Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Konica Minolta Bizhub 185

Recenze Konica Minolta Bizhub 185

Základní monochromatický model výrobce Konica Minolta je připraven pro rychlou laserový černobílý tisk do firemního prostředí. Vhodný je do menší a středně velké kanceláře. Tento model se nedá nástavbou rozšířit a jedinou možností rozšíření jepodávač. Přesto dokáže pracovat efektivně a plusem je velkoformátový tisk s papírem ve formátu A3.

 

Stručná charakteristika

Laserová multifunkce 3 v 1/ monochromatický tisk/ kopírování/ skenování/ A3/ USB/ Bizhub Secure 

Rozměry a hmotnost

Hloubka 531 mm/ šířka 606 mm/ výška 449 mm/ hmotnost 25,2 kg 

Design

Tato multifunkce má větší rozměry a hlavně svou poctivou váhu, kterou patří na stabilní místo a přenášení z místa na místo není vhodné. Proto jde o zařízení do firmy nebo kanceláře podnikatele. Do domácnosti ho nedoporučujeme. Designově sice zapadá do řady kancelářských zařízení, které lze rozšířit nástavbou, ale opak je pravdou. Tento model je rozšiřitelný minimální. Robustnější tvary mají jen minimální zaoblené hrany. Černé provedení zařízení doplňuje bílý ovládací panel s bohatou nabídkou tlačítek a malým LCD displejem. Vpředu dole se nachází zásobník vstupu papíru. Na čelní straně vpravo je odklápěcí prostor, kterým se dostanete k výměně toneru. Na levé boční straně naleznete síťový vypínač. Na zadní části najdete konektor pro zapojení síťového kabelu a jediný USB port pro připojení zařízení k počítači. Design nezklame, ale ani ničím originálním nepřekvapí.

Funkce

Jde o laserovou monochromatickou multifunkci, která vám kromě tisku nabízí také kopírování a skenování. Tiskárna podporuje černobílý tisk až do formátu papíru A3. Využít můžete možnost tisku více stran na jednu stranu a funkci vodoznak. Při kopírování víte kopírovat obě strany na jednu stranu, například při kopírování osobních dokladů. Další možnosti při kopírování jsou třídění a kopírování 2 - 4 stran na jednu stranu. TWAIN skener zase využijete pro pohodlnou digitalizaci dokumentů. Bohužel, co se týče konektivity tohoto modelu musíte si vystačit s pevným připojením přes USB kabely. Tento model není možné zapojit do sítě pomocí ethernet kabelu a ani bezdrátově bez Wi-Fi.

Rychlost a kvalita tisku

Model Konica Minolta Bizhub 185 používá pro tisk laserovou technologii a pomocí toneru SIMITRI® HD (polymerizovaný toner) zajišťuje nejvyšší kvalitu, stálost a odolnost barev. Za minutu dokáže tiskárna vytisknout 18 stran ve formátu A4 a 9,1 stran formát A3. První výtisk se tlačí necelých 8 sekund, rozlišení černobílého tisku je 600 x 600 Dpi. Velikost zásobníku je 350 listů, vstupní zásobník má kapacitu 250 listů a ruční podavač 100 listů.

 

Plusy tiskárny

- kvalita černobílého tisku
- rychlost tisku
- 3 v 1 (multifunkce)
- max. formát A3
- možnost služby Bizhub Secure
- zařízení spolu se službami Konica Minolta splňuje požadavky na ochranu údajů GDPR
- ekonomický provoz

Mínusy tiskárny

- toner není součástí balení (dokoupení toneru Konica Minolta TN 116)
- pouze černobílý tisk
- minimální nabídka konektivity (USB)
- prvotní instalace vyžaduje zkušeného uživatele nebo servisního technika
- nepodporuje CZ a SK jazyk (nastavení je možné pouze přes servisní menu změnou regionu)
- absence ovladačů pro OS X (pouze Windows)

Náplně do tiskárny

Multifunkce Konica Minolta Bizhub 185 tlačí pomocí polymerizovaného černého toneru SIMITRI® HD, který má kapacitu 11 000 stran na jednu výměnu, při 5% pokrytí. Originální toner má označení Konica Minolta TN 116 a v nabídce je výhodné dvojbalení (2 x 11 000 str.) Pro snížení nákladů na tisk, můžete použít i alternativní nebo prémiový toner TonerDepot, které jsou plně kompatibilní se zařízením a dosahují vysokou kvalitu se splněním mezinárodních standardů .

Zhodnocení

Model Konica Minolta Bizhub 185 je multifunkční zařízení, které dokáže efektivně pracovat v náročném pracovním nasazení malé nebo středně velké firmy. Podává jednoznačně výborný výkon a kvalita černobílého tisku já na vysoké úrovni. Díky nízké spotřebě a používání SIMITRI® HD toneru, je tento model šetrný k životnímu prostředí (snižuje produkci oxidu uhličitého v tisku o 40 %). Po nastavení se již ovládá velmi pohodlně a dostatečně široká nabídka funkcí pro tisk a skenování je plusem. A tímto výpočet plusů končí. Největšími nedostatky nebo minusy je konektivita, v podstatě jediná možnost je USB kabelem na pevno. Velmi složitá prvotní instalace, ta vyžaduje zkušeného uživatele nebo přímo se zakoupením zařízení využít i službu instalace. Pokud se ptáte proč, tak je tím startovací proces. Tento model se prodává v balení s kapsičkou startovacího prášku (developer).

Složitější instalace

Tento úkon spočívá v otevření bočního krytu vpravo a krytu na čelní straně. Na čelní straně se nachází otvor pro vložení toneru a kryt, za kterým je optická jednotka.Istený je třemi šrouby, které musíte odstranit. Pod jednou najdete krytku na kabel pro odpojení. Po odšroubování zbylých dvou šroubů, můžete vytáhnout část na které je optický válec a prostor pro vložení toneru. Znovu se dostanete k šroubům na této části, které musíte odstranit z obou stran. Aby toho nebylo málo, je tam ještě konektor, který musí také z této části pryč. Pokud si myslíte, že je toho hodně, zdaleka, to není konec. Po odebrání bočních částí, vás čekají vás další tři šrouby. Nakonec můžete vsypat do připravené části rovnoměrně prášek (developer). Otáčením naneseme na válec prášek. Vše musíte zpět zašroubovat a zapojit. Část vložit do zařízení a zašroubovat třemi šrouby, netřeba zapomenout ani na odpojený konektor pod jednou ze šroubů. Dalším krokem je zkouška s papírem přes servisní menu na zařízení. Automatické nastavení trvá něco kolem 1 - 2 minut. Teprve po této proceduře nastává čas na vložení zakoupeného toneru TN 116. Ten pořádně protřepání a vložíte do části pro toner. Jak vidíte samotná první instalace je dost náročná. Zkušenému technikovi může trvat zhruba 15 minut.

Windows ano, Mac OS ne

Dalším nemilým překvapením je oklieštenosť spolupráce s operačním systémem. Pro Windows je podpora bohatá, která začíná na min. starším Windows Vista až po Windows server. Pro operační systém Mac OS, nicméně nenajdete ovladače. Na stránkách výrobce sice jsou ovladače i pro Mac OS Sierra, ale model Konica Minolta Bizhub 185 podporován není.

Tip pro vás

Namísto tipu pro vás u tohoto modelu máme UPOZORNENÍ. Balení neobsahuje toner TN 116!!! Ten si musíte zakoupit. Součástí balení je startovací prášek (developer). Instalaci by měl zajistit certifikovaný servisní technik. Právě to je i podmínkou platnosti záruky. Při neodborné instalací můžete ztratit záruku na zařízení.