Kancelář a škola

Informace o náplních do tiskáren

V naší nabídce tonerů, náplní a cartridge do tiskáren najdete 3 typy kazet. Jedná se o originální náplně a tonery do tiskáren od oficiálního výrobce tiskárny, alternativní (kompatibilní) a Prémiové tonery a náplně. Nabízené alternativní a prémiové produkty nejsou vyrobeny originálních výrobců kancelářské techniky. Všechny názvy a obchodní značky těchto výrobců slouží pouze pro specifikaci kompatibility. Použité vizuály u produktů jsou ilustrativní.

ORIGINÁLNÍ TONERY A NÁPLNĚ

Originální tonery a náplně do tiskáren patří k nejdražší a nejspolehlivější volbě koupě spotřebního materiálu. Tento typ spotřebního materiálu by Vám měl zajistit nejkvalitnější výtisky a garantovat vydatnost laserového toneru nebo inkoustové kazety. Největší nevýhodou je neustále se zvyšující cena originálního spotřebního materiálu.

ALTERNATIVNÍ (KOMPATIBILNÍ) TONERY A NÁPLNĚ

V současnosti patří alternativní (kompatibilní) tonery a náplně k velmi oblíbenému spotřebnímu materiálu pro tiskárny. Výhodou je hlavně cena kazet a tonerů. Oproti dražším originálním tonerem a náplním je úspora alternativních kazet v některých případech až 70% z ceny originálního spotřebního materiálu. Pravdou je, že kvalita tisku v některých případech nemusí dosahovat úrovně originálního spotřebního materiálu, ale technologie výroby postupuje, proto většina alternativních kazet je na vysoké kvalitativní úrovni. Vzhledem k tomu, že tlak na cenu kazet je obrovský, proto někteří výrobci začali vyrábět takzvanou B kvalitu alternativních kazet často označovanou jako EKO. Vyznačují se méně kvalitním tonerovým prachem (černá tisk je šedá) a tenčím plastem skeletu kazety, což může způsobit prasknutí kazety během tisku. V naší nabídce najdete pouze A kvalitu tonerů.

Rozdělení alternativních kazet

Alternativní (zcela nové) náplně - jsou to náplně vyrobeny ve fabrice z nových komponentů. Původ těchto kazet je z Činy, kde se nacházejí i fabriky výrobců originálních laserových tonerů a inkoustových kazet. Před výrobou se otestuje vzorek kazet a následně se vyrábějí kazety sériově.

Alternativní (renovované) náplně - při výrobě těchto typů náplní se využívá původu, většinou originální tělo kazety přičemž uvnitř se vyměňují použité komponenty (stěrky, optický válec, tonerový prach a čip) za zcela nové. Výhodou tohoto typu kazet je, že po výrobě se každá kazeta otestuje 5-10 výtisky, kde je sledována kvalita tisku a až následně je otestována kazeta určena k prodeji. Pokud je tisk nedostačující, vrací se na opravu zpět do výroby.

PRÉMIOVÉ TONERY A NÁPLNĚ TONERDEPOT

Značkové tonery a náplně TonerDepot patří k alternativnímu spotřebnímu materiálu prémiové kvality. Při výrobě se klade důraz na kontrolu kvality. Proces výroby je pomalejší, tonery a cartridge se testují, aby se zajistil požadovaný tiskový výstup.

Při koupi našeho alternativního a prémiového spotřebního materiálu neztrácíte záruku na Vaše zařízení. Naše firma je pojištěna proti odpovědnosti za škodu způsobenou naším spotřebním materiálem na vašem zařízení.