Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Kodak Smile Printer

Malé kouzlo z kapsy pro okamžitý tisk

Minimalistická, přenosná a rozměry velmi malá fototiskárnu Kodak Smile Printer se stala naším novým objevem mezi kapesními tiskárnami. V nabídce prodejců je ve velmi zajímavých barvách a ceně. Okamžitý tisk je to, co oceníte v dnešní digitální době na cestách nebo letní párty. Vzpomínky plné zábavy můžete mít hned po vyfocení, vytištěné na samolepící fotografii. Co vše nabízí právě tento model kapesní tiskárny a v čem se liší od ostatních přenosných fototiskáren?


Stručná charakteristika

Technologie tisku: barevná termosublimační
Použití firma/ domácnost: domácnost - osobní
Rozhraní tiskárny: USB / Bluetooth
Funkce tiskárna/ multifunkce:  tisk
Maximální formát tisku: 5 x 7,6 cm (2 x 3 ")
Displej: ne (informační podsvícení)


Rozměry a hmotnost

Šířka: 122 mm
Hloubka: 23 mm
Výška: 79 mm
Hmotnost: 0,45 kg

Dizajnovka do kapsy

I mezi pytlovými tiskárnami je model Kodak jeden těch nejmenších a nejlehčích zařízení. Plasty jsoi pevné a zařízení je velmi kvalitně zpracovano, díky jemnému zaoblení hran je i příjemně ergonomické. Překvapivě se objevilo v prodeji vedle bílého a černého barevného provedení v syté růžové a pařížské modré, ale ani fanoušci pastelových barev nemusí smutnit. Pro ně připravil výrobce tmavší mátovou zelenou barvu. Sám výrobce uvádí barvy pouze jednoduchým označením: bílá, černá, červená, modrá a zelená. Na vrchní straně je logo Kodak. Plast tiskárny je hladký až na malý předěl, která má vroubkovanou, řádkovou texturu. Vpředu se nachází odnímatelná krytka za kterou je zásobník na vložení fotopapíru. Ten se vkládá spolu s kalibračním modrým listem. Při tisku se jemně posune texturovaná část a tím se pootevře vrchní část, která vytvoří slot pro výstup výtisku. Tento mechanismus je nezvyklý, ale velmi jednoduchý a pohodlný. Dokonce je podsvícený LED světlem, které zároveň indikuje barevně stav bílou, modrou a červenou barvou. Na levé straně tiskárny se nachází reset, LED dioda nabíjení a port micro USB pro kabel pro nabíjení. Zapínání a vypínání tiskárny využívá přesně ten systém posunutí části vrchního krytu. Pokud chcete tiskárnu zapnout, posunete malý okraj vrchního panelu (krytu) od středu. To přizpůsobí vysouvací slot a LED dioda osvítí prostor kolem slotu. Pro vypnutí tiskárny stačí zatlačit vysouvací slot dolů. Vše ostatní se ovládá pomocí aplikace Kodak Smile. Fototiskárna Kodak Smile se v rukou drží pohodlně a neklouže. Příjemný minimalistický design a kompaktnost zařízení nás mile překvapily.

 

      

 

Funkce a ovládání pomocí aplikace Kodak Smile

Kromě mobilního tisku, na což je zařízení primárně určeno žádné další funkce jako kopírovaní a skenovaní nenabízí. Tiskárnu musíte připojit a spárovat s vaším mobilem pomocí rozhraní Bluetooth. Nastavení a úpravy před tiskem provedete pomocí aplikace Kodak Smile. Ta je dostupná pro mobilní zařízení s iOS a Android. Po stažení aplikace můžete odstraňovat okraje, přidávat rámečky, filtry, text a nálepky nebo upravovat jas, barvy na fotografii před tiskem. Jednou z velmi zajímavých funkcí pomocí aplikace je přidání AR a vytváření živých fotografií. Nechybí ani přístup k sociálním sítím a sdílení nebo tisk fotografií ze sociální sítě. Pro tisk se používají samolepící fotopapíry Kodak Zink, které se prodávají v balení 20 nebo 50 ks. Plusem je, že tento model tiskárny je kompatibilní i s papíry od jiných výrobců.

 

 

Rychlost a kvalita tisku

Fotografie se tisknou dost rychle. Přibližně 30 až 40 sekund trvá kompletní vytištění fotografie. Tiskárna Kodak Smile pomocí vestavěné baterie vytiskne na jedno zcela nabití 40 výtisků. Kvalita tisku je slušná a i když nenadchne ani neurazí a řadí se k tomu lepšímu průměru v kategorii ostatních kapesních tiskáren.


Plusy

- kompaktní kapesní velikost
- tisk ze smartphonu pomocí bezplatné aplikace KODAK SMILE
- tisk na 2 "x 3" fotografie s lepicí zadní stranou
- kompatibilita se stejným formátem fotopapíry od jiných výrobců
- přenosný kapesní design
- Bluetooth konektivita
- vestavěná dobíjecí baterie
- rozšířené funkce aplikace Kodak Smile
- jednoduchý tisk z fotoaparátu nebo ze sociálních médií
- kompletní zpráva pro úpravu fotografií
- možnost přidání okrajů, nálepek, textu a filtrů
- rychlé sdílení fotografií na sociálních sítích
- podpora přidání k fotografiím úžasné efekty AR


Mínusy

- cena náhradních fotopapírů

 

Krátké zhodnocení

Kapesní tiskárna Kodak Smile je dalším solidním hráčem mezi malými zařízeními pro okamžity tisk. V její prospěch hraje cena, jednoduché ovládání, bezproblémové připojení, rychlost tisku a zdařilá aplikace Kodak Smile. Má příjemný design a kompaktní velikost s nízkou hmotností. V podstatě nabízí vše, co ostatní kapesní tiskárny pro okamžitou tisk. V prodeji jsme ji našli v akci za 1 790 CZK, což je bezkonkurenční cena oproti jiným tiskárnám kapesního formátu. Pokud bychom nebrali v úvahu cenu, tak o něco lépe si stojí HP Sprocket 200, jejíž sice tisk trvá déle, ale má stylovější design a tlačí hezčí fotografie s lepšími barvami. Konkurencí cenou pro Kodak Smile by mohla být i zajímavá kapesní tiskárna výrobce Xiaomi, model Xiaomi Mi Portable Photo Printer.