Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Xerox B215DNI

Společnost Xerox má ve svém portfoliu bohatou nabídku tiskáren a multifunkčních zařízení pro menší pracovní skupiny, ale i pro velké kanceláře v podnicích. Model Xerox B215DNI patří do modelové řady monochromatických laserových multifunkcí pro malé, středně velké kanceláře,nebo do domácnosti s větším počtem uživatelů. Tiskárna kompaktní velikosti a efektivním stolním designu nabízí 4 plnohodnotné funkce v jednom zařízení. S dostupnou cenovkou je vhodná i pro malé a začínající podnikatele, kteří hledají zařízení pro různé tiskové úkoly v rámci malé pracovní skupiny od jednoho do pěti lidí.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: monochromatická laserová
Použití firma/ domácnost: domácnost, malá, středně velká pracovní skupina
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint  Google Cloud Print/ Mopria
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ faxování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 401 mm
Hloubka: 396,8 mm
Výška: 365 mm
Hmotnost: 11,45 kg


Design v kompaktním designu

Přestože model Xerox B215DNI patří do kanceláře za design se výrobce nemusí stydět. Má příjemné linie s jemnou ergonomií, kompaktní velikost pro pohodlný přístup k ovládání a manipulaci s papírem. V bílé barvě v kombinaci s tmavomodrou působí moderně. Horní část zařízení patří plochému skeneru s automatickým podavačem předloh. Pod ním se nachází část, která patří výstupu papíru. Vpravo je umístěn 3,5" kapacitní dotykový LCD displej. Ten se dá naklápět v 45 stupňovém úhlu. Pravá část pod displejem obsahuje port USB pro přímý tisk z připojených USB zařízení. Spodní část je vyhrazena pro zasouvací vstupní zásobník papíru. Nad ním se ještě nachází vstup pro 1 ks volitelné média. Přední čelní část má otevírací kryt, za kterým se nachází tonerová kazeta. Porty pro zapojení do elektrické sítě, do LAN sítě a pro připojení USB kabelem jsou v zadní části. Tovární zpracování je kvalitní a zařízení je během náročného provozu stabilní. Díky příjemnému stylovému designu zapadne multifunkce do každé moderní kanceláře.

 

 

Funkce All-in-One

Model Xerox B215DNI nabízi 4 plnohodnotné funkce v jednom kompaktním zařízení. Kromě černobílého tisku využijete zařízení na skenování, kopírování a dokonce i faxování. K tomu si můžete připočítat automatický oboustranný tisk, kterým ušetříte nejen papír, ale taky čas. Skener sice obsahuje ADF, ale pouze manuálně. Umožňuje však skenování do emailu a Cloudu. Uživatel si může konfigurovat, ovládat a provádět tiskové úkoly pohodlně pomocí dotykového LCD displeje. Konektivita je zajištěna standardním propojením pomocí USB kabelu, ethernetovým kabelem do LAN sítě a bezrodovým připojením Wi-Fi. Bohužel chybí Wi-Fi Direct na vytváření síťových připojení peer-to-peer k mobilním zařízením. Z podporovaných možností mobilního připojení můžete využít Apple AirPrint, Google Cloud Print, připojení Mopria, ale i doplněk Xerox Print Service Plug-in pro zařízení s Androidem. Ten vám umožní tisknout oboustranné dokumenty a dokumenty zabezpečeny pomocí PIN kódu. Další možností rozšířené konektivity je tisk z připojeným USB zařízení pomocí USB hostitelského portu. V rámci funkce zabezpečení je možné automatické vytváření certifikátů s vlastním podpisem, důvěryhodné certifikační autority pro zabezpečený tisk, filtrování IP adres, deaktivaci USB portů, ověření softwaru a zabezpečení a filtr nevyžádaných faxů. Bezpečnostní funkce jsou na velmi dobré úrovni.

 

Rychlost a kvalita tisku

Laserová multifunkce tiskne v rozlišení tisku 600 x 600 Dpi a skenuje v 1 200 x 1 2000 Dpi. K výkonu dopomáhá hardwarová konfigurace o 600 Mhz procesoru a standardní 256 Mb paměti. První stranu dokáže vytisknout za 8,5 sekundy. Za minutu dosáhnete s tímto modelem výsledek v podobě 30 stran tisku ve formátu A4. Doporučené měsíční zatížení je 3 000 stran. Maximální vytížení až 30 000 stran tisku. Zpracování médií sestává s automatického podavače dokumentů pro 40 listů předlohy. Vstupní podavač s manuálním podáváním pro 1 list a vysouvací zásobník pro vstup papíru s kapacitou 250 listů. Výstupní kapacita je 120 listů papíru. Tiskárna podporuje tisk na širokou škálu papírů. Tisk textových dokumentů je nejen rychlý, ale také konzistentní a přesný. Černobílé fotografie vypadají překvapivě realisticky a jejich kvalita je dobrá. Při jednoduchých grafikách nebo grafech je kvalita o poznání ještě lepší a tisk je dostatečně ostrý. Skenovat můžete i barevné předlohy a odesílat je do pc, po nakonfigurování SMTP serveru přímo na email, do Cloudu nebo do připojeného USB klíče.

 

Plusy tiskárny

- kompaktní design
- kvalitní tovární zpracování
- multifunkce All-in-One (tisk, kopírování, skenování, fax)
- kapacitní dotykový LCD displej
- kvalita laserového tisku
- nízké náklady na tisk
- rychlost tisku
- automatický oboustranný tisk
- bohatá konektivita
- USB host


Mínusy tiskárny

- ADF pouze ručně
- pouze jednostranné automatické kopírování
- chybí Wi-Fi Direct
- pouze černobílý tisk

Náplně do tiskárny

Do této multifunkce jde jedna černá tonerová kazeta s označením toner Xerox 106R04347/ 48 s vytížeností 3 000 stran při 5 % pokrytí tisku. V nabídce je i výhodnější dvojbalení s označením toner Xerox 106R04349 (2 x 3 000 stran). Tiskový válec s označením Xerox 101R00664 má životnost 10 000 stran. Přibližně po tomto období bude nutná jeho výměna.

Zhodnocení

Multifunkční riskárna Xerox B215DNI má všechny základní funkce, které může malá, až středně velká kancelář potřebovat. Mezi plusy patří automatický oboustranný tisk (duplex), Wi-Fi a port pro USB flash disk. To čím se tato tiskárna odlišuje od většiny multifunkčních zařízení v této cenové kategorii, je vynikající kapacitní displej s dotykovým ovládáním. Škoda, že rozlišení tisku není vyšší a doba probuzení o něco rychlejší. Vzhledem k rychlosti a kvalitě tisku textových dokumentů je tento model vhodný i do náročnějšího pracovní prostředí, kde se tiskne větší objem tisku. Jako mínus může pro někoho být pouze černobílý tisk. Multifunkce má certifikaci pro energetickou účinnost Energy Star a ekologické hodnocení EPEAT.