Kancelář

Inkoustové tiskárny - nejprodávanější modely

Nejprodávanější tiskárny a multifunkce

Po letní sezóně se začátkem září znovu rozběhl v plném proudu prodej tiskáren a spotřebního materiálu. Podívali jsme se proto na ty nejprodávanější zařízení v oblasti tisku, které jsou aktuálně u nás na trhu. Z množství obchodů a e-shopů jsme vybrali ty nejznámější, které se zabývají primárně prodejem tiskáren nebo nabízejí v rámci svého širokého spektra zařízení i tiskárny. Výsledky jsme rozdělili na nejprodávanější tiskárny a multifunkce podle technologie tisku a to na: nejprodávanější inkoustové zařízení, laserové tiskárny a malé kapesní fotografické a přenosné tiskárny k notebookem. V první části se podíváme na TOP nejprodávanějších tiskáren a multifunkcí, které tlačí inkoustovou technologií.

TOP inkoustové tiskárny podle prodejnosti

Inkoustové tiskárny byly v posledním období primárně žádané domácími uživateli a malých kancelářích. Ve firmách převládaly laserové tiskárny. Situace se však právě za poslední dva roky změnila a to díky nástupu tankových tiskáren a XL velkokapacitních náplní pro inkoustové zařízení. Mezi nejvíce prodávané tiskárny patří tyto modely:

 

Epson EcoTank ITS L3050

Multifunkce Epson EcoTank ITS L3050 se dostala v prodejnosti do vedení. Je to typický zástupce inkoustové tiskárny All-in-One, která obsahuje kromě funkce tisku i kopírku a skener. Zásluhu na je prvenství má tankový systém. Jde o bezkazetové tiskárnu, která díky zásobníku s nádržkami na inkoust výrazně sníží náklady na tisk. Plusem je moderní design s velkým ovládacím panelem, pro pohodlné ovládání. Panel lze vyklopit v určitém úhlu a nacházejí se na něm dotyková tlačítka. Zásobník na inkoust je na pravé straně tiskárny a přestože není přímo integrován působí s tělem zařízení, jako celek. V balení se startovacími náplněmi dokážete vytisknout 13 000 stran v černobílém režimu nebo 6 500 stran barevně (při 5% pokrytí, formát A4). Co se týče konektivity, ta je zastoupena kromě klasického připojení USB kabelem i možností připojení pomocí Wi-Fi a podporou tisku z mobilních zařízení a cloudových služeb. Cena této inkoustové multifunkce je přibližně 4 300 Kč.

Plusy

- moderní design
- pohodlné ovládání
- nízké náklady na tisk
- jednoduché doplňování inkoustu
- funkce (tisk, kopírování, skenování)
- podpora Wi-Fi, tisk z mobilních zařízení


Mínusy

- nemá displej
- chybí duplex (automatický oboustranný tisk)

 

HP DeskJet Advantage Ink 3787

Tento model patří do oblíbené modelové řady Advantage Ink 37xx, která je typická svým 2-barevným designem. V nabídce společnosti HP jsou v této sérii tiskárny v bílo-modré, bílo-červené, bílo-mátové a bílo-šedé verzi. Inkoustová multifunkce HP DeskJet Advantage Ink 3787 má kompaktní rozměry, nízkou hmotnost a design v kombinaci bílé a světle modré barvy. Právě svěží design ji předurčuje do studentského pokoje. Kromě funkce tisku obsahuje také možnost kopírování a skenování. Nechybí jí podpora připojení pomocí Wi-Fi a tisk z mobilních zařízení. K tisku používá černou inkoustovou kazetu s výtěžností 360 stran a barevnou inkoustovou kazetu tricolor s kapacitou 200 stran. Ovládání je jednoduché pomocí několika tlačítek na pravé straně zařízení, kde se nachází i malý informativní displej. Cena je dostupná pro každého, začíná již na hranici 1 200 Kč.

Plusy

- svěží moderní design
- malé rozměry a nízká hmotnost
- kvalitní a spolehlivá tisk
- Wi-Fi
- funkce (tisk, kopírování, skenování)
- nízká cena zařízení
- jednoduché ovládání

Mínusy

- trochu dražší barevný tisk (s originální kazetou)
- malý displej

 

Canon Pixma G3410

Ani tiskárny Canon neleží na skladech a prodávají se výborně. Ačkoli velmi oblíbeným modelem je tiskárna Canon Pixma iP7250, v prodejnosti ji předběhl novější model z řady Pixma G. Konkrétně jde o barevnou multifunkci Canon Pixma G3410. Prodává se ve velmi dobrém poměru kvality tisku, funkčnosti a ceny, která začíná někde kolem 4 450 Kč Nabízí funkce tisku, kopírování a skenování. Podporuje bezdrátové připojení pomocí Wi-Fi a pohodlný tisk z mobilních zařízení. Velkým plusem je bezkazetové tankový systém, kterým dosáhnete ekonomický tisk. Vysoká výtěžnost inkoustu z nádržek zásobníku šetří nejen peníze, ale i čas a zvyšuje pohodlí při doplňování inkoustu do zařízení.

Plusy

- moderní design
- integrovaný tankový zásobník inkoustu
- kvalita a rychlost tisku
- funkce (tisk, kopírování, skenování)
- Wi-Fi
- bezokrajový tisk fotografií

Mínusy

- neobsahuje duplex (automatický oboustranný tisk)
- malý informační displej

 

HP DeskJet Advantage Ink 5075

 

Tento model jsme měli možnost otestovat a jsme rádi, že se dostal mezi nejprodávanější inkoustové tiskárny. Jde o spolehlivou multifunkci s elegantním moderním designem a výbornou kvalitou barevného i černobílého tisku. Test této výborné multifunkce naleznete ZDE.

 

Tyto modely patří mezi nejprodávanější inkoustové tiskárny pro běžné uživatele. Nejde sice o zařízení s nejvyšší rychlostí a kvalitou tisku, ale o tiskárny v dobrém poměru výkonu, kvality a ceny. Běžný uživatel se rozhoduje při koupi většinou podle ceny. Dalším kritériem je multifunkčnost, aby se zařízení dalo využít i jako kopírka a skener, vše v jednom. Taky přihlíží na cenu náplní, nebo výhodnější tankový systém. V neposlední řadě vyhrávají při výběru zařízení s podporou Wi-Fi a možností tisku z mobilních zařízení.