Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Tiskárny s možností potisku CD / DVD / BD

Kromě monochromatických a barevných tiskáren a multifunkcí, ať už s technologií inkoustového nebo laserového tisku se v nabídce nacházejí i tiskárny s možností potisku na disky. Při archivaci si mnohdy potřebujete hudební CD disk nebo disk s fotografiemi a videem označit názvem, informacemi nebo grafikou. Pro tisk na média, jako jsou CD disky, DVD disky nebo Blu-Ray disky nabízejí někteří výrobci, buď samostatné tiskárny pro potisk nebo kombinaci tisku na papír a média.

Společnost Epson má na trhu několik modelů z řady Epson Discproducer. Jde o zařízení, které v sobě ukrývají vypalovací mechaniku a šest samostatných inkoustových náplní. V závislosti na modelu se liší parametry: jakými jsou rychlost vypálení a tisku, počet disků za hodinu, rozlišení tisku, podpora médií (průměr) a typ podporovaných médií pro vypalování (CD-R, DVD-R, DVD + R, DVD-R DL, DVD). Pro uživatele v domácnosti nebo v menší firmě, kde tisk na disk není prioritou, ale spíše doplňkovou funkcí je takové zařízení přece jen zbytečným luxusem. Výhodnějším nákupem je tiskárna s možností potisku na disky.
Mezi nejoblíbenější tiskárny s možností potisku patří modely výrobců Epson a Canon. Cenově začínají od 60 €, což je dostupná cena i pro nenáročného uživatele.

Canon Pixma iP7250

Nejlevnější tiskárnu, která splňuje kromě tisku na papír i možnost potisku na disky je model Canon Pixma iP7250. Jde o cenově dostupnou tiskárnu s nízkým profilem a kompaktními rozměry, která je dostatečně výkonná pro domácí použití. Tento model je vhodný pro fotografy, jako levná fototiskárna s 5 samostatnými inkousty, rozhraním Wi-Fi a možností tisku z mobilního zařízení. Nízkoprofilový moderní design se dvěma plně integrovanými zásobníky papíru, funkcí automatického oboustranného tisku a Direct Disc Print (tisk na disky) spolu s možností bezdrátového tisku jsou hlavní plusy. Tiskárna tiskne inkoustovou technologií černobíle i barevně. Maximální formát papíru je A4 a rozlišení tisku je až 9 600 x 2 400 Dpi. Za minutu vytisknete 15 stran černobíle nebo 10 stran barevně. Nechybí možnost používání velkokapacitních náplní XL a pro tento model si můžete snížit náklady i nákupem alternativních náplní. Tato tiskárna zaujme širokou podporou různých typů papíru, fotopapíru, dokonce i nažehlovacích fólií a možností potisku na disky za nízkou cenu. Dobrý poměr výkon, kvalita a cena dělají z tohoto modelu zajímavý tip pro nenáročného uživatele. Kromě kvalitního tisku a jednoduchého ovládání všech funkcí má tiskárna pěkný design a rozměry, kterými zapadne do každého prostoru. Nejvíce oceníte nízký profil díky kterému můžete umístit tiskárnu kamkoli. Aby se jen nechlubilo, musíme zmínit vyšší hlučnost, trochu pomalejší start zařízení a čas prvního výtisku.

Epson L805

Model Epson L805 je oblíbenou tiskárnou vhodnou pro fotografy, menší reklamní agentury a uživatele, kteří vyžadují řešení pro rychlou bezdrátovou tisk grafiky a fotografií, jakož i potisk CD a DVD/BD disků s nízkými náklady a ve velmi dobré kvalitě. Jde o inkoustovou barevnou tiskárnu, která má praktický a velmi výhodný zásobník zabudovaný na straně zařízení. Doplňování inkoustu je pohodlné a výdrž náplní ve velkokapacitním zásobníku vynikající. Tato tiskárna dokáže tisknout bezokrajové fotografie až do formátu A4 šesti samostatnými inkousty (Bk, Cy, LCY, Ye, Ma, LMA), které jsou standardně v 70 ml lahvičkách (kapacita 4 000 stran), pro použití do zásobníku. To vám vystačí na 1 800 fotografií s rozměrem 10 x 15 cm. Černobílý tisk zvládne tiskárna průměrně 15 stran za minutu a při barevném tisku je to 12,2 stran za minutu. Pokud byste však chtěli vytisknout bezokrajový fotografii ve formátu A4 v té nejvyšší kvalitě počkali byste si přibližně 4 minuty. Kromě standardní tisku dokumentů a fotografií nechybí ani funkce potisk disků a plusem je i bezdrátová tisk pomocí Wi-fi připojení. Rozlišení tisku je 5 760 x 1 440 Dpi. Za minutu dokáže vytisknout Epson L805 37 stran. Zásobník s předním plněním s kapacitou 150 listů papíru je dostatečný pro domácnost nebo menší pracovní skupinu. Samozřejmostí je automatický oboustranný tisk. Kvalita výtisků dosahuje vysokou úroveň a zařízení vám vytiskne trvanlivé fotografie bez okrajů v sytých, realistických barvách. Náklady na tisk jsou nízké a jediné, co vás může odradit je cena tiskárny, která je oproti klasickým tiskárnám o něco vyšší.

Canon Pixma PRO-100 S

Dalším modelem tiskárny, která obsahuje možnost potisku CD/DVD/BD disků je Canon Pixma PRO-100 S. Patří do vyšší cenové kategorie a zaujme už na první pohled stylovým designem. Tato inkoustová barevná tiskárna využívá k tisku 8 samostatných inkoustů a systém ChromaLife100 + s velikostí kapičky 3 pl a tiskovou hlavou FINE. Rozlišení tisku je 4 800 x 2 400 Dpi a maximální formát papíru je A3+. Tisk fotografie v maximálním formátu A3 v té nejvyšší kvalitě na úrovni fotostudia trvá asi 1 minutu 30 sekund. Konektivita je bohatá a kromě klasického připojení USB portem můžete využít i připojení pomocí Ethernetu do LAN sítě. Pro pohodlné bezdrátové připojení můžete využívat Wi-fi a tisknout z mobilního zařízení. K samotné tiskárně dostanete i množství přibaleného softwaru. Tento model ocení profesionální fotografové a náročnější uživatelé. Výkon, vynikající kvalita tisku fotografií a potisku disků, bohatá konektivita, maximální formát A3 a to vše ve velmi pěkném designu. Největším mínusem je vyšší cena, která je těsně pod hranicí 500 €.