Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Vyzkoušeli jsme Canon Pixma Pro 10

Často se dostáváme k otázkám od známých ohledně opravdu dobré fotografické tiskárny. Tiskárna na běžné používání, tisk dokumentů a občas nějakou fotografii, je cenově nenáročná a vybrat si je opravdu z čeho. Pokud je však uživatel o něco náročnější, nebo se jedná o slušného fotografa i zařízení na tisk jeho fotografií, by měla splňovat určitá kvalitativní kritéria. Tam si už určitě nevystačíte s klasickou inkoustovou tiskárnou, která má dvě náplně, jednu černou a druhútricolor. Dostáváme se cenově trochu do vyšší hladiny a namístě jsou i vyšší očekávání, co se týče kvality. Do našeho hledáčku se dostala inkoustová fotografická tiskárna Canon Pixma Pro 10.

 

Stručná charakteristika

Inkoustová fotografická tiskárna/ barevný tisk/ A3/A3 +/ USB / Wi-Fi/ LAN/ Apple AirPrint/ Easy PhotoPrint

Rozměry a hmotnost

Hloubka 385 mm/ šířka 689 mm/ výška 215 mm/ hmotnost 20 kg

Design

Na první pohled pěkná stylová tiskárna v příjemné dvojkombinací černo-šedé barvy se zajímavými ovládacími prvky v imitaci kovu nabízí toho víc. Působí sice trochu robustnějším dojmem, ale právě barevná kombinace jí dodává moderní elegantní vzhled. Nemůžeme jí upřít kvalitní tovární zpracování, ergonomii a velmi dobře rozmístění ovládacích prvků. Na pravé čelní straně se nacházejí dvě větší tlačítka: jedno pro zapínání / vypínání, druhé pro výstražné upozornění. Pod nimi je menší tlačítko, které signalizuje kontrolu připojení Wi-Fi. O něco níže se nachází port USB, který je chráněn gumovou krytkou. Ten slouží pro připojení zařízení kompatibilním se standardem PictBridge. Připojit můžete digitální fotoaparát nebo videokameru pro přímý tisk fotografií z takového zařízení.

Funkce

Tento model ocení hlavně uživatelé, kteří rádi fotí a potřebují pro tisk fotografií kvalitní zařízení. Canon Pixma Pro 10 dokáže tisknout na formát A3+ a při tisku využívá deset pigmentových inkoustů LUCIA s technologií Chroma Optimizer (bezbarvý roztok). Ta zajišťuje Optimalizací barevnosti jednotný lesk a výrazně podání černé. Kromě kvalitního tisku zaujme tento model i bohatou konektivitou. Připojení je možné klasicky USB kabelem, zapojením do sítě LAN a nechybí ani bezdrátové připojení pomocí Wi-Fi. Obsahuje i oboustranný tisk, ta je však pouze manuální. Kromě klasického tlačení na rozmanitý druh papíru obsahuje tento model i funkci potisku na CD/DVD/BD disky a to i s možností bezokrajového tisku. Přímo v balení se nachází adaptér se zásobníkem na jeden disk o průměru 12 cm.

Rychlost a kvalita tisku

Maximální rozlišení tisku je 4 800 x 2 400 Dpi. Tato tiskárna obsahuje zadní zásobník s kapacitou 150 listů papíru a ruční podavač na 1 list. Samozřejmě, že disponuje i zásobníkem na potisk disků. Díky 10 samostatným inkoustem je tisk barevných fotografií na vysoké úrovni a stejně je na tom i černobílý tisk. Ta využívá až tři monochromatické inkousty při tisku černobílých dokumentů. Co se týče rychlosti ta se liší od konfigurace tisku, při barevném dokumentu na formát A3+ v té nejvyšší kvalitě trvá tisk zhruba 3,5 minuty. Tisk formátu A4 dosáhnete za 1,5 minuty.

 

Plusy tiskárny

- vysokokvalitní barevná fotografická a černobílý tisk
- tisk ve formátu A3+
- 10 samostatných pigmentových inkoustů (kvalita tisku barevných fotografií, široký barevný gamut)
- jednotný, kvalitní lesk a výrazně podání černé (chroma optimizer)
- výborná stálost barev tisku
- potisk CD/DVD/BD 
- kvalitní tovární zpracování
- bohatá konektivita
- jednoduché ovládání
- příjemný design

Mínusy tiskárny

- oboustranný tisk (pouze ručně)
- vyšší cena zařízení
- náklady do náplní
- menší velikost inkoustových náplní (14 ml)
- chybí displej

Náplně do tiskárny

Model Canon Pixma Pro 10 používá k tisku inkoustovou technologii s 10 samostatnými pigmentovými inkousty nové generace LUCIA a tiskovou hlavu Canon FINE.

Originální inkoustové pigmentové náplně Canon

Tři monochromatické inkousty využívá tiskárna při černobílém tisku

- PGI-72PBK (fotografická černá)
- PGI-72MBK (matná černá)
- PGI-72GY (šedá)


Pro barevný tisk slouží barevné inkousty s označením

- PGI-72C (azurová)
- PGI-72M (magenta, purpurová)
- PGI-72Y (žlutá)
- PGI-72PC (fotografická azurová)
- PGI-72PM (fotografická magenta, purpurová)
- PGI-72R (červená)
- PGI-72CO (bezbarvý optimalizátor barevnosti)

Tato velkoformátová tiskárna podporuje širokou škálu typů papíru od obyčejného, ​​matného, ​​pololesklého a lesklého fotografického papíru, až po různé druhy uměleckých papírů. Jelikož jde o kvalitní fotografickou tiskárnu pro tisk, jsou najhodnejšími fotografické prémiové papíry přímo od výrobce.

Zhodnocení

Kvalita barevných fotografií na této tiskárně je na velmi vysoké úrovni a nebojíme se říct, že je srovnatelná se studiovými fotografiemi. Za mimořádnou kvalitu vděčí tento model právě 10 samostatným inkoustem a optimalizací s chroma optimizer. Cena zařízení je však vyšší a proto do takové tiskárny zainvestují fotografové nebo menší firma, která se zabývá fotografií a designem. Vytisknout si parádní plakát ve formátu A3 se skvělým podáním barev a s dlouhodobou stálostí, jsou hlavní přednosti této tiskárny. Pokud spotřebujete některý z inkoustů, tak nahradíte novým pouze ten, který se vám minul. To je plusem. Musíte však počítat s poněkud většími náklady na nákup většího počtu náplní oproti klasickým čtyřem. K tiskárně dostanete i software, buď formou přibaleného CD média nebo odkazem ke stažení z oficiálních stránek výrobce. Jde o My Image Garden (obsahuje funkci HD Movie Print1 a Quick menu), Easy-PhotoPrint Pro2, Easy-WebPrint EX3, Solution Menu EX pokud stažení Colour Management Tool Pro.Napriek všem kladům kvality tisku i jednoduchého ovládání tiskárny jí můžeme vytknout vyšší cenu , chybějící automatický oboustranný tisk a absenci (alespoň informativního) displeje. Zcela by stačil i dvouřádkový.

Tip pro vás

Tiskárna si můžete doladit v určitém specifickém pracovním prostředí a nechybí ani možnost synchronizace barev mezi více tiskárnami. Profily ICC a komplet vyučenou pro tisk na různé typy uměleckých papírů najdete ke stažení přímo na stránce výrobce CANON v sekci software. Tam si můžete stáhnout nejen software a manuály, ale i ovladače k ​​různým modelům tiskáren.