Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

HP Sprocket 200

2. generace kapesní tiskárny v originálním designu

Společnost HP uvedla na prodejní trh 2. generaci velmi oblíbené kapesní, mobilní tiskárny HP Sprocket 200. U nás zatím pouze ve dvou barevných verzích, ale s velmi zajímavým designem. Hmotností 172 gramů nabrala na váze pouze 2 gramy více, než předešlý model, ale mírně se zvětšily rozměry. Stále však jde o malé, přenosné zařízení na rychlý tisk fotografií (hlavně ze sociálních sítí), z mobilního zařízení. Tiskárna je tiskne pomocí termosublimační technologie, bezkazetové metodou ZINK.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technologie tisku: termosublimační barevná (ZINK)
Použití firma/ domácnost: domácnost
Rozhraní tiskárny: USB/ Bluetooth
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Social App/ Cloud
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk
Maximální formát tisku: 5 x 7,6 cm
Automatický oboustranný tisk: ne
Displej: ne
 
Rozměry a hmotnost
 
Šířka: 80 mm
Hloubka: 304 mm
Výška: 25 mm
Hmotnost: 0,172 kg
 

Jednoduchý, ale nápaditý design

 
První generace kapesní tiskárny si získala zákazníky malými rozměry a stylovým designem. Ani za nový model se designéři HP nemusí stydět. Příjemné kapesní rozměry, nízká hmotnost, která je pro tento typ zařízení optimální, spolu s minimalistickým designem a originálním barevným provedením nikoho neurazí. Tělo zařízení je z pevného plastu s velmi originální barevnou úpravou horní části. Vypadá to, laicky řečeno, jako cákance na základní barvě. Tento vzor v sobě nese stylovou originalitu a podporu rozšířené reality. Pokud máte mobilní zařízení, které AR podporuje stačí fotoaparátem nasnímat povrch tiskárny. Na náš trh se zatím dostaly pouze dvě verze a to bílá - Luna Pearl White a černá - Noir Black. Na stránkách výrobce jsou uvedeny i barevné verze Blush a Lilac. Horní část je otevírací pomocí vyjímatelného krytu. Ten se velmi pohodlně otevírá a zavírá. Pomocí magnetu pohodlně zapadá na spodní část zařízení. Pod krytem je zásobník na ZINK papír. Ve středu je předěl s výstupním slotem na papír. Na těle tiskárny v horní části najdete indikátor stavu - podlouhlá LED dioda, která barevně signalizuje probíhající stav. Na výběr je 6 osobních barev, které si uživatel může přizpůsobit. Akcie si tak barevně odliší, jako například zapnutí jiná barva, vypnutí, chyba nebo chybějící papír apod. Ve spodní části vpředu je název Sprocket. Velmi zajímavým prvkem je logo výrobce HP na textilním oušku na zařízení, které poslouží pro připojení karabinky nebo řemínku. Vypadá to opravdu velmi originální. Na zadní části tiskárny najdete USB port pro nabíjení vestavěné baterie, tlačítko zapínání a LED diodu, která signalizuje stav baterie.
 
 
 
 

 

Stvořená pro tisk ze sociálních sítí

 
Malá kapesní tiskárna HP Sprocket 200 se připojuje rychle a bezproblémově k mobilnímu zařízení, pomocí rozhraní Bluetooth 5.0. Díky intuitivní aplikaci HP Sprocket (zdarma stáhnete v AppStore, Google Play), můžete tisknout fotografie přímo z galerie mobilu nebo ze sociálních sítí (Facebook, Instagram a jiné). Jednoduché ovládání a pohodlná manipulace s papírem dělají z tohoto zařízení, velmi komfortní tiskárnu na používání. Vložíte do zásobníku papír ZINK, který najdete v základním balení (10 ks). Ve standardním balíčku se nachází 20 ks, ale v nabídce je i větší 50 ks balení. Před prvním výtiskem se tiskárna kalibruje pomocí speciálního papíru, který je v balení. Následně již můžete tisknout své fotografie. Nechybí opakovaný tisk, pokud chcete vytisknout fotografii v určitém počtu kopií. Před tiskem si přímo v aplikaci můžete konečný snímků upravit, přidat filtry nebo text. Oproti první generaci má tento model možnost připojení tří uživatelů najednou k tiskárně. Plusem je i vypnutí po chvíli nečinnosti zařízení, čímž se šetří baterie. Zadní část vytištěné fotografie je samozřejmě lepicí a můžete ji použít i jako samolepku.
 

Rychlost a kvalita tisku

 
Kvalita tisku je o něco lepší, než u předchozí generace. Velký rozdíl však neočekávejte. HP Sprocket 200 tiskne v rozlišení 313 x 400 Dpi na formát ZINK papíru 5 x 7,6 cm. Tisk můžete jednotlivé obrázky nebo v mřížce 2 x 2, 3 x 3 vytvořením mozaiky fotografií. Tisk standardní fotografie trvá přibližně 40 sekund.
 
 
Plusy tiskárny
 
- moderní, stylový design (povrch s podporou AR)
- kvalitní zpracování
- malá, kompaktní velikost (příjemná na přenášení)
- bezkazetový systém
- manipulace s papírem
- snadné připojení k mobilu
- tisk ze sociálních síti
- intuitivní aplikace HP Sprocket (připojení k mobilu a úprava fotek)
- možnost připojení více uživatelů najednou
 
Mínusy tiskárny
 
- vyšší cena papíru ZINK
- cena tiskárny
 

Zhodnocení

 
Kapesní fototiskárna HP Sprocket 200 je stylovým zařízením s malými rozměry. Komfortní ovládání a rychlá konektivita ji předurčují, k používání při zábavě. Nechybí jí nic, co by měla instantní fototiskárna mít. Je kompatibilní s mobilními zařízeními s iOS a Androidem. Design je jednoduchý, ale nápaditý díky zajímavému povrchu na horní straně. Pochválit musíme i magnetické uzavírání vrchního krytu. Tato tiskárna je určitě tipem na dárek pod vánoční stromeček. Mínusem je cena zařízení. Ta je vyšší. Ve stejné ceně již zakoupíte běžnou barevnou tiskárnu nebo multifunkci. Více si připlatíte i za fotografický ZINK papír. Náklady na tisk jedné fotografie jsou přibližně 17,45 CZK. Pokud si zakoupíte 50 ks balení ZINK papíru můžete se dostat na částku pod 13 CZK. Pokud si umíte obhájit cenu tiskárny a náklady na tisk, nebo zvažujete originální dárek pro někoho, kdo má rád instafoto, je kapesní fotografická tiskárna HP Sprocket 200 dobrá volba. V prodeji je stále i 1. generace, tiskárna HP Sprocket, kterou najdete u některých prodejců za nižší cenu.