Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Kancelář a škola

Moderní multifunkce do domácnosti

HP DeskJet Ink Advantage 5075

Potřebujete tiskárnu do domácnosti nebo chcete vyměnit již několikaletý model za nový? Najít vyhovujíci zařízení, dnes není žádný problém. Za poslední roky se trh, co se týče tiskáren a multifunkcí tak rozrostl, že jediným problémem pro zákazníka je výběr z bohaté nabídky. Do rukou se nám dostala velmi zajímavá multifunkční tiskárna, která nás mile překvapila. Pokud jste ochoten investovat do multifunkčního zařízení zhruba 1 900 Kč, získáte kvalitní tiskárnu, kopírku a skener v jednom.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: domácnost
Rozhraní tiskárny: USB / Wi-Fi
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ AirPrint/ HP ePrint
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 445 mm
Hloubka: 367 mm
Výška: 128 mm
Hmotnost: 5,41 kg

 

Moderní design

V balení jsme kromě černé multifunkční tiskárny objevili napájecí kabel, brožurky s návody, dvě startovací náplně a CD se softwarem. To jsme nevyužili, protože přímo v uživatelské brožurka najdete QR kód pomocí kterého vás návod zavede na webovou stránku ze které si vše potřebné stáhnete hned po připojení k PC. Tiskárna je v černé matné barvě, která je náchylná na otisky. Tovární zpracování je však ve výborné kvalitě. Design je moderní a tiskárna působí díky svým tvarem a zkosenou přední stranou zajímavě. Rozměry jsou docela příjemné. Jde o nízkoprofilovou tiskárnu. Jedině, což nás překvapilo byla hloubka zařízení. Tím, že je výška nižší působí zařízení, už na pohled do hloubky rozměrnější. Pěknou ergonomii doplňuje minimalistický styl s jediným tlačítkem na zapínání a displej na přední straně. Po otevření horního krytu s logem výrobce, najdete plochý skener a otevřením celé horní části se dostanete k inkoustovým kazetám (1 x barevná tricolor, 1 x černá). Kryt se otevírá pohodlně díky jemně tvarovanému okraji. Spodní část patří vstupnímu zásobníku, který se po vložení papíru dá zasunout zpět. Na zadní straně už najdete pouze síťový konektor a konektor pro USB kabel. Multifunkční tiskárna HP DeskJet Ink Advantage 5075 působí moderně a stylově.

 

Funkce

Do domácnosti, jako stvořené, tři zařízení v jednom. Barevný tisk, kopírování a skenování. Nechybí automatický oboustranný tisk a možnost tisku z mobilních zařízení, díky připojení k Wi-Fi. Tuto funkci jsme vyzkoušeli, jak první. Po instalaci ovladačů si přímo na 2,2 "displeji můžete vybrat tisk přes Wi-Fi. Po výběru sítě a zadání hesla, stačí v mobilu (připojené na tutéž síť) vybrat fotografii nebo dokument a zvolit tisk. Displej je silná stránka této tiskárny. Je sice jen černobílý, ale ovládání pomocí dotyků je velmi intuitivní a pohodlné. Ke komfortu přispívá i české menu, které si hned na začátku můžete vybrat z bohaté nabídky jazyků. Tento model neobsahuje možnost připojení k LAN síti, ale v domácnosti to problém není. Co hodnotíme kladně je velmi jednoduché první nastavení tisku po připojení k PC a celkově komfortní ovládání pomocí dotykového displeje.

 

Rychlost a kvalita tisku

Inkoustová multifunkce, model HP DeskJet Ink Advantage 5075 tlačí barevně s rozlišením tisku 1 200 x 1 200 Dpi. Za minutu vytiskne 10 stran A4 v černobílém režimu a 7 stran A4 v barevném režimu. Šuplíkový vstupní zásobník má kapacitu 100 listů papíru. Výstup z tiskárny obsahuje vysouvací držák papíru a na sebe dokáže naskládat 50 listů, bez okamžitého odběru. Doporučený měsíční objem tisku se pohybuje v rozmezí 100 - 400 stran. Ideální pro domácnost, ale i pro malou kancelář živnostníka. Maximální pracovní využití je 1 250 stran za měsíc. Skener udělá za minutu 3 strany barevně nebo 7 stran černobíle. Skenovaný dokument můžete uložit do PC ve formátu RAW, JPG, PDF nebo odeslat emailem. Kvalita tisku černobílého dokumentu je na vysoké úrovni a černá je ostrá a sytá. Tisk barevné fotografie obstál taky výborne. Horší výsledky jsme dosáhli při tisku barevné fotografii z mobilu, ale tam to připisujeme i celkové kvalitě nafocené snímky. Milo nás překvapila i hlučnost zařízení, ta je nižší než jsme u inkoustových tiskárnách zvyklý.

 

Plusy tiskárny

- moderní design a kvalitní tovární zpracování
- kvalita a rychlost tisku
- multifunkce (tisk, kopírování, skenování)
- automatický oboustranný tisk
- Wi-Fi (taky v pásmu 5 GHz)
- přehledný dotykový displej
- jednoduchá instalace
- pohodlné ovládání
- tisk z mobilních zařízení
- poměr výkon, kvalita a cena
- dobrá cena náplní (taky originálních)

Mínusy tiskárny

- společná kombinovaná barevná kazeta
- matná povrchová úprava je trochu náchylná na otisky
- chybí možnost připojení přes ethernet

 

Náplně do tiskárny

Do této tiskárny jdou dvě inkoustové kazety s označením HP 652. Černá inkoustová kazeta s kapacitou 360 stran a barevná (tricolor) inkoustová kazeta s kapacitou 200 stran. Náklady na tisk s originálními náplněmi vychází asi 1,04 Kč. Snížit je můžete použitím alternativních nebo značkových prémiových kazet, které mají větší objem pro delší výdrž.

 

 

Zhodnocení

Multifunkční zařízení model HP DeskJet Ink Advantage 5075 je příjemným překvapením v této cenové hladině. Dokáže pokrýt požadavky i náročnějšího uživatele. Nabízí nejen příjemný moderní design a kompaktní rozměry, ale i tři funkce v jednom zařízení. Rychlost tisku a hlavně kvalita nezklamou. Manipulace s papírem je lehká a vstupní zasouvací zásobník lze po vložení papíru zasunout. To oceníte, pokud netisknete často a na papír by vám zbytečně sedal prach. Dostatečně velký dotykový displej je zárukou komfortního ovládání. Palec nahoru si zaslouží výrobce i za rychlé a intuitivní nastavení tiskárny po vybalení. Za několik krátkých minut tak můžete tisknout své dokumenty. Jediné, co bychom tiskárně mohli vytknout je náchylnost na otisky. Tento model určitě patří mezi horké favority do domácnosti za dobrou cenu.

Tip pro vás

Pro instalaci určitě doporučujeme přejít na stránku 123.hp.com a postupovat podle instrukcí na obrazovce. Na stránce stačí navolit model tiskárny a postupovat podle kroků.