Kancelář a škola

Xerox B225

Monochromatická laserová multifunkce Xerox B225 nabízí praktické řešení tisku v jednom kompaktním zařízení s tichým chodem. Nabízí funkce tisku pro domácnost s více uživateli nebo do malé kanceláře, kde je vyžadována rychlost, kvalita, jednoduché ovládání a vysoká účinnost.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: laserová monochromatická
Použití firma/ domácnost : domácnost, malá pracovní skupina
Rozhraní tiskárny: USB/LAN/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria/ Chromebook
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ fax
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 415 mm
Hloubka: 360 mm
Výška: 352 mm
Hmotnost: 10 kg

Design

Multifunkce má kompaktní velikost s poněkud masivnějším skenerem a automatickým podavačem dokumentů. Ten rozšiřuje horní část jinak docela kompaktního zařízení. Na přední levé straně pod skenerem se nachází ovládací panel s malým 2řádkovým displejem, ovládacími tlačítky a numerickou klávesnicí. Pod ovládacím panelem je port pro USB host. Střední část tiskárny obsahuje výstup papíru s kapacitou 150 listů. Ve středu přední části je umístěn prostor s otevíracím krytem pro výměnu tonerové kazety. Těsně pod ním je šuplíkový vstupní zásobník papíru s kapacitou 250 archů. Konektory pro zapojení do elektrické sítě, do LAN sítě a pro připojení k počítači jsou na zadní straně zařízení. Multifunkce Xerox B225 má pohodlné ovládání pomocí ovládacího panelu a kvalitní tovární zpracování. Zařízení je během provozu stabilní a pracuje spolehlivě.

 

Funkce All-In-One

Největší výhodou této univerzální multifunkce je funkčnost. Kromě monochromatického tisku můžete využívat kopírování, skenování a fax. Tiskárna podporuje automatický oboustranný tisk a obsahuje automaticky podavač dokumentů. O spolehlivý chod se stará 1 GHz dvoujádrový procesor a 512 MB RAM. Tiskárna má dobrou konektivitu, která kromě klasického propojení pomocí USB portu nabízí také připojení do LAN sítě a podporu bezdrátového připojení přes Wi-Fi. Nechybí podpora tisku z mobilních zařízení a podpora pro iOS zařízení pomocí Apple AirPrint technologie. Kromě těchto funkcí je multifunkce Xerox vybavena také bezpečnostními funkcemi, které zahrnují: řízení přístupu, automatické vkládání e-mailové adresy odesílatele, správu certifikátů, důvěrný tisk, aktualizace firmwaru s digitálním podpisem, oddělení faxu/síť, omezení přihlášení, trvalé vymazání paměti, filtrování portů, ochranu portů USB, zabezpečení obnovy hesla a filtrování připojení TCP.

Rychlost a kvalita tisku

Model Xerox B225 tiskne laserovou technologií v monochromatickém režimu s rozlišením tisku 2 400 Dpi. Za minutu dokáže vytisknout 34 stran v Max. formátu A4. Tisk první strany trvá 6,4 sekundy. Skenování probíhá v rozlišení 1200 x 1200 Dpi černobíle nebo 600 x 600 Dpi barevně. Za minutu oskenuje zařízení 23 stran černobíle nebo 7 stran barevně. Kopírka pracuje v rozlišení 600 x 600 Dpi a první kopie je pořízena za 6, 8 sekund. Měsíční pracovní cyklus je až 30 000 stran. Kvalita monochromatického tisku je ve velmi vysoké kvalitě.

 

Plusy tiskárny

- kompaktní velikost
- kvalitní tovární zpracování
- univerzální funkce (tisk, kopírování, skenování, fax)
- bezdrátová konektivita
- rychlý, kvalitní tisk
- spolehlivý chod
- automatický oboustranný tisk (duplex)
- automatický podavač dokumentů (ADF)
- podpora softwaru Xerox Smart Start
- jednoduchá ovládání

Minusy tiskárny

- pouze černobílý tisk
- malý pouze 2-řádkový informační displej

 

Náplně do tiskárny

Jelikož se jedná o monochromatickou tiskárnu k tisku se používá jedna černá tonerová kazeta. Standardní velikost s označením Toner Xerox 006R04403 s vytížením 3 000 stran tisku při 5% pokrytí a velkokapacitní Toner Xerox 006R04404 s vytížeností 6 000 stran tisku.

 

 

Zhodnocení

Monochromatická multifunkce Xerox B225 je spolehlivým pomocníkem pro tiskové úlohy s pohodlným ovládáním, snadnou údržbou a nízkými provozními náklady. Nabízí všechny potřebné funkce v jednom zařízení s velmi dobrou konektivitou. Vhodná je všude tam, kde je vyžadována univerzálnost a tiskne se objem tisku do 2 500 stran měsíčně.