Kancelář a škola

FAQ - časté dotazy

Jaké jsou to alternativní tonery a cartridge?

Alternativní náplně vyrábí jiný výrobce. Je to alternativa (náhrada) k originální kazetě. Alternativní kazeta může být zcela nová (kompatibilní) nebo renovovaná. Kompatibilní kazeta se vyrábí ve fabrice sériově. Všechny komponenty a obal je zcela nový. Nevýhoda kompatibilních kazet je v tom, že ne všechny kazety jsou otestovány. Renovované kazety se vyrábějí z použitých originálních kazet. Při renovované kazetě je použito pouze platové tělo originálního toneru a všechny komponenty (optický válec, stěrka optického válce, PCR válec, čipy) jsou vyměněny za nové. Výhodou renovace oproti kompatibilní kazetě je v tom, že všechny vyrobené kazety jsou otestovány. Tím se snižuje riziko prodeje nekvalitních tonerů. Někteří výrobci, nevyměňují všechny komponenty, což může způsobit nekvalitní tisk. Proto i renovované kazety jsou méně oblíbené mezi uživateli.

Jak rychle dokážete dodat tonery a cartridge?

Naše společnost disponuje vlastním skladem. Na skladě máme více než 20 000 produktů k okamžitému odběru. 99% zásilek je obdržených na druhý den. V případě, že zboží není na skladě, objednává se u výrobce a do 3 dnů je u nás naskladněno. Hned na druhý den je doručen zákazníkovi.

Což znamená při 5% pokrytí A4?

Je to celosvětový standard, který určuje výtěžnost kazety. Např. pokud je uvedeno, že kazeta vytiskne 2000 stran při 5% pokrytí strany A4, znamená to, že pokud budete tisknout dokumenty na kterých je tlačena plocha 5% (text nebo grafika) z celkové plochy papíru, tehdy vydrží toner 2000 stran. Pokud pokrytí strany bude 10% (což je dvojnásobek) v tomto případě toner vydrží polovinu tedy 1000 stran. Údaj o počtu vytištěných stran je pouze informativní. Kazeta může vytisknout více ale i méně stran. Závyslosť je určena od kvality tisku, hustoty, jasnosti a jiných parametrů.

Na stránce www.tonerdepot.cz jsem nenašel hledaný toner nebo cartridge. Je možné ho u Vás objednat?

Ano. V případě pokud jste nenašli toner nebo cartridge, ktrerý potřebujete, stačí poslat email s poptávkou a my Vám vypracujeme cenovou nabídku. Požadavek je nutné poslat na info@tonerdepot.cz.

Jak mohu objednat toner nebo cartrdige?

Objednávku můžete zrealizovat online, prostřednictvím eshopu www.naplne-do-tlaciarni.sk. K dispozici máte telefonickou infolinku pro objednávky 245 501 253, nebo emailem info@tonerdepot.cz.

Vykupujete prázdné kazety?

Ano. Vykupujeme pouze originální nerepasované laserové tonery. Inkoustové kazety (cartridge) nevykupujeme. V případě, že zákazník pošle na výkup startovací kazetu, nebude zahrnuta do výkupu. Startovací kazety jsou jednorázové.

Co mám dělat v případě reklamace zboží?

Pokud máte problém s tonerem nebo inkoustovou kazetou je nutno postupovat podle reklamačních podmínek, které najdete ZDE. Je nutné vyplnit reklamačních protokol a zboží zaslat na naši adresu. Pokud bude reklamace oprávněná, zboží bude vyměněno za nové.