Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Laserové tiskárny - nejprodávanější modely

Top laserové tiskárny podle prodejnosti

Laserové tiskárny jsou již na trhu několik let a za ten čas se díky dostupné ceně dostali i do domácností, malých firem a domácích kanceláří. V nabídce obchodů je najdete v širokém spektru cen, od těch dostupnějších, až po výkonné s vysokou cenou. Podívali jsme se na několik prodejců a nejprodávanější modely za poslední období. Prodejnost zařízení se neodvíjí od výkonu tisku, množství funkcí, ani nejvyšší kvality výtisků. Je to počet kusů z daného modelu, který běžní uživatelé nakupují. Tyto tiskárny a multifunkce jsou zajímavé pro zákazníky velmi výhodným poměrem výkonu, kvality tisku a dostupné ceny. Proto neberte tento žebříček, jak pořadí těch nejkvalitnějších laserových tiskáren, které jsou na trhu.

 

Canon i-SENSYS MF633Cdw

 

Nejprodávanější laserová tiskárna pochází z dílny výrobce Canon. Jeho najoblíbenejšími modely na trhu jsou tiskárny modelové řady i-SENSYS a rady MAXIFY. Multifunkci Canon i-SENSYS MF633Cdw můžeme zařadit mezi výkonné zařízení vhodné do malé a středně velké firmy, kde je potřebná vysoká kvalita tisku ve větším objemu. Rozhodně se vyplatí v domácí kanceláří při podnikání, kde ji využijete, jako komplexní zařízení pro tisk, kopírování, skenování a fax. Tlačí laserovou technologií ve černobílém i barevném režimu ve vysokém rozlišení tisku 1 200 x 1 200 Dpi. Více o této multifunkci naleznete v naší recenzi, kde jsme právě vyzvedli, nejen výkon, vysokou kvalitu tisku, ale také množství funkcí a komfortní ovládání díky velkému dotykovému 12,7 cm LCD displeji. Prvenství v prodejnosti si tento model zaslouží. Je to ověřený model s vynikajícím poměrem spolehlivého výkonu v náročném pracovním tempu, vysokou kvalitou tisku, bohatými funkcemi a cenou, která se pohybuje na spodní hranici již od 6 100 Kč.

 

Samsung SL M2070W

 

 

Ačkoliv tiskárny společnosti Samsung přešly pod křídla výrobce Hewlett Packard, stále se prodávají s logem výrobce Samsung a najdete je i v portfoliu výrobce HP. V prodejnosti se dostal dopředu model Samsung SL M2070W. Dokonce se tento model stal produktem roku 2017, na základě hodnocení spotřebitelů a výborné hodnocení dostal v dTestu, jako vítěz v kategorii dobrá kvalita. Jde o multifunkci, která tlačí laserovou technologií v černobílém režimu. Díky funkcím tisk, kopírování a skenování je pomocníkem se kterým budete flexibilně pracovat na svých úkolech. Kvalita tisku je výborná a ve formátu A4 dokáže zařízení vytisknout za minutu 20 stran v černobílém režimu. Nejen text dokumentů, ale i obrázky jsou velmi detailní a ostré. Ovládání pomocí přehledného panelu s tlačítky je jednoduché a pohodlné. Nechybí ani displej, ten je však pouze 2-řádkový a splňuje spíše informativní účel, jako nějaké detailní zobrazení. Multifunkce Samsung SL M2070W neobsahuje automatický oboustranný tisk, můžete však oboustranně tisknout manuálně. Plusem je možnost připojení pomocí Wi-Fi, tisk z mobilních zařízení a technologie NFC. Po spárování s mobilních zařízením můžete tisknout dokumenty pomocí NFC přímo z mobilu. Pro tisk se využívá jedna černá tonerová kazeta standard s kapacitou 1 000 stran, nebo velkokapacitní toner s výtěžností 1 800 stran. Maximální měsíční zátěž tohoto modelu je 10 000 stran ve formátu A4.

Rozměry a hmotnost: Šířka: 406 mm / Hloubka: 359,6 mm / Výška: 253 mm / Hmotnost: 7,4 kg

Plusy

- ergonomický design
- kompaktní rozměry
- kvalitní tisk
- multifunkční zařízení (tisk, kopírování, skenování)
- jednoduchá obsluha
- kopírování dokladů
- kopírování více stran na jeden list
- skenování do e-mailu
- eco mód pro snížení spotřeby toneru
- Google Cloud Print

Mínusy

- pouze černobílý tisk
- neobsahuje LAN
- poměrně malý nepodsvícený displej
- trochu vyšší hlučnost

Multifunkce Samsung SL M2070W je zařízením s dobrým poměrem kvality tisku, funkčnosti a hlavně ceny. Ta se pohybuje na nejnižší hranici již od 2 990 Kč. Právě dostupná cena této multifunkce s laserovou technologií a dobrou konektivitou, ji dostala na přední příčky v prodejnosti.

 

 

Velmi dobře obstály v prodejnosti i laserové tiskárny a multifunkce společnosti Hewlett-Packard. Tato značka je oblíbenou na českém trhu. Nejprodávanějším modelem v kategorii laserových tiskáren je model HP LaserJet Pro MFP M130nw a v závěsu za ním se drží novinka léta, model HP LaserJet Pro MFP M28nw.

HP LaserJet Pro MFP M130nw

 

 

Monochromatická laserová multifunkce pro tisk v objemu 150 až 1 500 stran měsíčně je na trhu již déle a proto má v prodejnosti vyšší čísla. Jde o zařízení vhodné do domácnosti, malé firmy nebo domácí kanceláře, kde se tiskne větší objem černobílých dokumentů. Tento model dokáže tisknout v rozlišení 600 x 600 Dpi s vysokou kvalitou výstupního tisku. Text je mimořádně ostrý s výraznou černou, obrázky a grafika jsou detailní. Tiskárna má mimořádný rychlý start první strany a to jen 7,3 sekundy. Ve formátu A4 dokáže vytisknout za minutu 22 kvalitních černobílých dokumentů. Výkon této tiskárny s maximálním vytížením je až 10 000 stran měsíčně. Kromě tisku dokáže kopírovat a skenovat ve výborné kvalitě. Konektivita je zastoupena nejen klasickým připojením USB kabelem, ale také pomocí ethernet kabelu do sítě LAN a podporou bezdrátového připojení přes Wi-Fi. Možnosti tisku se tak rozšiřují o tisk z mobilních zařízení a využití tisku přes Google Cloud Print 2.0, Apple AirPrint a HP ePrint. Design je kompaktní i když nepatří k těm nejkrásnějším v bílém barevném provedení vypadá zařízení elegantně. Ovládání pomocí výklopného panelu je pohodlné a jediné, co si zaslouží mínus je malý pouze informační segmentový displej. Na ten se vejde do dvou řádků málo informací. Tento model má velmi dobré čísla prodejnosti u několika prodejců. Prodává se za výhodnou cenu, na nejnižší hranici již kolem 2 999 Kč, ale dobíhají ho novější modely výrobce HP.

Rozměry a hmotnost: Šířka: 398 mm / Hloubka: 482 mm / Výška: 387,9 mm / Hmotnost: 6,8 kg

Plusy

- kvalita tisku
- konektivita Wi-Fi, LAN
- tisk z mobilních zařízení
- funkce (tisk, kopírování, skenování)
- jednoduché ovládání
- poměr výkon, kvalita tisku a cena

Mínusy

- malý pouze informační displej
- pouze černobílý tisk

 

HP LaserJet Pro MFP M28nw a HP LaserJet Pro MFP M28a

 

 

Jedním z modelů, který se v prodejnosti dostávají díky nástupu na trh na přední příčky je novinka tohoto léta model HP LaserJet Pro MFP M28nw /w a jeho verze bez Wi-Fi, model HP LaserJet Pro MFP M28a. Celou recenzi na multifunkci HP LaserJet Pro MFP M28nw si můžete přečíst ZDE:

Rozměry a hmotnost: Šířka: 340 mm / Hloubka: 264 mm / Výška: 197 mm / Hmotnost: 5,4 kg

 


Pořadí mohou zamíchat ještě nové modely HP LaserJet Pro M15w a HP LaserJet Pro M15a, které se dostaly na trh spolu s modely HP LaserJet Pro M28 w/ HP LaserJet Pro M15a v letních měsících. Jejich prodej je velmi dobrý díky dostupné ceně a vysoké kvalitě tisku. Model HP LaserJet Pro M15 je navíc prezentována jako nejmenší laserová tiskárna, která zabere minimum místa v jakémkoliv pracovním prostoru. Právě tento model se může stát trhákem v předvánočních prodejích. Konec roku a konečné pořadí prodejnosti laserových tiskáren může zamíchat i známý den velkých slev Black Friday.

 

Na závěr znovu upozorňujeme, že nejprodávanější laserové tiskárny, nemusí být těmi nejlepšími tiskárnami s laserovou nebo LED technologií na trhu. Jde pouze o průzkum nejprodávanějších na našem trhu. Jde o modely, které uživatelé kupují pro jejich dobrý poměr kvality tisku, výkonu, funkčnosti a ceny. Při mnoha nákupech zaváži cena náhradních tonerů a možnost používání alternativních tonerů, plně kompatibilních pro daný model tiskárny.