Kancelář a škola

Vyzkoušeli jsme Canon i-Sensys MF728Cdw

Canon i-Sensys MF728Cdw

Tento model společnosti Canon je kompaktní, plně vybavené laserové multifunkční zařízení pro tisk papíru formátu A4 s rozhraním Wi-Fi a faxem. Nabízí oboustranný tisk a kopírování rychlostí 20 str./min. Oboustranný podavač dokumentů na 50 listů zrychluje objemnější úlohy a díky barevné dotykové obrazovce si zjednodušíte přístup k účinným funkcím. Komplexní podpora cloudových služeb a mobilních zařízení, vám pomůže při práci. Určitě oceníte funkci Secure Print, která chrání vaše citlivé dokumenty PIN kódem. Nechybí ani komplexní funkce skenování na sdílení a archivování tištěných dokumentů a síťová kompatibilita včetně podpory protokolů PCL5c/6 a Adobe PostScript.

 

Stručná charakteristika

Multifunkční laserová tiskárna/ Barevný tisk/ A4/ USB/ LAN/ Wi-Fi/ Duplex/ Google Cloud Print/ Secure Print/ AirPrint/ Canon Print Business

Rozměry a hmotnost

Hloubka 488 mm/ šířka 430 mm/ výška 479 mm/ hmotnost 31 kg

Design

Pokud potřebujete multifunkční zařízení s funkcemi, které jsou doménou velkých firemních zařízení a máte málo místa na umístění, kompromisem může být právě kompaktní zařízení Canon i-Sensys MF728Cdw. V menším těle, které je kvalitně továrně zpracované a v moderním ergonomickém designu, vám nabídne vše, co potřebujete pro rychlou a kvalitní tisk. Ovládací prvky jsou umístěny na předním panelu, ke kterému je velmi pohodlný přístup. Nechybí 8,9 cm velký LCD displej a ovládací klávesnice pro fax. Co potěší je USB port na přední straně, který je umístěn tak, že je k němu bezproblémový přístup a můžete tisknout přímo z připojeného USB zařízení. Tento model designově určitě nikoho nezklame a jeho vzhled zapadne do kanceláře, ale nebude překážet ani v domácnosti.

Funkce

Jde o multifunkční zařízení, takže můžete očekávat vše, co se dá v takovém zařízení využít. Tiskárna, kopírku, skener a dokonce i trochu archaicky fax. Automatický oboustranný tisk, barevný i černobílý, skenování do emailu, síťové i bezdrátové Wi-Fi připojení, rychlá tisk z USB klíče a úsporný režim toneru. To vše vám tento model nabízí. Kromě toho nechybí ani zabezpečený tisk pomocí PIN kódu.

Rychlost a kvalita tisku

Kvalita tisku s rozlišením 1 200 x 1 200 Dpi dokáže vytisknout kvalitní dokumenty s rychlostí 20 stran za minutu. Čas pro vytištění první strany je 14,5 sekund. Pokud potřebujete oboustranný tisk za minutu dosáhnete tisk 10 oboustranných listů papíru. Výrobcem doporučeně využití je 20 000 stran. Maximum však dosáhne až 40 000 stran mesačne.Vstupný zásobník má kapacitu 250 listů a výstupní 150 listů papíru A4. Používat můžete typy médií: běžný papír, recyklovaný papír, silný papír, fólii, papír s povrchovou úpravou, štítek, kartu registru a obálku.

 

Plusy tiskárny

- kompaktní rozměry
- oboustranný tisk
- oboustranný podavač dokumentů na 50 listů
- intuitivní barevný dotykový LCD displej
- komplexní podpora cloudových služeb a mobilních zařízení
- funkce Secure Print, ochrana kódem PIN
- komplexní funkce skenování na sdílení a archivování tištěných dokumentů
- síťová kompatibilita včetně podpory protokolů PCL5c/6 and Adobe PostScript
- energeticky úsporné funkce, automatické vypínání
- snadno vyměnitelné kazety

Mínusy tiskárny

- vyšší cena hlučnost

Náplně do tiskárny

Pro tuto multifunkční tiskárnu potřebujete pro barevný tisk čtyři laserové tonery s označením Toner Canon CRG-718 C/M/Y/BK. Kapacita originálního toneru je 2 900 stran standard pro barevné tonery a 3 400 stran pro černý toner. Pokud potřebujete snížit náklady při větším objemu tisku, můžete sáhnout po cenově velmi výhodných a kvalitou srovnatelných tonerech s originálními tonery ze značkové řady Premium TonerDepot nebo po ekonomicky nejlepším řešení se zachováním vysoké kvality alterntívných tonerech. Obě alternativní řešení jsou oblíbenými tonery na trhu, odzkoušenými velkým množstvím spokojených zákazníků.

Zhodnocení

Barevná laserová multifunkční tiskárna, model Canon i-Sensys MF728Cdw, tlačí na formát A4, obsahuje kopírku, skener a fax, a je plně vybaveným zařízením pro menší firmy a pracovní skupiny. Do malých rozměrů se vešlo mnoho funkcí na inteligentní skenování, kopírování, tisk a konektivitu, které vám pomohou pracovat mnohem produktivnější.

Tip pro vás

Originální kazety můžete recyklovat použitím recyklačního programu nulového skládkování odpadů společnosti Canon, který společnost provozuje již od roku 1990. Jde o jednoduchý, bezplatný a ekologicky zodpovědný způsob recyklace prázdných tonerových kazet Canon.