Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Kancelář a škola

Výkonná tiskárna HP LaserJet Enterprise M506dn

Hledáte velkoobjemovou monochromatickou tiskárnu, jejíž hlavními přednostmi jsou vysoký výkon a kvalita černobílého tisku? V tom případě máme pro vás tip. Výborne výsledky tisku dosahnete s laserovou tiskárnou výrobce Hewlett Packard, model z řady LaserJet Enterprise. Vhodná je všude tam, kde potřebujete dobrý výkon, vysokou produktivitu a ekonomicky udržitelné náklady. Díky výbornému poměru vysoké vytíženosti a nízké spotřeby energie se tento model stal oblíbeným v malých a středně velkých kancelářích, ale iv domácnostech pro více členy, kde se tiskne větší objem tisku.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: laserová monochromatický
Použití firma/ domácnost: malá, středně velká firma/ vícečlenná domácnost
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN
Funkce tiskárna / tiskárna - tisk
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 418 mm
Hloubka: 376 mm
Výška: 298 mm
Hmotnost: 11,8 kg

Design

Skromný vzhled, který se nese v duchu minimalismu a je totožný s modelovou řadou LaserJet, ne až tak úplně koresponduje s dravým vysokým výkonem této tiskárny. Design v příjemném světlém provedení doplňují černé prvky při výstupu papíru a displeje. Na přední straně najdete jediné tlačítko pro zapínání a logo výrobce. Celé ovládání se nachází v ovládacím panelu s numerickou klávesnicí spojeném s displejem. Ten je barevný a výborně čitelný. Úhlopříčka není velká a vejdou se tam 4 řádky informací. Značnou část displeje tvoří černý rám, což je škoda. Zobrazovací část displeje mohla být klidně větší. Ovládání pomocí tlačítek na panelu je intuitivní a pohodlné. Ve spodní části zařízení se nachází vstupní zásobník papíru. Konektory pro připojení a zapojení do sítě jsou umístěny na zadní straně. Na vrchní straně naleznete USB port pro přímé připojení USB klíče. Celkově je design příjemný, ergonomie zařízení velmi dobrá a rozměry kompaktní pro umístění i do menšího prostoru. Co se týče design, není mu v podstatě, co vytknout. Snad jen ten hrubý rámeček kolem displeje.

 

Funkce a konektivita

Tiskárna HP LaserJet Enterprise M506dn můžete připojit k PC klasickým USB kabelem pomocí rozhraní USB 2.0. Nechybí ani podpora pro zapojení do LAN sítě pomocí ethernet kabelu. Přímé připojení k Wi-Fi sice nenabízí, ale využít můžete volitelnou funkci Wireless Direct se 128 bitovým šifrováním, bez nutnosti přístupu k síti. Takto můžete využít i tisk z mobilního zařízení. Nechybí možnost HP ePrint a Apple AirPrint. Pomocí hostitelského USB portu můžete tisknout přímo z USB klíče. Kladné hodnocení si však zaslouží bezpečnostní funkce pro tisk a ochranu údajů. Ty zahrnují detekci bezpečnostních hrozeb s možností vrátit tiskárnu do stavu před tím. Ochranu tiskárny od momentu puštění až po vypnutí. Možnost funkce ochrany důvěrných dat uložených v tiskáren nebo během přenosu. V rámci firmy můžete využít i aplikaci HP Web Jetadmin pro centralizovanou správu celého prostředí tisku.

 

Rychlost a kvalita tisku

Co se týče kvality černobílého tisku, tá je na vysoké úrovni a vytištěné dokumenty jsou ostré a černá má výbornou sytost. Model HP LaserJet Enterprise M506dn tlačí v rozlišení 1 200 x 1 200 Dpi a tisk první strany trvá 5,9 sekund nebo 8,5 sekundy z režimu spánku. Zařízení pracuje svižně a za minutu vytiskne skvělých 43 stran na papír formátu A4. Maximální měsíční zátěž se vyšplhá až na hranici 150 000 stran. Velkorysý vstupní zásobník nabízí kapacitu 500 listů papíru a víceúčelový zásobník 100 listů. Na výstupu se kapacita pohybuje okolo 250 listů.

 

Plusy tiskárny

- kvalita monochromatického tisku
- rychlost tisku
- kvalitní tovární zpracování
- pohodlné ovládání
- nízká spotřeba energie
- automatický oboustranný tisk
- bezpečnostní funkce

Mínusy tiskárny

- nemá Wi-Fi
- pouze černobílý tisk
- zbytečně hrubý rám okolo displeje
- malý zobrazovací displej

Náplně do tiskárny

Tento model při tisku využívá černý laserový toner s označením v Toner HP CF287A/X/XD. Označení specifikuje o jakou kapacitní velikost se jedná. Standardní balení s označením A dosahuje výtěžnost toneru 9 000 stran. Označení X patří velkokapacitnímu toneru s vytížeností 18 000 stran a XD je označení pro 2-balení (2 x 18 000 stran). Pokud potřebujete snížit náklady můžete sáhnout po alternativní verzi takového 2-balení se kterou ušetříte až 72%.

 

Zhodnocení

Více kvalitního tisku, více výkonu, produktivity a bezpečnosti do vaší kanceláře přinese monochromatická laserová tiskárna HP LaserJet Enterprise M506dn. Ekonomicky se vyplatí a ovládání zvládne každý. Při testování jsme s ní neměli ani nejmenší problémy. Hlučnost byla přijatelná a v porovnání s jinými laserovými tiskárnami obstála velmi dobře. Nastavení a ovládání můžeme hodnotit mezi ty bezproblémové i když nedosahuje takového komfortu, jako je to u zařízení s velkým dotykovým displejem. Právě displej je mírným zklamáním kvůli hrubému rámu který ho lemuje. Ten cm rámu by přidaním zobrazovacímu displeji určitě prospěl. Pokud nepotřebujete barevný tisk a oželíte i přímé připojení k Wi-Fi síti, tento model vás nezklame.

 

Tip pro vás

Díky inteligentní technologii maximalizace stran víte dosáhnout nejlepší výkon pro tisk, co největšího počtu stran. Tiskárna během provozu monitoruje a ukládá informace o toneru a opotřebení jednotlivých komponentů s cílem předběžně určit jejich odhadovanou životnost.