Kancelář

Xerox C235DNI

Barevná univerzální multifunkce se stabilní konstrukcí a výkonem do malé až středně velké firmy přináší kromě kvalitního tisku, rychlosti i pokročilé funkce zabezpečení. Díky softwarové podpoře Xerox získáte neocenitelnou pomoc do vaší kanceláře, ale také domácnosti s více uživateli, kde potřebujete tisknout velký objem tisku.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: laserová barevná

Použití firma/ domácnost : Home Office/ malá, středně velká firma

Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi

Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria

Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/faxování

Maximální formát tisku: A4

Automatický oboustranný tisk: ano

Displej: ano

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 394 mm

Hloubka: 411 mm

Výška: 344 mm

Hmotnost: 19,4 kg

 

 

Ergonomický design

Laserová multifunkce sice designem nevyčnívá z řady kancelářských zařízení, ale ani neurazí svým ergonomickým designem. V kombinaci jemné šedé s tmavě modrým ovládacím panelem se jedná o příjemné zařízení s robustnější konstrukcí. Horní část již standardně patří pevnému skeneru s automatickým podavačem dokumentů. Na přední straně se nachází ovládací panel s jemným úkosem na kterém je barevný dotykový LCD displej s jediným tlačítkem pro zapnutí a USB Host portem. Po otevření předního krytu s logem výrobce se dostanete ke 4 tonerovým kazetám. Ve spodní části je vysouvací vstupní zásobník s kapacitou 250 archů papíru. Výstup papíru má kapacitu 120 listů. Konektory pro zapojení kabelů jsou na zadní straně. Plasty tiskárny jsou pevně a během provozu je zařízení stabilní.

 

 

 

Funkce 4 v 1

Co se týče funkcí má tento model opravdu co nabídnout. V jednom univerzálním zařízení naleznete kvalitní barevný tisk v laserové kvalitě, kopírování, barevné skenování a fax s automatickým vytáčením, faxovým adresářem a filtrem nevyžádaných faxů. Multifunkce má velmi dobrou konektivitu, která zastřešuje pevné připojení usb kabelem, připojení do LAN sítě a podporu bezdrátového připojení pomocí Wi-Fi. Nechybí možnost tisku s mobilních zařízení, tisk z Chromebooku a podpora AirPrint a Mopria. Tiskárna zahrnuje funkci automatický oboustranný tisk a automatický podavač dokumentů na 50 listů papíru. Velmi dobře má řešené i bezpečnostní funkce, které obsahují: přístupové prvky, auto-intsertion of sender´s email adress, správu certifikátů, důvěrný tisk, digitálně podepsané aktualizace firmwaru, rozdělení -fax/ síť, omezení přihlášení, nevratné vymazání paměti, filtrování portů , ochranu usb portů, bezpečnostní obnovení hesla a filtrování připojení TCP, TLS 1.3, WPA3. Ovládání je pohodlné pomocí dotykového LCD displeje.

 

Rychlost a kvalita tisku

Multifunkce Xerox C235DNI tiskne laserovou technologií v rozlišení tisku 600 x 600 Dpi. Za minutu vytiskne 22 stran v monochromatickém nebo barevném režimu. První stranu vytiskne do 11 sekund. Doporučený měsíční objem tisku je 1 500 stran a maximální měsíční vytížení 30 000 stran. Dvoujádrový procesor s frekvencí 1.0 GHz a 512 MB paměti přispívají ke svižnému chodu tiskárny. Výstupní tisk, kopie i skenování je velmi dobré. Multifunkce tiskne ve velmi dobré kvalitě ostré textové dokumenty a barevné dokumenty s grafikou v živých barvách.

 

 

Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování

- spolehlivá konstrukce

- ergonomický design

- kvalita a rychlost tisku

- multifunkčnost (tisk, kopírování, skenování, fax)

- bohatá konektivita

- přehledný dotykový LCD displej

- podpora softwaru (Xerox Workflow Central, Xerox print and Scan Experience, Xerox Smart Start)

- vytíženost tonerů

- automatický oboustranný tisk (duplex)

- automatický podavač dokumentů (ADF)

- bezpečnostní funkce
 

Minusy tiskárny

- vyšší cena

- pouze jednostranné skenování

 

Náplně do tiskárny

Tiskárna používá pro tisk 4 samostatné tonerové kazety systém CMYK. Černá tonerová kazeta Xerox 006R04395 má vytíženost 3 000 stran při 5% pokrytí. Barevné tonery azurový Xerox 006R04396, purpurový Xerox 006R04397 a žlutý toner Xerox 006R04398 mají kapacitu 2 500 stran.

 

 

 

Zhodnocení

Laserová multifunkce Xerox C235DNI dokáže efektivně v rozumných nákladech pokrýt tiskové potřeby v kanceláři s 5ti a více uživateli. Tiskne rychle, kvalitně a spolehlivě. Obsahuje bezpečnostní funkce, pokud pracujete ve firmě s citlivými osobními údaji v dokumentech. Silnou stránkou je nejen její univerzálnost, co se týče funkcí ale také konektivita. Její potenciál oceníte hlavně v malé až středně velké firmě, kanceláři živnostníka nebo větší domácnosti s více uživateli a náročnější měsíční spotřebou tisku.