Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Tiskárna za dobré vysvědčení Brother DCP T310

Multifunkce Brother DCP T310

Blíží se konec roku, vaše ratolest končí základní školu a po prázdninách už nastoupí na střední? Pokud přemýšlíte nad užitečným dárkem za dobré vysvědčení, máme pro vás tip. Barevnou cenově dostupnou multifunkci s tankovým zásobníkem inkoustu. Je to zajímavý model z řady DCP, který sice neohromí funkcemi, ale zato poskytne barevný tisk s dlouhou výdrží inkoustu a nízkými náklady.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: domácnost
Rozhraní tiskárny: USB
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: manuálně
Displej: ano (informační, segmentový)

Rozměry a hmotnost

Šířka: 435 mm
Hloubka: 380 mm
Výška: 159 mm
Hmotnost: 7,5 kg

Moderní design

Zařízení má kompaktní rozměry a místo pro ní  najdete i na studentském stole. V černém barevném provedení se sice velmi neliší od jiných modelů tiskáren, ale púsobí moderne. Má jemně zaoblené hrany a dominantním prvkem je ovládací panel na čelní straně s možností vyklápění. Pravá strana multifunkce patří tankovému zásobníku pro 4 inkousty. Každý z inkoustů má vyhrazenou nádržku, přičemž objemově největší patří černému inkoustu. Vstupní zásobník je ve spodní části a má kapacitu 150 listů. Výhodou je, že je zasouvací a na připravený papír nesedá prach. Výstup papíru je nad vstupem papíru s kapacitou 50 listů. Ovládání pomocí tlačítek je jednoduché a pohodlné. Trochu zamrzí malý displej. Ten je informační 1-řádkový. Vrchní část patří již tradičně skeneru. Celkový dojem z této multifunkce, co se týče designu je velmi dobrý.

Funkce

Multifunkce Brother DCP T310 patří k základním modelem řady DCP a i výbava, co se týče konektivity a funkcí je trochu chudší. Připojit ji můžete jediným způsobem a to USB kabelem přímo k PC nebo notebooku. Chybí možnost automatického oboustranného tisku. Tento problém však lze vyřešit ručním nastavením tisku obou stran. Kromě kvalitní barevného tisku, vám zařízení poskytne i kopírování a skenování. Dostanete tak 3 funkce v 1 zařízení. Skener typu CIS s rozlišením 1 200 x 2 400 Dpi umožňuje skenování do e-mailu, obrázku a souboru přímo v PC.

Rychlost a kvalita tisku

Rozlišení tisku 6 000 x 1 200 Dpi přispívá k vysoké kvalitě dokumentů a fotografií. První výtisk dostanete z tiskárny za méně než 17 sekund. Za minutu dokáže vytisknout 6 stran v barevném režimu a 12 stran v černobílém režimu. Tento model je určen do domácnosti a malých kanceláří, kde se měsíční objem tisku pohybuje okolo 500 - 1 000 stran. Maximální formát papíru, na jaký je zařízení schopné tisknout je formát A4. Používat můžete klasický papír, matný i lesklý fotopapír.

 

Plusy tiskárny

- 3 v 1 (funkce - tisk, kopírka, skener)
- tankový zásobník s jednoduchým doplňováním a výbornou výdrží
- barevný tisk
- nízké náklady na tisk
- zásobník 150 listů
- dostupná cena
- nízká hlučnost

Mínusy tiskárny

- slabá konektivita (pouze USB)
- chybí podpora automatického oboustranného tisku
- malý displej bez podsvícení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Náplně do tiskárny

Model Brother DCP T310 využívá k tisku barevné inkousty (CMYK), které se doplňují přímo do nádržek tankového zásobníku v zařízení. Pro jednoduché dolití stačí otevřít kryt a uzávěry nádržek a z lahvičky doplnit požadovaný inkoust. Ty se dodávají v barvách azurová (cyan), purpurová (magenta) a žlutá (yellow) s kapacitou pro tisk 5 000 stran A4 se zřetelem na 5 % pokrytí. Doplňuje je černý (black) inkoust s kapacitou až 6 000 stran. Cena inkoustů je velmi dobrá a ve srovnání s cenami klasických inkoustových kazet je mnohem nižší.

Zhodnocení

Tento model přestože neobsahuje množství nejnovějších funkcí, má několik zajímavých benefitů. Největšími jsou nízké náklady na barevný tisk, dlouhá výdrž inkoustů a jejich komfortní doplňování. Pro studenta na tisk, kopírování a skenování, vše v jednom je to ideální zařízení. Už nikdy ho nebudete muset kontrolovat, jaké množství tlačí a jak se to odrazí na nákladech. Doplňovaní inkoustu nebude tak časté, díky tankovému systému. Za dobré vysvědčení si takovou multifunkci vaše ratolest určitě zaslouží!

Tip pro vás

Na každý výrobek společnosti Brother je 24 měsíční záruka, kterou si registrací na stránce výrobce můžete rozšířit o dalších 12 měsíců. Spolu tak dostanete 36 měsíční záruční dobu.