Kancelář

Tiskárny s možností potisku CD / DVD / BD

Kromě monochromatických a barevných tiskáren a multifunkcí, ať už s technologií inkoustového nebo laserového tisku se v nabídce nacházejí i tiskárny s možností potisku na disky. Při archivaci si mnohdy potřebujete hudební CD disk nebo disk s fotografiemi a videem označit názvem, informacemi nebo grafikou. Pro tisk na média, jako jsou CD disky, DVD disky nebo Blu-Ray disky nabízejí někteří výrobci, buď samostatné tiskárny pro potisk nebo kombinaci tisku na papír a média.

Společnost Epson má na trhu několik modelů z řady Epson Discproducer. Jde o zařízení, které v sobě ukrývají vypalovací mechaniku a šest samostatných inkoustových náplní. V závislosti na modelu se liší parametry: jakými jsou rychlost vypálení a tisku, počet disků za hodinu, rozlišení tisku, podpora médií (průměr) a typ podporovaných médií pro vypalování (CD-R, DVD-R, DVD + R, DVD-R DL, DVD). Pro uživatele v domácnosti nebo v menší firmě, kde tisk na disk není prioritou, ale spíše doplňkovou funkcí je takové zařízení přece jen zbytečným luxusem. Výhodnějším nákupem je tiskárna s možností potisku na disky.
Mezi nejoblíbenější tiskárny s možností potisku patří modely výrobců Epson a Canon. Cenově začínají od 60 €, což je dostupná cena i pro nenáročného uživatele.

Canon Pixma iP7250

Nejlevnější tiskárnu, která splňuje kromě tisku na papír i možnost potisku na disky je model Canon Pixma iP7250. Jde o cenově dostupnou tiskárnu s nízkým profilem a kompaktními rozměry, která je dostatečně výkonná pro domácí použití. Tento model je vhodný pro fotografy, jako levná fototiskárna s 5 samostatnými inkousty, rozhraním Wi-Fi a možností tisku z mobilního zařízení. Nízkoprofilový moderní design se dvěma plně integrovanými zásobníky papíru, funkcí automatického oboustranného tisku a Direct Disc Print (tisk na disky) spolu s možností bezdrátového tisku jsou hlavní plusy. Tiskárna tiskne inkoustovou technologií černobíle i barevně. Maximální formát papíru je A4 a rozlišení tisku je až 9 600 x 2 400 Dpi. Za minutu vytisknete 15 stran černobíle nebo 10 stran barevně. Nechybí možnost používání velkokapacitních náplní XL a pro tento model si můžete snížit náklady i nákupem alternativních náplní. Tato tiskárna zaujme širokou podporou různých typů papíru, fotopapíru, dokonce i nažehlovacích fólií a možností potisku na disky za nízkou cenu. Dobrý poměr výkon, kvalita a cena dělají z tohoto modelu zajímavý tip pro nenáročného uživatele. Kromě kvalitního tisku a jednoduchého ovládání všech funkcí má tiskárna pěkný design a rozměry, kterými zapadne do každého prostoru. Nejvíce oceníte nízký profil díky kterému můžete umístit tiskárnu kamkoli. Aby se jen nechlubilo, musíme zmínit vyšší hlučnost, trochu pomalejší start zařízení a čas prvního výtisku.

Epson L805

Model Epson L805 je oblíbenou tiskárnou vhodnou pro fotografy, menší reklamní agentury a uživatele, kteří vyžadují řešení pro rychlou bezdrátovou tisk grafiky a fotografií, jakož i potisk CD a DVD/BD disků s nízkými náklady a ve velmi dobré kvalitě. Jde o inkoustovou barevnou tiskárnu, která má praktický a velmi výhodný zásobník zabudovaný na straně zařízení. Doplňování inkoustu je pohodlné a výdrž náplní ve velkokapacitním zásobníku vynikající. Tato tiskárna dokáže tisknout bezokrajové fotografie až do formátu A4 šesti samostatnými inkousty (Bk, Cy, LCY, Ye, Ma, LMA), které jsou standardně v 70 ml lahvičkách (kapacita 4 000 stran), pro použití do zásobníku. To vám vystačí na 1 800 fotografií s rozměrem 10 x 15 cm. Černobílý tisk zvládne tiskárna průměrně 15 stran za minutu a při barevném tisku je to 12,2 stran za minutu. Pokud byste však chtěli vytisknout bezokrajový fotografii ve formátu A4 v té nejvyšší kvalitě počkali byste si přibližně 4 minuty. Kromě standardní tisku dokumentů a fotografií nechybí ani funkce potisk disků a plusem je i bezdrátová tisk pomocí Wi-fi připojení. Rozlišení tisku je 5 760 x 1 440 Dpi. Za minutu dokáže vytisknout Epson L805 37 stran. Zásobník s předním plněním s kapacitou 150 listů papíru je dostatečný pro domácnost nebo menší pracovní skupinu. Samozřejmostí je automatický oboustranný tisk. Kvalita výtisků dosahuje vysokou úroveň a zařízení vám vytiskne trvanlivé fotografie bez okrajů v sytých, realistických barvách. Náklady na tisk jsou nízké a jediné, co vás může odradit je cena tiskárny, která je oproti klasickým tiskárnám o něco vyšší.

Canon Pixma PRO-100 S

Dalším modelem tiskárny, která obsahuje možnost potisku CD/DVD/BD disků je Canon Pixma PRO-100 S. Patří do vyšší cenové kategorie a zaujme už na první pohled stylovým designem. Tato inkoustová barevná tiskárna využívá k tisku 8 samostatných inkoustů a systém ChromaLife100 + s velikostí kapičky 3 pl a tiskovou hlavou FINE. Rozlišení tisku je 4 800 x 2 400 Dpi a maximální formát papíru je A3+. Tisk fotografie v maximálním formátu A3 v té nejvyšší kvalitě na úrovni fotostudia trvá asi 1 minutu 30 sekund. Konektivita je bohatá a kromě klasického připojení USB portem můžete využít i připojení pomocí Ethernetu do LAN sítě. Pro pohodlné bezdrátové připojení můžete využívat Wi-fi a tisknout z mobilního zařízení. K samotné tiskárně dostanete i množství přibaleného softwaru. Tento model ocení profesionální fotografové a náročnější uživatelé. Výkon, vynikající kvalita tisku fotografií a potisku disků, bohatá konektivita, maximální formát A3 a to vše ve velmi pěkném designu. Největším mínusem je vyšší cena, která je těsně pod hranicí 500 €.