Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Výkonná tiskárna do kanceláře OKI B731dnw

Od tiskáren, které jsou nasazeny v pracovním prostředí se očekává vysoký výkon, kvalita a spolehlivost. Nejčastěji firmy sázejí na laserovej tisk, který jim zajistí kvalitu a rychlost, která přispěje k celkové efektivitě práce v kanceláří. Mezi taková zařízení patří i monochromatická tiskárna OKI B731 DNW, která tiskne pomocí digitální LED technologie.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: LED-monochromatický
Použití firma/ domácnost: firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi
Funkce tiskárna/ multifunkce: tisk/ AirPrint
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 435 mm
Hloubka: 498 mm
Výška: 109 mm
Hmotnost: 27 kg

 

Design

Co se týče designu při kancelářských zařízeních, které jsou určeny pro malé nebo středně velké firmy toho výrobci hodně nevymyslí. Soustřeďují se na pohodlný přístup a co nejkomfortnější ovládání. Největší posun je vidět v rozměrech. Ty jsou stále více kompaktnější a šetří tím místo v pracovním prostředí. Tiskárna OKI B731dnw má příjemný půdorys a podle potřeby ji lze variabilně doplňovat přídavným zásobníkem nebo podavačem. V klasické světlo-šedé v kombinaci s tmavě-šedou působí docela příjemně. Ergonomii si zachovává díky jemně zaobleným hranám. Na čelní straně se nachází otevírací kryt pro výměnu toneru a pod ním vstupní zásobník na papír. Horní strana je mírně zaoblená s malým úhlem vpředu. Právě v přední části je umístěn ovládací panel, který je díky tomu viditelný nejen shora, ale i zepředu. Nacházejí se na něm ovládací tlačítka a malý LCD displej. Na pravé straně najdete hostitelský USB port pro přímé připojení. Tiskárna je výborně továrně zpracována a přestože designem neohromí, nezabere mnoho místa a přístup k ovládacímu panelu a samotne ovládání je pohodlné.

Funkce a výkon pro náročné pracovní nasazení

Co vás nenadchne při designu, to vám vynahradí výkon tohoto zařízení. Jde o monochromatickou tiskárnu určenou pro černobílý tisk. Tiskne LED technologií, což je zárukou vysoké kvality výtisku. Svým výkonem je vhodná i pro náročnější vytížení. Bohaté možnosti konektivity můžete využít přímým připojením USB kabelem k PC, bezdrátovým připojením přes Wi-Fi nebo připojením tiskárny do podnikové LAN sítě. Právě tato možnost je ve firmách využívána nejčastěji. Tiskárna OKI B731dnw má pro tuto možnost pokročilé zabezpečení pomocí šifrování Secure Print Job. To není zdaleka vše, co k bezpečnosti nabízí. Dalším ochranným faktorem je sofistikované ověření uživatele PIN kódem. Ve firmě tak zabráníte neoprávněnému používání přístroje. Tento model obsahuje i funkci automatického oboustranného tisku a nechybí ani přednastavená volba automatického vypnutí při nečinnosti. O svižný chod při tisku se stará rychlý procesor s frekvencí 800 MHz a 256 Mb paměť RAM. K dispozici je i volitelný 160 GB pevný disk.

Rychlost a kvalita tisku

Výstup tisku s rozlišením 1 200 x 1 200 Dpi je vysoké kvalitě a dokumenty dosahují výbornou ostrost. Nejvíce překvapí vysoká rychlost tisku až 52 stran za minutu. Čas potřebný k vytištění první strany je pod hranicí 5 sekund. Rychlý náběh má zařízení i z úsporného režimu a to približne 19 sekund a od zapnutí napájení do 60 sekund. Maximální formát papíru pro tisk je A4. Při velkém objemu tisku jistě oceníte vysokokapacitní zásobník pro 530 listů papíru. Ten si můžete rozšířit přídavným volitelným zásobníkem s kapacitou dalších 530 listů nebo velkokapacitním podavačem s kapacitou až 2 000 listů. Jelikož jde o tiskárnu od níž se očekává vysoké pracovní nasedání i doporučené vytížení 30 000 stran měsíčně tomu odpovídá. Maximální vytížení je až 200 000 stran měsíčně.

 

Plusy tiskárny

- vysoká kvalita černobílého tisku
- rychlost tisku
- pokročilé zabezpečení na ochranu důvěrných dokumentů
- duplex
- bohatá konektivita (USB, Wi-Fi, LAN)
- ekologické funkce na úsporu energie a toneru
- možnost přidávání volitelných částí (vstupní zásobník, víceúčelový zásobník, podavač)

Mínusy tiskárny

- pouze černobílý tisk
- malý displej
- neatraktivní design
- chybí podpora pro Linux
- cena

 

Náplně do tiskárny

Model OKI B731dnw tlačí LED technologií a při tisku využívá černý toner s označením Toner OKI45488802 s kapacitou 18 000 stran. Výhodnějším řešením je velkokapacitní Toner OKI 45439002, který má vytíženost až 36 000 stran. Právě používání toneru s takovou vysokou kapacitu spolu s integrovanou funkcí úspora toneru, vám dokáží snížit náklady na tisk.

Zhodnocení

Pokud potřebujete výkonnou tiskárnu do kanceláře model OKI B731dnw je na to, jako stvořený. Tiskárna pracuje spolehlivě, rychle a ve vysoké kvalitě. S velkokapacitním vstupním zásobníkem a mimořádnou kapacitou toneru tak dokážete tisknout rychle a efektivně, bez časových ztrát. Konektivita je bohatá a bezpečnost tisku na vysoké úrovni. Podpora operačních systémů je bohatá pro všechny systémy Windows (včetně Windows XP) a Mac OS.

Tip pro vás

Model OKI B731dnw je výkonné zařízení, ale s vyšší cenovkou. Na trhu jsou jeho poslední kusy a pomalu ho nahrazují novější modely, ne vždy však s lepšími parametry a výkonem. Pokud hledáte o trochu levnější varianta model OKI MB562dnw se výkonem a funkcemi vyrovná tiskárně OKI B731dnw. Jde navíc o multifunkční monochromatickou tiskárnu s faxem. Nabízí kromě tisku i funkci kopírování a skenování. Rychlost tisku je 45 stran za minutu, což je stále výborný výkon. Plusem je i přehledný ovládací panel a velkým displejem a automatický oboustranný tisk, kopírování i skenování. Oproti modelu OKI B731dnw podporuje navíc i operační systém Linux.