Kancelář a škola

Přenosné fotografické tiskárny - nejprodávanější modely

Nejprodávanější malé, přenosné fototiskárny

Dnes už skoro v každé domácnosti najdete tiskárnu nebo multifunkci. Stejná situace je i ve firmách, které disponují více kusy těchto zařízení. Tiskárny i když mají velmi kompaktní rozměry, stále nejsou hardwarem, který je vhodný pro přenášení. Obchodním cestujícím nebo jinak podnikajícím uživatelům tento problém z části vyřešili přenosné tiskárny k notebookem. Ty dokázali tisknout i bez připojení do sítě na energii z baterie. Rozměry těchto tiskáren byly mnohem menší, než klasické stolní tiskárny. Dalším dobrým krokem, kterým potěšily výrobci tiskáren uživatelé byl nástup malých fotografických tiskárnen na trh. Ty se staly hitem mladých lidí, který chtěli své zážitky okamžitě zhmotnit na tištěnou fotografii. Hardware těchto tiskáren dokázali výrobci vtěsnat do malých rozměrů, doslova kapesního formátu. I když cena mini fotografických tiskáren je oproti klasickým modelem vyšší, i tak se výborně prodávají. My jsme se podívali na ty nejprodávanější modely po kterých zákazníci sahají nejčastěji a mají nejlepší spotřebitelské hodnocení.

Termosublimační fotografické mini tiskárny jsou produktem, který má své plusy i mínusy, ale výborně se prodává. Několik prodejců nám potvrdilo prvenství modelu HP Sprocket Photo Printer. Tato tiskárna je v nabídce prodejců ve třech barevných verzích a to: elegantní bílé, rubínově-červené a stylové černé. Zákazníci sahají nejvíce po bílém provedení.

HP Sprocket Photo Printer - stylová mini tiskárna s rozměry do kapsy

 

Nejprodávanější model v kategorii malých kapesních fototiskáren má rozměry 116 x 75 x 23 cm a hmotnost pouze 170 gramů. Překvapí však nejen kompaktní velikostí, ale i elegantním designem. Ve všech třech barvách, které se u nás prodávají vypadá opravdu stylově a moderně. Při černé lesklé se bohužel nevyhnete otiskům na povrchu zařízení. Tiskárna je jemně zaoblená a kromě předního slotu na fotografii, naleznete na zadní části USB port pro nabíjení, malé otvory pro šňůrku na nošení, stavové diody a otvor pro restart. Na boční straně se nachází již jen jediné tlačítko s funkcí zapnutí a vypnutí.

Speciální fotopapíry, kterou jsou v startovacím balíčku v počtu 10 ks se vkládají do zásobníku pod otevíracím víkem. Celková kapacita zásobníku je 30 ks fotopapírů o rozměru 5 x 7,6 cm (2 x 3 "). Tiskárna má vestavěnou dobíjecí baterii, která vytiskne s plnou kapacitou až 50 ks fotografií. Jelikož jde o bezatramentovú tiskárnu, která tiskne systémem ZINK o vše se postará speciální fotopapír, který vše potřebné obsahuje. Z opačné strany papíru je ochranná fólie a po odlepení lze fotografii nalepit, jako samolepku. Konektivita je zastoupena technologií Bluetooth a k úspěšné tisku je nutná i aplikace ve vašem mobilu. Ta je kompatibilní s mobily se systémem Android i iOS. Stáhnout si je můžete v obchodě Google Play nebo v AppStore. Pomocí aplikace můžete své fotografie upravovat.

Čas, který je potřebný na tisk jedné fotografie je přibližně 30 sekund a kvalita výtisku v rozlišení 313 Dpi je výborná. Fotografie mají živé barvy a velmi dobrou ostrost. Model HP Sprocket si prvenství zaslouží. Je to moderní mini tiskárna s elegantním designem a jednoduchým ovládáním. Výborne se přenáší díky malým rozměrům a nízké hmotnosti. Připojení přes Bluetooth je rychlé a stabilní, tisk je ve skvělé kvalitě. Navzdory všem plusem, bychom vytkli vysokou cenu samotného zařízení, jakož i cenu fotopapíru. Fotopapír je možné používat pouze v jedné velikosti a chybí možnost nastavení výsledné kvality. Ta je pevně nastavená. Za cenu zhruba 3 200 Kč, by nás v balení potěšilo alespoň nějaké ochranné pouzdro. Model HP Sprocket se úspěšně prodává již nějaký čas, jeho prvenství by mohla ohrozit novinka, kapesní fototiskárna Canon Zoemini. Do prodeje se dostala tento podzim a je horkým tipem na vánoční dárek.

 

Plusy

- kompaktní rozměry a nízká hmotnost
- stylový design ve 3 barvách
- rychlost a kvalita tisku
- technologie ZINK
- přenosnost a jednoduché ovládání
- podpora bezdrátového tisku (Bluetooth)
- kompatibilita s operačním systémem Android a iOS

Mínusy

- cena tiskárny
- cena fotopapíru
- výsledná kvalita tisku bez možnosti nastavení
- použitelný pouze 1 formát papíru
- ochranné pouzdro si musíte dokoupit samostatně

 

Rozměry a hmotnost: Šířka: 75 mm/ Hloubka: 23 mm/ Výška: 116 mm/ Hmotnost: 0,170 kg

 


Canon Selphy CP1300

 

 

Dalším modelem v žebříčku prodejnosti kapesních tiskáren je tiskárna Canon Selphy CP1300. Je nástupcem starších modelů z modelů řady Canon Selphy. Nemá sice tak atraktivní design, jako tiskárna HP Sprocket, ale dokáže tisknout na větší formát fotografií. Jako jediná z těchto modelů podporuje tisk z SD karet a obsahuje výklopný grafický displej pro okamžitý náhled fotografie.Této tiskárně jsme se věnovali v samostatné recenzi, kterou najdete ZDE.

 

Plusy

- kvalitní továrenské zpracování
- pohodlné ovládání
- tri farebné prevedenia (čierna, biela, rúžová)
- kvalitní trvácna tisk a odolnost výtlačku
- výběr úpravy lesku výtlačku
- možnost tisku s okrajmi i bez okrajů
- Wi-Fi (podpora tisku z mobilních zařízení)
- funkce tisk fotografií na doklady
- více možností rozvrhnutí obrázků, snímku na výtlačok (koláž)
- vstavaná baterie s výdržou tisku 54 výtisků
- velký grafický displej s náhledem fotografie
- podpora tisku z SD karet
- kompatibilní s mobilním zařízením s operačním systémem Android iOS

Mínusy

- uživatelské rozhraní menu neobsahuje CZ a SK jazyk (eng a jiné jazyky)
- cena sady materiálu pro termosublimační tiskárnu (papír, fólie Ink.)

 

FujiFilm Instax Share SP-3

Třetí nejprodávanější model v kategorii malých přenosných fototiskáren je zajímavá tiskárna FujiFilm Instax Share SP-3. Je vylepšeným nástupcem modelu Instax Share SP-2. Tiskárna má malé rozměry, nadčasový design a velmi slušný výkon. Originální vzhled dodávají zařízení hrany a úkosy na přední straně. Zatímco jiní výrobci své modely zaoblují, FujiFilm se vydal s tímto modelem odlišnou trochu futuristickou cestou. V nabídce prodejců je ve dvou barvách a to v bílé a černé. I povrchovou úpravou se tiskárna InstaxShare SP-3 liší od konkurence. Výrobce nepoužil velmi populární lesklý plast, ale klasický matný, který není až tak náchylný na otisky. S rozměry 116 x 130,5 x 44,4 mm sice patří stále k těm menším, kompaktním zařízením vhodným pro časté přenášení, ale hmotnost 500 gramů už pocítíte. Bez baterie a filmu je váha přibližně 312 gramů.

Tisk pomocí této tiskárny je jednoduchý, stačí rychlé bezdrátové připojení Wi-Fi, vložení kazety s filmem a pomocí aplikace vyhledat fotografie z galerie mobilu, nebo sociální sítě. K fotografiím můžete přiřadit aktuální počasí, jmenovku nebo popis profilu ze sociální sítě. Po vytištění si dokončení fotografie vyžaduje určitý čas, dokud se objeví. Tento proces je podobný, jako u klasických Polaroid fotoaparátech s kazetovým filmem. Oproti staršímu modelu Instax Share SP-2 používá nový model jiný formát filmu. Čas k vytištění je zhruba 13 sekund a kvalita tisku je 300 x 300 Dpi. Celá velikost filmu má rozměry 86 x 72 mm, ale po vytištění dostane fotografii s rámem a pokrytí tiskem má rozměr 62 x 62 mm. Nabití vyjímatelné baterie do plné kapacity trvá přibližně 3 hodiny. Stav baterie i počet snímků indikují stavové diody. Těch může být 10 a stejný počet je malých diod, které to indikují. Tiskárna obsahuje dvě tlačítka, jedno pro zapnutí a tlačítko pro opakovaný tisk posledního záběru. Tiskárna je kompatibilní s mobilními zařízeními s operačním systémem Android a iOS. To, že se tento model dostal na třetí příčku v prodejnosti nás překvapilo. Vzhledem na cenu zařízení a cenu kazety s filmem, nejde o levnou záležitost. Přidanou hodnotu tiskárna FujiFilm InstaxShare SP-3 dostává v podobě originálních retro fotografií, které jsou vhodné, jako dárek nebo vzpomínkový suvenýr.

 

Plusy

- rychlá instantní tiskárna
- tvorba originálních fotografií
- jednoduché používání

Mínusy

- cena tiskárny
- cena balení filmu
- cena vytištěné fotografie
- malý formát fotografie
- netiskne bezokrajový tisk (fotografie má rám)
- delší nabíjení baterie

 

Rozměry a hmotnost: Šířka: 116 mm/ Hloubka: 44,4 mm/ Výška: 130,5 mm/ Hmotnost: 0,500 kg

 

Krátky závěr

Nejprodávanější modely v kategorii malých přenosných fototiskáren dobíhají modely Polaroid Zip POLMP01W, novinka Canon Zoemini, která je v prodeji krátce, ale boduje dobrou cenou a magická tiskárnu Lifeprint. O této technologické vychytávce, která tiskne živé fotografie si můžete více přečíst ZDE. nabídka malých kapesních fotografických tiskáren je oproti klasickým tiskárnám mnohem menší. Tyto tiskárny jsou dražší, než běžné barevné tiskárny pro tisk fotografií. Jejich největším plusem je malá velikost a komfort přenášení.