Kancelář a škola

Xerox B230V-DNI

Cenově dostupná tiskárna Xerox B230V-DNI je určena pro malé kanceláře, domácnost nebo Home Office. Všude tam, kde potřebujete spolehlivou monochromatickou tiskárnu. Přestože se nejedná o multifunkci, ale jednoúčelové zařízení má šanci uspět ta, kde se tiskne větší objem dokumentů. A to ať už pracovních nebo osobních. Hlavními plusy je rychlý laserový tisk ve vysoké kvalitě, výborná konektivita, kompaktní design a jednoduché ovládání. Pokud k tomu přidáme bezpečnostní funkce a nízké náklady na tisk, tak tato tiskárna stojí za povšimnutí.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: laserová monochromatická
Použití firma/ domácnost : malá kancelář, domácnost, Home Office
Rozhraní tiskárny: USB/LAN/Wi-Fi, Wi-Fi Direct
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 355 mm
Hloubka: 333 mm
Výška: 215 mm
Hmotnost: 6,8 kg


Jednoduchý design

Monochromatický model Xerox B230V-DNI má jednoduchý minimalistický design. Ten je v kompaktní velikosti čtvercového půdorysu a zabírá opravdu málo místa. Tiskárna je v bílém svěžím provedení s tmavě šedou horní částí. Ta je vyhrazena pro výstup papíru a malý 2-řádkový informační displej s několika ovládacími tlačítky. Tlačítko zapnutí se nachází na čelní straně zařízení vpravo. Přední část sestává z otevírací části, kde je zobrazovací jednotka s tonerovou kazetou a pod ní je vstupní zásobník papíru. Ve spodní části vpravo je umístěn slot pro SD karty. Konektory pro zapojení do sítě, pro USB kabel a LAN síť se nacházejí v zadní části zařízení. To je vše, co na tiskárně naleznete. Samozřejmě je zde ještě logo výrobce, které prošlo mírným redesignem. Tovární zpracování je velmi dobré úrovni. Plasty jsou pevné a tiskárna je během provozu stabilní a pracuje spolehlivě.

 


Funkce pro bezpečný tisk

Jednoúčelová laserová tiskárna tiskne v monochromatickém režimu a podporuje automatický oboustranný tisk. Konektivita je zastoupena hned několika způsoby: klasickým připojením pomocí USB kabelu k PC, připojením ethernetovým kabelem k LAN síti a pomocí integrované bezdrátové technologie Wi-Fi a Wi-Fi Direct. Díky ovladačům Xerox a aplikaci Xerox Print and Scan Experience dokážete zrychlit přístup k funkcím tiskárny přímo z počítače nebo notebooku a to jedním klikem. Výrobce nezapomněl ani na bezpečnostní funkce. Ty pomáhají chránit přístup k zařízení a citlivá data tištěných dokumentů. Mezi delší patří digitální podepsání firmwaru, správa certifikátů, zabezpečené obnovení hesla, filtrování připojení TCP, filtrování portů, funkce důvěrný tisk, řízený přístup, vymazání nezávislé paměti, chráněné USB porty a omezené přihlášení. Přestože se nejedná o multifunkci, to čím tiskárna v rámci funkcionality disponuje ovládá dobře. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na podporu tisku z mobilních zařízení.


Rychlost a kvalita tisku

Tento model tiskne laserovou technologií v rozlišení 600 x 600 Dpi rychlostí 34 stran A4 za minutu. Měsíční doporučené zatížení je až 2500 stran tisku. Maximální vytížení zařízení je možné až do 30 000 výtisků. Tisk první strany trvá přibližně 6,8 sekund. Vstupní kapacita papíru je 250 listů hlavní zásobník a 1 list pro manuální podavač papíru. Tiskárna díky dvoujádrovému procesoru s frekvencí 1.0 GHz a 512 Mb paměti zvládá tiskové úlohy dostatečně rychle. Kvalita tisku dokumentů je velmi dobrá. Ostrost a zobrazení odstínů šedé v grafických dokumentech je rovněž na velmi dobré úrovni. Tiskárna je prioritně určena pro tisk kancelářských dokumentů a jejich kvalitu zvládá výborně.


Plusy tiskárny

- kompaktní velikost
- bohatá konektivita
- rychlý spolehlivý tisk
- automatický oboustranný tisk (duplex)
- nízké náklady na tisk
- bezpečnostní funkce
- recyklační program Green World Alliance


Minusy tiskárny

- malý displej
- vyšší hlučnost
- jednoúčelová tiskárna určená pro tisk


Náplně do tiskárny

Monochromatická tiskárna Xerox B230V-DNI využívá k tisku černou tonerovou kazetu s označením Xerox toner B230 (006R04404), který má kapacitu 1 200 stran tisku při 5% pokrytí.

Zhodnocení

Pokud hledáte monochromatickou tiskárnu, která má jednoduché uživatelské rozhraní, pracuje s běžným typem tiskových úloh, podporuje duplex, orientaci, třídění, ID tiskových úloh v okrajích, režim konceptu, N na 1, rozvržení brožury, vodoznak a otočení obrazu o 180 stupňů je model XeroxB230V-DNI zajímavá možnost v nabídce jednoúčelových tiskáren. S velmi bohatou konektivitou a bezpečnostními funkcemi má šanci zaujmout malé kanceláře, ale také uživatele pro Home Office.