Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
Akce a slevy

Porovnání inkoustových tiskáren s tankovým zásobníkem

Inkoustové tiskárny s tankovým zásobníkem

Porovnali jsme pro vás multifunkční tiskárny s inkoustovou technologií, které mají integrovaný velkokapacitní zásobník pro dlouhou výdrž barevného tisku, ať už grafiky nebo fotografií. Právě tento bez - kazetový systém (bez používání cartridgí) je stále populárnější, nejen u uživatelů, ale i výrobců. Inkoust se doplňuje jednoduchým způsobem z lahviček do zásobníku. Tankový zásobník je buď po straně zařízení nebo integrovaný přímo v zařízení. Druhý způsob je z estetické stránky designu mnohem příjemnější. Do našeho hledáčku se dostaly modely výrobců Epson, Canon a Hewlett - Packard. Vybírali jsme s ohledem na cenu, která by měla být dostupná i pro uživatele v domácnosti.

Trojice inkoustových multifunkcí se pohybuje v cenové hladině 4 500 €. Můžeme tedy říci, že jde o nižší střední třídu. Tyto multifunkce tisknou s maximální velikostí papíru formátu A4 a všechny modely používají k tisku barevný inkoust z tankových zásobníků.


Malá válka designu

Multifunkce Canon Pixma G3400 se nám po designové stránce líbila nejvíce. Mírně zaoblené hrany, kompaktní rozměry a hlavně zásobník na inkoust integrovaný přímo v těle přístroje. Přehrádky zásobníku jsou umístěny po obou stranách. Levá přední strana je přidělena pro samostatnou nádržku pro černý inkoust a pravá pro tři oddělené barevné inkousty. Takové umístění po obou stranách působí vyvážene. Ve středu je klasický výstup papíru s výsuvnou lištou. Ovládací tlačítka, kterých je minimum jsou umístěny na pravé horní straně. Model působí moderně a elegantně.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozměry a hmotnost: Šířka: 445 mm/ Hloubka: 330 mm/ Výška: 163 mm/ Hmotnost: 5,8 kg

 

Druhý z modelů multifunkce Epson Eco Tank ITS L3050 má stejně příjemně zaoblené hrany, kompaktními rozměry se hodí do malé kanceláře i do domácnosti. Zásobník je umístěn na jedné straně zařízení. Kopíruje pravý bok multifunkce a není integrovaný, ale spíš je to přídavný modul. Na čelní straně je výklopný ovládací panel s dotykovými tlačítky. Díky němu působí tento model pěkně a moderně. Tovární zpracování je kvalitní a použité plasty jsou stejně jako u modelu Canon Pixma G3400 dostatečně pevné.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozměry a hmotnost: Šířka: 445 mm/ Hloubka: 304 mm/ Výška: 169 mm/ Hmotnost: 4,9 kg

 

Poslední z modelů HP Ink Tank Wireless 415 je typická multifunkce z nižší řady s přidaným bočním zásobníkem na pravé straně. Má jemně ergonomicky zaoblené hrany zařízení, minimum ovládacích prvkú, malý displej na horní levé straně a pravou stranu s připojeným zásobníkem. Ten bohužel nekopíruje celý bok zařízení a tak na první pohled poznáte, že jde o zásobník. Přesto celkový design je příjemný a multifunkce je kvalitně zpracovaná. Plasty jsou dostatečně pevně.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozměry a hmotnost: Šířka: 525 mm/ Hloubka: 310 mm/ Výška: 158 mm/ Hmotnost: 4,67 kg

 

Všechny tři modely jsou v černém barevném provedení a co se týče zásobníků inkoustu, nejvíce se nám zamlouvalo provedení multifunkce Canon Pixma G3400. Byly hned dva a umístěny vyváženě s ohledem na celkový design. Přístup k ním při doplňování byl přímo z přední strany. Model Epson Eco Tank ITS L3050 má zase plus v ovládacím panelu, který se dá v určitém úhlu vyklopit a ovládání je tak velmi pohodlné. Inkoust se doplňuje do zásobníku z boční strany a tak je tomu i u zařízení HP Ink Tank Wireless 415. Proto při těchto dvou modelech už musíte zvážit kam je umístíte, abyste měli prostor při doplňování inkoustu a také přístup k ovládacím tlačítkům na horní straně. Ve prospěch modelu HP však hraje jeho cena, která je ze všech tří zařízení nejnižší.

Funkce

Trojice zařízení nabízí kromě barevného inkoustového tisku i kopírování a skenování. Konektivita je ve všech případech zajištěna nejen klasickým připojením pomocí USB kabelu, ale také podporou pro bezdrátové připojení pomocí Wi-Fi. Využít tak můžete tisk z mobilních zařízení, jakož i přistup k cloudovým službám. Kromě Apple AirPrint a Google Print můžete využít i možnosti výrobce. V případě Epson je to Epson iPrint a Epson Email Print. Canon nabízí službu Pixma Cloud Link a Canon Print. Základní funkce, jako je bezokrajový tisk, tisk více stránek na jeden list nabízejí všechny tři modely. Stejně jim však i všem chybí automatický oboustranný tisk. Tu si v případě těchto zařízením můžete zvolit manuálně. Co se týče podpory operačních systémů, žádná z multifunkcí nemá problém s běžně používanými OS Windows, Mac OS nebo mobilními Android a iOS.

Rychlost a kvalita tisku

Při rychlosti v nejvyšší kvalitě jsou síly skoro vyrovnané. Trochu lepší výkon podává Epson Eco Tank ITS L3050, ale opravdu jen minimální. Při snížené kvalitě však právě tato multifunkce dokáže vytisknout až 33 stran v černobílém režimu a přibližně 15 stran v barevném režimu. Kvalita tisku běžného dokumentu bez obrázků je přibližně stejná. Lepší podání černé vykázala multifunkce Canon Pixma G3400. S barevnými fotografiemi si zase nejlépe poradil model Epson Eco Tank ITS L3050. Tento model má také nejvyšší maximální rozlišení tisku a to až 5 760 Dpi.

Inkousty do zásobníku tiskárny

Dostáváme se k tomu nejdůležitějšímu a to jsou samotné inkousty do zásobníků. Všechny modely mají oddělené nádržky pro černý, azurový, purpurový a žlutý inkoust.
Canon Pixma G3400 má nádržku pro černý inkoust samostatně na levé straně zařízení. Objem černého pigmentového inkoustu je 135 ml. Pro barevné inkousty je vyhrazena velikost objemu 70 ml pro každý. Vytíženost multifunkce je díky tomu 6 000 černobílých a 7 000 barevných stran ve formátu A4. Doplňování inkoustu z přední strany je pohodlné a zvládnete ho bez znečištění okolí. Hladinu inkoustu vidíte díky průhledným průzorem nádržek. Jediným mínusem je že barevné inkousty jsou Dye - based. Pigmentový je pouze černý inkoust.


Epson Eco Tank ITS L3050 je multifunkce s velmi nízkými náklady na tisk. Dokáže vytisknout díky lahvičkám, které mají vysokou výtěžnost až 13 000 černobílých a 6 500 barevných stran ve formátu A4. Originální inkoust černý, azurový, purpurový a žlutý mají každý objem 70 ml.

HP Ink Tank Wireless 415 má nádržku o objemu 80 ml pro černý inkoust a 70 ml pro každý z barevných inkoustů. To zaručí vytíženost 8 000 barevných stran A4. Černý inkoust je v nabídce i v XL velikosti s objemem pro tisk až 15 000 stran. I v tomto případě je kontrola stavu hladiny inkoustu a doplňování pomocí znovu uzavíratelných lahviček bezproblémová.

Vytíženost je udávána s ohledem na 5 % pokrytí papíru formátu A4. Více o 5 % pokrytí si přečtete ZDE.

 

Krátky závěr

Pokud je pro vás prioritou výdrž inkoustu v zásobnících, dobrá vytíženost a pohodlí při doplňování inkoustu, všechny tři modely jsou pro vás vhodnými kandidáty. Za design chválíme multifunkci Canon Pixma G4300, za nejlepší rozlišení a nejkrásnější tisk fotografií Epson Eco Tank ITS L3050. Nejnižší cenu za multifunkci a inkoustovým tankovým zásobníkem zase zaplatíte za model HP Ink Tank Wireless 415. Samozřejmě, že každý z modelů má i své mínusy. No všechny mají společné nízké náklady na tisk díky tankovému systému a přímému doplňování inkoustu z lahviček. Cena lahvičky inkoustu je o něco nižší, než ceny inkoustových kazet. Odpadá i náročnější výměna při spotřebování inkoustové kazety. Dalším faktorem je dopad na životní prostředí. V neposlední řadě musíme zmínit i to, že objem lahvičky je kontrolovatelný právě v nádržce zásobníku. Tam vidíte zda odpovídá údaji o objemu. Při cartridgi jste objem a to zda ho výrobce správně naplnil nedokázali zkontrolovat. Proto se právě to a slabá výdrž staly terčem kritiky spotřebitelů.