Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
Akce a slevy

Vyzkoušeli jsme Samsung Xpress SL-C480W

Model multifunkčního zařízení společnosti Samsung, Xpress SL-C480W podporuje tisk s rychlostí 18 stran/min. v černobílém režimu a 4 strany/min. v barevném režimu. Určitě nekonkuruje úplně nejrychlejším tiskárnám. Přichází však s konceptem kompaktního, prostorově úsporného a tichého multifunkčního zařízení, jehož hlavní výhodou je tisk přes Wi-Fi a jednoduché ovládání. Tento model je uzpůsoben pro uživatele v malých kancelářích a domácnostech, kteří požadují efektivitu a kompatibilitu s mobilními zařízeními, využívají funkci skenování do emailu a podporu mobilního tisku.

 

Stručná charakteristika

Laserová multifunkční tiskárna/ Barevný tisk/ A4/ USB/ Wi-Fi/ WPS/ NFC/ One Touch Screen Print/ Easy Eco Driver/ Google Cloud Print/ Samsung Mobile Print/ Samsung Cloud Print/ AirPrint

Rozměry a hmotnost

Hloubka 362 mm/ šířka 406 mm/ výška 288,60 mm/ hmotnost 12,90 kg

Design

Co se týče designu, ačkoli má toto zařízení větší rozměry, stále je dost kompaktní i do menší kancelář a do domácnosti. Příjemný design, kvalitní dílenské zpracování a kombinace barev tmavé se světlou působí velmi moderně. Ergonomický tvar se zaoblenými hranami aprístupný ovládací panel na čelní straně přispívají k pohodlí při obsluze. Samotná instalace při prvním spuštění a ovládání jsou velmi jednoduché a uživatelsky přívětivé. Jediné, co můžete tomuto modelu vytknout je velmi malý dvouřádkový displej. Určitě je na panelu dost místa i pro větší a přehlednější LCD displej.

Funkce

Jelikož jde o multifunkční zařízení kromě funkce tisku je k dispozici také kopírování a skenování dokumentů a fotografií. Model Samsung Xpress SL-C480W můžete připojit k PC USB kabelem, zapojit do sítě pomocí Ethernetu LAN, připojit bezdrátově přes Wi-Fi a tisknout díky tomu dokumenty přímo z mobilu. Nechybí ani možnost rychlého párování pomocí NFC. Co můžeme hodnotit jako velké plus je podpora tisku pomocí aplikace Mobile Print, nejen pro nejběžnější systémy pro mobilní zařízení, jako jsou Android, iOS a Windows, ale i čtečky využívající systém Amazon Kindle. Přímo z čtečky ebooků tak můžete zadávat tiskové úlohy.

Rychlost a kvalita tisku

Kvalita tisku a úspornost jsou na velmi dobré úrovni. Rozlišení tisku je 2 400 x 600 Dpi, skenování optické 1 200 x 1 200 Dpi a rozšířené až 4 800 x 4 800 Dpi. O čistotu, ostrost textu a dokonalé vykreslení obrázků se stará technologie ReCP. Při mobilní tisku zase pomáhá automatickou úpravou obrázků ke kvalitě aostrostitechnológia Smart CMS. Maximální vytížení zařízení při tisku je 20 000 stran měsíčně. Trochu horší je to už s rychlostí, ta patří k těm průměrným a na trhu je dost daleko rychlejších zařízení. Na první výtisk si počkáte 14 až 26 sekund v závislosti na tom, zda jde o čb nebo barevný tisk. Černobílých stran dokáže tento model vytisknout za minutu asi 18 a při barevném tisku se budete muset spokojit se 4 stranami za minutu. Zásobník vstupu disponuje kapacitou 150 listů a výstupní standardních 50 listů.

 

Plusy tiskárny

- kvalita tisku na velmi dobré úrovni
- Wi-Fi, LAN, NFC
- rychlá instalace
- jednoduché ovládání
- skenování do emailu a mobilní tisk
- poměr cena / výkon za multifunkční barevné laserové zařízení
- tichý chod

Mínusy tiskárny

- malý pouze dvouřádkový horší čitelný displej
- chybí automatický oboustranný tisk (pouze ručně)
- dlouhá doba tisku prvního listu
- rychlost tisku průměrná
- slabá lokalizace uživatelského prostředí pro český a slovenský trh

Náplně do tiskárny

Do multifunkčního zařízení Samsung Xpress SL-C480W jdou čtyři laserové tonery. Originální tonery s označením Samsung CLT-K404S (černá), CLT-C404S (azurová), CLT-M404S (růžová) a CLT-Y404S (žlutá) disponují kapacitou 1 500 stran černý toner a 1 000 stran barevné tonery. Úspornějším řešením se zachováním té nejvyšší kvality v porovnání s originálními tonery je nákup značkových tonerů z řady Premium TonerDepot. Pro ty, co tlačí opravdu hodně je tu ještě jedno řešení a tím jsou alternativní tonery, které jsou plně kompatibilní s modelem Samsung Xpress SL-480W. Se stejnou kapacitou a garancí zachování vysoké kvality, tak můžete ušetřit až 43 % nákladů za tonery, čímž se vaše náklady na tisk podstatně sníží.


Zhodnocení

Multifunkční zařízení Samsung Xpress SL-C480W zaujme určitě dobrým poměrem ceny a výkonu. Nepochybně jsou plusy výborná konektivita a kvalitní tisk. Díky tlačítku Eco s ovladačem Easy Eco Driver od Samsungu, můžete jedním dotykem zvolit režim ekologické tisku. Rychlou instalaci a jednoduché ovládání zvládne každý. Minusy je dost malý displej a doba tisku první strany. Chybí i automatický oboustranný tisk, zde se musíte spokojit s manuálním řešením. Navzdory menším mínusem jde o velmi povedený model laserové tiskárny pro barevný tisk, kopírování a skenování.

Tip pro vás

Pokud patříte k zručnější uživatelům, kteří si dokáží naplnit prázdné tonerové kazety tonerovým prachem, tím nejlevnějším řešením jsou náplně s tonerovým prachem, pro model této multifunkční tiskárny. Tuto možnost doporučujeme pouze uživatelům, kteří mají s naplňováním tonerů zkušenosti. Při nesprávném naplnění tonerové kazety můžete svou tiskárnu poškodit. Tento úkon vyžaduje v některých případech i výměnu čipu.