Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Vybíráme tiskárnu do domácnosti (zn. dostupná cena)

Pokud právě v tomto období uvažujete o nákupu tiskárny máte na výběr z toho, co se dostalo do prodeje po covidové, čipové a v současnosti i probíhající válečné krizi. Pomalu si jako zákazníci začínáme uvědomovat, že vybírat už musíme podle aktuální dostupnosti a ne podle uvedení nových modelů. Co se týče tiskáren, situace je dobrá a nabídka inkoustových i laserových zařízení je stále dost bohatá. Podívali jsme se na základny modely pro nenáročného domácího uživatele, tiskárny vyhovující pro Home Office nebo domácí kancelář živnostníka a spolehlivá zařízení do malé kanceláře s menší pracovní skupinou. Jakou první jdeme vybírat levnou tiskárnu do domácnosti pro občasný tisk.

Inkoustová tiskárna za pár eur

Pro domácnost, kde se tiskne v malém objemu, několik stran měsíčně, není nutná drahá tiskárna nabitá funkcemi. Celkem zajímavé zařízení naleznete v nabídce obchodů již v ceně 1 000 Kč. Dokonce mírně pod touto cenovkou, již v ceně 1000 Kč jsme objevili barevnou inkoustovou tiskárnu v malé kompaktní velikosti. Jedná se o jednoúčelové zařízení pro tisk s bezdrátovou konektivitou pomocí Wi-Fi s funkcí bezokrajového tisku fotografií. jde o model Canon PIXMA TS305. Tiskárna tiskne v rozlišení 4 800 x 1 200 Dpi na maximální formát A4. Nejde sice o rychlé zařízení, které vám bude chrlit výtisky velkou rychlostí, ale pro nenáročného domácího uživatele to postačí. Za minutu tak dostanete přibližně 7 až 8 stran černobílého tisku nebo 4 barevné výtisky. Vstupní zásobník má kapacitu 60 listů, což je sice málo, ale při občasném tisku to nebude problém. Ovládání je jednouché a to pomocí několika ovládacích tlačítek na ovládacím panelu. To, co by vás mohlo od nákupu této cenově dostupné tiskárny odradit, je cena inkoustových náplní. Tam se v podstatě za obě originální kazety černou a barevnou typu tricolor ve verzi XL dostaňte na částku rovnající se ceně tiskárny. Něco málo lze ušetřit nákupem multipacku nebo alternativními náplněmi.

 


Přestože jde aktuálně o jednu z nejlevnějších tiskáren v prodeji, cena za 1 stranu tisku není tak příznivá, jako u inkoustových tiskáren s tankovým zásobníkem. Ty mají výhodu nejen rychlého doplňování inkoustu, ale také cena za náplně je mnohem nižší. Bohužel cena tiskárny s tankovým systémem se pohybuje od 130 € v závislosti na modelu. Pokud bychom vybrali jednu z barevných tiskáren s tankovým systémem Epson EcoTank L1210 , tak bychom investovali něco kolem 125 €. To je oproti nejlevnější inkoustové tiskárně s kazetami skoro 3násobek. Oproti tomu porovnáme-li cenu náplní, tak 4 inkoustové lahvičky s inkoustem nás budou stát polovinu cenu, než 2 inkoustové kazety. Dalším faktorem je mnohem vyšší a to až 10násobná vytíženost náplní do tankového zásobníku, než vytíženost inkoustových cartridgů.

 

Dalším mínusem je, pokud netiskneme mnoho i ten zbytek inkoustu v tiskárně vám může při nečinnosti v kazetách uschnout. Dobrým řešením by byla levnější laserová tiskárna. Jejich cena je vyšší a pokud bychom vybrali monochromatickou tiskárnu s laserovou technologií, tak bychom zaplatili cenu tankové barevné tiskárny.


Laserová tiskárna do domácnosti

Jedním z cenově dostupných zařízení s laserovou technologií je jednoúčelová tiskárna Canon i-Sensys LBP6030B. Nutno však podotknout, že tento model je dostupný už jen v pár obchodech, respektive e-shopech. Spíše je zde šance na některý model v cenové relaci 185 € a více. Například HP LaserJet M209dwe, jehož cena je někde těsně pod 200 €. Nabízí však kvalitní laserový tisk s konektivitou USB, LAN a Wi-Fi. Laserový toner má kapacitu 1 100 stran ve standardní verzi nebo ve velkokapacitní verzi 2 400 stran. Třeba dodat, že přestože jde cenově dostupnou laserovou tiskárnu její využití najde spíše domácnost s více uživateli.

 


Vybrat si tiskárnu do domácnosti není obtížné, pokud víte jak ji využijete. Přestože levná zařízení většinou mají dražší náplně a nepříliš příznivou cenu za tisk 1 strany, není důvod kupovat přehnaně drahé zařízení, jehož potenciál nevyužijete. Pokud máte obavy o vyschnutí inkoustu můžete zainvestovat víc a být si jistý laserovým tonerem, který vám vydrží jak jej budete potřebovat. Je však dobré vědět, že pokud tisknete málo a máte nízký rozpočet jsou v nabídce i cenově dostupné tiskárny.