořadí těch nejkvalitnějších laserových tiskáren, které jsou na trhu.

 

Canon i-SENSYS MF633Cdw

 

Nejprodávanější laserová tiskárna pochází z dílny výrobce Canon. Jeho najoblíbenejšími modely na trhu jsou tiskárny modelové řady i-SENSYS a rady MAXIFY. Multifunkci Canon i-SENSYS MF633Cdw můžeme zařadit mezi výkonné zařízení vhodné do malé a středně velké firmy, kde je potřebná vysoká kvalita tisku ve větším objemu. Rozhodně se vyplatí v domácí kanceláří při podnikání, kde ji využijete, jako komplexní zařízení pro tisk, kopírování, skenování a fax. Tlačí laserovou technologií ve černobílém i barevném režimu ve vysokém rozlišení tisku 1 200 x 1 200 Dpi. Více o této multifunkci naleznete v naší recenzi, kde jsme právě vyzvedli, nejen výkon, vysokou kvalitu tisku, ale také množství funkcí a komfortní ovládání díky velkému dotykovému 12,7 cm LCD displeji. Prvenství v prodejnosti si tento model zaslouží. Je to ověřený model s vynikajícím poměrem spolehlivého výkonu v náročném pracovním tempu, vysokou kvalitou tisku, bohatými funkcemi a cenou, která se pohybuje na spodní hranici již od 6 100 Kč.

 

Samsung SL M2070W

 

 

Ačkoliv tiskárny společnosti Samsung přešly pod křídla výrobce Hewlett Packard, stále se prodávají s logem výrobce Samsung a najdete je i v portfoliu výrobce HP. V prodejnosti se dostal dopředu model Samsung SL M2070W. Dokonce se tento model stal produktem roku 2017, na základě hodnocení spotřebitelů a výborné hodnocení dostal v dTestu, jako vítěz v kategorii dobrá kvalita. Jde o multifunkci, která tlačí laserovou technologií v černobílém režimu. Díky funkcím tisk, kopírování a skenování je pomocníkem se kterým budete flexibilně pracovat na svých úkolech. Kvalita tisku je výborná a ve formátu A4 dokáže zařízení vytisknout za minutu 20 stran v černobílém režimu. Nejen text dokumentů, ale i obrázky jsou velmi detailní a ostré. Ovládání pomocí přehledného panelu s tlačítky je jednoduché a pohodlné. Nechybí ani displej, ten je však pouze 2-řádkový a splňuje spíše informativní účel, jako nějaké detailní zobrazení. Multifunkce Samsung SL M2070W neobsahuje automatický oboustranný tisk, můžete však oboustranně tisknout manuálně. Plusem je možnost připojení pomocí Wi-Fi, tisk z mobilních zařízení a technologie NFC. Po spárování s mobilních zařízením můžete tisknout dokumenty pomocí NFC přímo z mobilu. Pro tisk se využívá jedna černá tonerová kazeta standard s kapacitou 1 000 stran, nebo velkokapacitní toner s výtěžností 1 800 stran. Maximální měsíční zátěž tohoto modelu je 10 000 stran ve formátu A4.

Rozměry a hmotnost: Šířka: 406 mm / Hloubka: 359,6 mm / Výška: 253 mm / Hmotnost: 7,4 kg

Plusy

- ergonomický design
- kompaktní rozměry
- kvalitní tisk
- multifunkční zařízení (tisk, kopírování, skenování)
- jednoduchá obsluha
- kopírování dokladů
- kopírování více stran na jeden list
- skenování do e-mailu
- eco mód pro snížení spotřeby toneru
- Google Cloud Print

Mínusy

- pouze černobílý tisk
- neobsahuje LAN
- poměrně malý nepodsvícený displej
- trochu vyšší hlučnost

Multifunkce Samsung SL M2070W je zařízením s dobrým poměrem kvality tisku, funkčnosti a hlavně ceny. Ta se pohybuje na nejnižší hranici již od 2 990 Kč. Právě dostupná cena této multifunkce s laserovou technologií a dobrou konektivitou, ji dostala na přední příčky v prodejnosti.

 

 

Velmi dobře obstály v prodejnosti i laserové tiskárny a multifunkce společnosti Hewlett-Packard. Tato značka je oblíbenou na českém trhu. Nejprodávanějším modelem v kategorii laserových tiskáren je model HP LaserJet Pro MFP M130nw a v závěsu za ním se drží novinka léta, model HP LaserJet Pro MFP M28nw.

HP LaserJet Pro MFP M130nw

 

 

Monochromatická laserová multifunkce pro tisk v objemu 150 až 1 500 stran měsíčně je na trhu již déle a proto má v prodejnosti vyšší čísla. Jde o zařízení vhodné do domácnosti, malé firmy nebo domácí kanceláře, kde se tiskne větší objem černobílých dokumentů. Tento model dokáže tisknout v rozlišení 600 x 600 Dpi s vysokou kvalitou výstupního tisku. Text je mimořádně ostrý s výraznou černou, obrázky a grafika jsou detailní. Tiskárna má mimořádný rychlý start první strany a to jen 7,3 sekundy. Ve formátu A4 dokáže vytisknout za minutu 22 kvalitních černobílých dokumentů. Výkon této tiskárny s maximálním vytížením je až 10 000 stran měsíčně. Kromě tisku dokáže kopírovat a skenovat ve výborné kvalitě. Konektivita je zastoupena nejen klasickým připojením USB kabelem, ale také pomocí ethernet kabelu do sítě LAN a podporou bezdrátového připojení přes Wi-Fi. Možnosti tisku se tak rozšiřují o tisk z mobilních zařízení a využití tisku přes Google Cloud Print 2.0, Apple AirPrint a HP ePrint. Design je kompaktní i když nepatří k těm nejkrásnějším v bílém barevném provedení vypadá zařízení elegantně. Ovládání pomocí výklopného panelu je pohodlné a jediné, co si zaslouží mínus je malý pouze informační segmentový displej. Na ten se vejde do dvou řádků málo informací. Tento model má velmi dobré čísla prodejnosti u několika prodejců. Prodává se za výhodnou cenu, na nejnižší hranici již kolem 2 999 Kč, ale dobíhají ho novější modely výrobce HP.

Rozměry a hmotnost: Šířka: 398 mm / Hloubka: 482 mm / Výška: 387,9 mm / Hmotnost: 6,8 kg

Plusy

- kvalita tisku
- konektivita Wi-Fi, LAN
- tisk z mobilních zařízení
- funkce (tisk, kopírování, skenování)
- jednoduché ovládání
- poměr výkon, kvalita tisku a cena

Mínusy

- malý pouze informační displej
- pouze černobílý tisk

 

HP LaserJet Pro MFP M28nw a HP LaserJet Pro MFP M28a

 

 

Jedním z modelů, který se v prodejnosti dostávají díky nástupu na trh na přední příčky je novinka tohoto léta model HP LaserJet Pro MFP M28nw /w a jeho verze bez Wi-Fi, model HP LaserJet Pro MFP M28a. Celou recenzi na multifunkci HP LaserJet Pro MFP M28nw si můžete přečíst ZDE:

Rozměry a hmotnost: Šířka: 340 mm / Hloubka: 264 mm / Výška: 197 mm / Hmotnost: 5,4 kg

 


Pořadí mohou zamíchat ještě nové modely HP LaserJet Pro M15w a HP LaserJet Pro M15a, které se dostaly na trh spolu s modely HP LaserJet Pro M28 w/ HP LaserJet Pro M15a v letních měsících. Jejich prodej je velmi dobrý díky dostupné ceně a vysoké kvalitě tisku. Model HP LaserJet Pro M15 je navíc prezentována jako nejmenší laserová tiskárna, která zabere minimum místa v jakémkoliv pracovním prostoru. Právě tento model se může stát trhákem v předvánočních prodejích. Konec roku a konečné pořadí prodejnosti laserových tiskáren může zamíchat i známý den velkých slev Black Friday.

 

Na závěr znovu upozorňujeme, že nejprodávanější laserové tiskárny, nemusí být těmi nejlepšími tiskárnami s laserovou nebo LED technologií na trhu. Jde pouze o průzkum nejprodávanějších na našem trhu. Jde o modely, které uživatelé kupují pro jejich dobrý poměr kvality tisku, výkonu, funkčnosti a ceny. Při mnoha nákupech zaváži cena náhradních tonerů a možnost používání alternativních tonerů, plně kompatibilních pro daný model tiskárny.