Kancelář

Výkonná multifunkce do kanceláře s velkým dotykovým displejem

OKI MB562dnw

Ve firmě kde potřebujete tisknout rychle a ve velkém množství, Vám jistě přijde vhod výkonná tiskárna nebo multifunkce. Při černobílém tisku si vystačíte s monochromatickým tiskárnou, která dokáže pracovat s vysokým nasazením. Právě takovým zařízením je i multifunkce OKI MB562dnw. Kromě rychlého tisku ve vysoké kvalitě nabízí také kopírování, skenování a stále využitelný fax.

Stručná charakteristika

Technologie tisku: monochromatický LED
Použití firma / domácnost: firma
Rozhraní tiskárny: USB / LAN / Wi-Fi
Funkce tiskárna / multifunkce: multifunkce - tisk / kopírování / skenování / fax / AirPrint
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 427 mm
Hloubka: 425 mm
Výška: 493 mm
Hmotnost: 20 kg

Design

Jde o robustnější zařízení, kterému dominuje velkorysý ovládací panel. Kromě ovládacích tlačítek obsahuje panel i numerickou klávesnici a 17,5 cm velký dotykový, barevný LED displej. Díky němu je ovládání komfortní. Zařízení nepatří k těm nejmenším, ale dobrá ergonomie s jemně zaoblenými hranami a pohodlný přístup k ovládání a zásobníkem jsou velkým plusem.

 

Funkce

Výkonná multifunkce nabízí 4 funkce v jednom zařízení. Kvalitní tisk pomocí digitální LED technologie doplňuje barevný skener CIS, kopírka a fax. Tiskárna tiskne pouze v černobílém režimu, ale nechybí funkce automatického oboustranného tisku a reverzní automatický podavač dokumentů na 50 listů. Konektivita je zastoupena klasickým USB portem pro propojení zařízení s počítačem, síťovým rozhraním LAN a podporou bezdrátového připojení pomocí Wi-Fi. Využít lze i tisk z mobilního zařízení. Pro síťové připojení můžete využít pokročilé bezpečnostní nastavení, filtrování IP a MAC adres, SSL / TLS, EAP (IEEE802.1x), IPSec. Pomocí softwarových nástrojů získáte další výborně funkce pro správu a nastavení dokumentů.

Rychlost a kvalita tisku

Multifunkce OKI MB562dnw tlačí v černobílém režimu rychlostí 45 stran za minutu. Maximální formát papíru je A4. Doba prvního výtisku se pohybuje okolo 5 sekund. Rozlišení tisku je 1 200 x 1 200 Dpi. Zařízení disponuje pamětí 512 MB, což je velmi dobrý výkon pro svižný chod a provádění všech úkolů. Vstupní kapacita zásobníku je 530 listů papíru s možností rozšíření přídavným volitelným zásobníkem o kapacitě dalších 530 listů. To už je velké množství pro nepřerušovaný tisk dokumentů. Výstup má kapacitu 150 listů směrem dolů nebo 100 listů směrem nahoru. Skenování i barevné v rozlišení 600 x 600 Dpi je ve vysoké kvalitě. Za minutu zoskenujete 10 barevných nebo 30 černobílých dokumentů. Samozřejmostí je oboustranné skenování a automatický podavač dokumentů. Kvalita tisku, kopírování a skenování je na vysoké úrovni. Výtisky jsou ostré a v široké škále černošedých odstínů.


Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- rychlost tisku
- kvalita tisku
- 4 funkce v jednom zařízení (tisk, kopírování, skenování a fax)
- bohatá konektivita (USB, LAN, Wi-Fi)
- nastavení bezpečnosti tisku
- možnost rozšíření (volitelný zásobník papíru)
- velký dotykový displej
- komfortní ovládání
- podpora tisku z mobilních zařízení

Mínusy tiskárny

- trochu robustnější design
- pouze čb tisk
- max formát A4

Náplně do tiskárny

Model OKI MB562dnw využívá k tisku černý toner s označením Toner OKI 45807102 s kapacitou 3 000 stran A4 s 5% pokrytím nebo toner s označením OKI 45807106 s kapacitou až 7 000 stran. V nabídce pro tuto multifunkci najdete i alternativní a značkové tonery TonerDepot, kterými snížíte své náklady na tisk.


Zhodnocení

OKI MB562dnw je výkonná multifunkce s velmi dobrými funkcemi a konektivitou vhodnou do pracovní skupinu 1 - 25 uživatelů. Kvalita tisku je výborná a výkonem dokáže pokrýt i potřeby pracovní skupiny s vysokým pracovním nasazením. Nechybí jí nic důležité. Za nás model vhodný do malé nebo středně velké firmy, ale i pro živnostníka, který potřebuje tisknout velký objem tisku ve vysoké kvalitě a s nízkými náklady.

Tip pro vás

Tento model stojí za to pokud se spokojíte s černobílým tiskem, pokud potřebujete tisknout i barevně možná oceníte model Lexmark CX517de.