Kancelář

Výkonná tiskárna HP LaserJet Enterprise M506dn

Hledáte velkoobjemovou monochromatickou tiskárnu, jejíž hlavními přednostmi jsou vysoký výkon a kvalita černobílého tisku? V tom případě máme pro vás tip. Výborne výsledky tisku dosahnete s laserovou tiskárnou výrobce Hewlett Packard, model z řady LaserJet Enterprise. Vhodná je všude tam, kde potřebujete dobrý výkon, vysokou produktivitu a ekonomicky udržitelné náklady. Díky výbornému poměru vysoké vytíženosti a nízké spotřeby energie se tento model stal oblíbeným v malých a středně velkých kancelářích, ale iv domácnostech pro více členy, kde se tiskne větší objem tisku.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: laserová monochromatický
Použití firma/ domácnost: malá, středně velká firma/ vícečlenná domácnost
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN
Funkce tiskárna / tiskárna - tisk
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 418 mm
Hloubka: 376 mm
Výška: 298 mm
Hmotnost: 11,8 kg

Design

Skromný vzhled, který se nese v duchu minimalismu a je totožný s modelovou řadou LaserJet, ne až tak úplně koresponduje s dravým vysokým výkonem této tiskárny. Design v příjemném světlém provedení doplňují černé prvky při výstupu papíru a displeje. Na přední straně najdete jediné tlačítko pro zapínání a logo výrobce. Celé ovládání se nachází v ovládacím panelu s numerickou klávesnicí spojeném s displejem. Ten je barevný a výborně čitelný. Úhlopříčka není velká a vejdou se tam 4 řádky informací. Značnou část displeje tvoří černý rám, což je škoda. Zobrazovací část displeje mohla být klidně větší. Ovládání pomocí tlačítek na panelu je intuitivní a pohodlné. Ve spodní části zařízení se nachází vstupní zásobník papíru. Konektory pro připojení a zapojení do sítě jsou umístěny na zadní straně. Na vrchní straně naleznete USB port pro přímé připojení USB klíče. Celkově je design příjemný, ergonomie zařízení velmi dobrá a rozměry kompaktní pro umístění i do menšího prostoru. Co se týče design, není mu v podstatě, co vytknout. Snad jen ten hrubý rámeček kolem displeje.

 

Funkce a konektivita

Tiskárna HP LaserJet Enterprise M506dn můžete připojit k PC klasickým USB kabelem pomocí rozhraní USB 2.0. Nechybí ani podpora pro zapojení do LAN sítě pomocí ethernet kabelu. Přímé připojení k Wi-Fi sice nenabízí, ale využít můžete volitelnou funkci Wireless Direct se 128 bitovým šifrováním, bez nutnosti přístupu k síti. Takto můžete využít i tisk z mobilního zařízení. Nechybí možnost HP ePrint a Apple AirPrint. Pomocí hostitelského USB portu můžete tisknout přímo z USB klíče. Kladné hodnocení si však zaslouží bezpečnostní funkce pro tisk a ochranu údajů. Ty zahrnují detekci bezpečnostních hrozeb s možností vrátit tiskárnu do stavu před tím. Ochranu tiskárny od momentu puštění až po vypnutí. Možnost funkce ochrany důvěrných dat uložených v tiskáren nebo během přenosu. V rámci firmy můžete využít i aplikaci HP Web Jetadmin pro centralizovanou správu celého prostředí tisku.

 

Rychlost a kvalita tisku

Co se týče kvality černobílého tisku, tá je na vysoké úrovni a vytištěné dokumenty jsou ostré a černá má výbornou sytost. Model HP LaserJet Enterprise M506dn tlačí v rozlišení 1 200 x 1 200 Dpi a tisk první strany trvá 5,9 sekund nebo 8,5 sekundy z režimu spánku. Zařízení pracuje svižně a za minutu vytiskne skvělých 43 stran na papír formátu A4. Maximální měsíční zátěž se vyšplhá až na hranici 150 000 stran. Velkorysý vstupní zásobník nabízí kapacitu 500 listů papíru a víceúčelový zásobník 100 listů. Na výstupu se kapacita pohybuje okolo 250 listů.

 

Plusy tiskárny

- kvalita monochromatického tisku
- rychlost tisku
- kvalitní tovární zpracování
- pohodlné ovládání
- nízká spotřeba energie
- automatický oboustranný tisk
- bezpečnostní funkce

Mínusy tiskárny

- nemá Wi-Fi
- pouze černobílý tisk
- zbytečně hrubý rám okolo displeje
- malý zobrazovací displej

Náplně do tiskárny

Tento model při tisku využívá černý laserový toner s označením v Toner HP CF287A/X/XD. Označení specifikuje o jakou kapacitní velikost se jedná. Standardní balení s označením A dosahuje výtěžnost toneru 9 000 stran. Označení X patří velkokapacitnímu toneru s vytížeností 18 000 stran a XD je označení pro 2-balení (2 x 18 000 stran). Pokud potřebujete snížit náklady můžete sáhnout po alternativní verzi takového 2-balení se kterou ušetříte až 72%.

 

Zhodnocení

Více kvalitního tisku, více výkonu, produktivity a bezpečnosti do vaší kanceláře přinese monochromatická laserová tiskárna HP LaserJet Enterprise M506dn. Ekonomicky se vyplatí a ovládání zvládne každý. Při testování jsme s ní neměli ani nejmenší problémy. Hlučnost byla přijatelná a v porovnání s jinými laserovými tiskárnami obstála velmi dobře. Nastavení a ovládání můžeme hodnotit mezi ty bezproblémové i když nedosahuje takového komfortu, jako je to u zařízení s velkým dotykovým displejem. Právě displej je mírným zklamáním kvůli hrubému rámu který ho lemuje. Ten cm rámu by přidaním zobrazovacímu displeji určitě prospěl. Pokud nepotřebujete barevný tisk a oželíte i přímé připojení k Wi-Fi síti, tento model vás nezklame.

 

Tip pro vás

Díky inteligentní technologii maximalizace stran víte dosáhnout nejlepší výkon pro tisk, co největšího počtu stran. Tiskárna během provozu monitoruje a ukládá informace o toneru a opotřebení jednotlivých komponentů s cílem předběžně určit jejich odhadovanou životnost.