Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
Akce a slevy

Vyzkoušeli jsme Canon iR-2520

Canon iR-2520

Multifunkce s možností konfigurace

Pro středně velké pracovní skupiny v podnikovém nebo firemním prostředí, kde se vyžaduje efektivní rychlý tisk a nízké náklady se uplatní multifunkce výrobce Canon. Kromě výborného pracovního výkonu a kvality tisku nabízí ještě jedno cenné plus a tím jsou rozsáhlé možnosti konfigurace.

 

Stručná charakteristika

Laserová tiskárna/ monochromatický tisk/ A3  600 dpi × 600 dpi, 1200 dpi × 1200 dpi (pouze UFRll-LT)/ max. 128 g/ m²/ Duplex  USB/ LAN (RJ-45) 

Rozměry a hmotnost

Hloubka 565 mm x šířka 680 mm x výška 681 mm (s krytem skla)
Hloubka 565 mm x šířka 689 mm x výška 771 mm (s podavačem DADF) / hmotnost 50,5 kg

Design

Hledat originalitu nebo nadstandardně moderní design u tohoto zařízení je zbytečné. Jde o typického zástupce tiskárny do podnikového prostředí a o tom svědčí nejen design, ale i velikost. Přestože jde o konfigurovatelné zařízení, velikost je právě parametrem, kterým se podle konfigurace přidáváním modulů můžete dostat z průměrné velikosti až po opravdu velké zařízení, které již v kanceláří zabere dost prostoru. Právě volitelné doplňky jsou tím nejzajímavějším, co toto podnikové řešení pro tisk nabízí. Můžete začít se základní sestavou a s rozšiřováním pracovní skupiny si zároveň rozšiřovat i zařízení. Základní jednotka nebo spíše základní multifunkce je v typické světlé barvě v kombinaci s tmavší šedou. Ergonomicky jemně zaoblené hrany a velmi dobře rozmístěné ovládací prvky na panelu ke kterému je komfortní přístup jistě oceníte. Ovládací panel je v mírném úhlu a přistup k němu je pohodlný, jakož i celkové ovládání díky velkému přehlednému dotykovému LCD displeji. Ten zabírá značnou část ovládacího panelu. Hned vedle něj jsou tlačítka a numerická klávesnice. Na panelu najdete také bezpečnostní prvek, kterým je tlačítko ID pro přistup k tisku. Tato bezpečnostní funkce znamená, že výtisky se zdrží, pokud se uživatel neidentifikuje pomocí kódu PIN. Díky tomu se nedostanou dokumenty ve výstupních zásobnících do rukou jiných osob.

Funkce

Jde o multifunkci, která vám nabídne černobílý tisk, kopírování a barevné skenování. Volitelně k tomu může obsahovat i odesílání i-Send a fax. Tento model připojíte pomocí USB kabelu a pro zapojení do sítě využívá LAN (RJ45). Po připojení do vaší sítě vám IW Managment Console-iWMC (konzola pro správu IW) umožní spravovat a monitorovat celou skupinu připojených zařízení z jednoho řídicího bodu. Velmi důležitým prvkem v rámci podnikové sítě je bezpečnost. Model Canon iR-2520obsahuje bezpečnostní funkci ID, která tisk pozdrží do chvíle než uživatel povolí kódem PIN. Takto se do výstupních zásobníků nedostane žádný důležitý dokument pro nepovolané osoby. Kapacita chráněných dokumentů je až 100 stran. Další možností je kombinace ochrany kódem spolu s karetními zabezpečovacími systémy řešením Canon uniFLOW. Po dokončení tisku se dokumenty v rámci ochrany automaticky vymažou. Ačkoli tento model nedisponuje možností bezdrátového připojení pomocí Wi-Fi, co se týče funkcí v podnikové sféře si stojí výborně.

Rychlost a kvalita tisku

Tiskárna je navržena pro efektivní výkon ve vysokém pracovním nasazení s optimalizací nákladů. Za minutu dokáže vytisknout 20 stran černobíle ve formátu A3 a maximální kapacita papíru pro tisk může dosáhnout konfigurací až 2 000 listů. Skenování díky volitelnému barevnému odosielaniudosahuje rychlost a efektivitu barevného skenu na různá cílová místa. Kvalita tisku je výborná s rozlišením 600 dpi × 600 dpi, 1200 dpi × 1200 dpi (pouze UFRll-LT). První výtisk dokáže tiskárna vyprodukovat za čas 6,4 sekundy. Nechybí ani automatický oboustranný tisk. Kapacitu vstupního zásobníku můžete podle konfigurace navýšit z 250 listů až na 2 000 listů.

 

Plusy tiskárny

- vysoký výkon
- rychlá kvalitní tisk
- bohaté možnosti konfigurace
- volitelné příslušenství
- bezpečnostní funkce pro vysokou ochranu
- kvalitní tovární zpracování

Mínusy tiskárny

- zvyšováním konfigurace se zvyšuje hmotnost a rozměry
- cena

Náplně do tiskárny

Model Canon iR-2520 využívá pro tisk laserový černý toner Canon C-EXV33 s kapacitou 14 600 stran. Snížení nákladů můžete dosáhnout používáním alternativního toneru, který je plně kompatibilní s tímto typem modelem multifunkce a kromě shodné kapacity se vyrovná originálnímu toneru i vysokou kvalitou.

Zhodnocení

Největším plusem této laserové multifunkce jsou bohaté možnosti konfigurace a volba volitelného příslušenství. Hned v závěsu za tím je vysoký stupeň ochrany tisku v síti bezpečnostními funkcemi. Výborná kvalita a při dobrém nastavení nízké náklady, spolu s efektivitou tisku, jsou tím pravým pro malé a středně velké pracovní skupiny.

Tip pro vás

V podnikovém prostředí je velmi žádaným volitelným příslušenstvím čtečka karet Canon F -Systém na fyzický přístup na karty, který omezuje systémový přístup pro oprávněné uživatele a sešívačka J1. Sešívá pro vnitřní dokončovací jednotku B1. Možnosti příslušenství a celkové konfigurace jsou tak bohaté, že si můžete zakoupit základ a po čase se dostat na absolutně propracovanou multifunkční tiskárnu pro velkoobjemový tisk v rozšiřující se firmě.