Kancelář a škola

Tiskárna vhodná pro přenášení

HP OfficeJet 202 Mobile

Potřebujete tiskárnu, kterou můžete sebou vzít i na cesty nebo máte v domácí kanceláři málo místa na objemnější zařízení? V takovém případě je dobrou volbou, přenosná tiskárna s kompaktními rozměry, která navzdory malé velikosti dokáže tisknout ve vysoké kvalitě v max. formátu A4. My jsme při hledání tiskárny, která by vyhovovala potřebám uživatele, pro tisk v terénu našli modely výrobců Epson, Canon a Hewlett-Packard. Blíže se podíváme na tiskárnu HP OfficeJet 202 Mobile. Je vhodná do malé kanceláře, kde jsou stísněné podmínky, nebo pro obchodní zástupce, kterí potřebují tisknout různé smlouvy a dokumenty na cestách.

 

Rozměry tiskárny HP OfficeJet 202 Mobile

Šířka: 364 mm
Hloubka: 186 mm
Výška: 69 mm
Hmotnost: 2,2 kg (s baterií)


Stručná charakteristika

 Model: HP OfficeJet 202 Mobile Parametre
 Technológie tisku  inkoustvá
 Rozhraní  USB, Wi-Fi
 Maximální rozlíšení tisku  4 800 x 1 200 Dpi
 Rýchlost černobílej tisk  20 str./ min. 
 Rýchlost barebnej tisk  19 str./ min.
 Doba tisku první strany  12 sek. čb/ 14 sek. barebne 
 Maximální formát papíru  A4
 Funkce  tisk, fax
 Duplex (oboustranní tisk)  manuální
 Vstupní zásobník papíru  50 ks
 Výstupní zásobník papíru   -
 Náplně  2 x inkoustové kazety (černá, barebná)
 LED displej  ano (černobíly 5,8 cm)

 

Minimalistický design

Tiskárna má kompaktní rozměry a vejde se vám do malého kufříku nebo batohu. Na pracovním stole vám nezabere mnoho místa. Štíhlý design a minimalistické provedení jsou její hlavní rysy. Hrany jsou jemně zaoblené, což je dobré při přenášení. Konektor pro připojení do sítě se nachází na zadní straně. Pro nabíjení baterie tam najdete USB konektor. Tenká, vyjímatelná baterie se nachází pod krytkou. Díky technologii HP Fast Charge se nabije za 90 minut. Na boční straně je USB konektor pro připojení k notebooku nebo počítači. Připojení je možné i bezdrátově pomocí Wi-Fi. Po otevření vrchního krytu najdete vyklápěcí ovládací panel s černobílým displejem. Vlevo se nachází jediné tlačítko pro zapnutí a stavové LED diody. Na přední straně je otevírací kryt pro přístup k inkoustovým kazetám. Tiskárna má příjemný design a kvalitní zpracování.

Plnohodnotné funkce

S touto tiskárnou uděláte všechno, jak s mnohem větším modelem. Vytisknete dokumenty ve formátu A4, můžete tisknout černobílé i barevné obrázky nebo fotografie. Připojíte se bezdrátově pomocí Wi-Fi a zaslat dokumenty na tisk lze z jakéhokoliv mobilního zařízení, kterým se k tiskárně spárujete. S baterií máte tisk dostupnej i bez zapojení do elektrické sítě. Výrobcem doporučený objem tisku je 100 až 300 stran, ale maximální vytížení je až 500 stran tisku.

Rychlost a kvalita tisku

Tiskárna HP OfficeJet 202 Mobile tlačí inkoustovou technologií v černobílém i barevném režimu v maximálním rozlišení 4 800 x 1 200 Dpi. Kvalita tisku dokumentů je ostrá a barvy jsou syté. Hodnotit tisk fotografií by bylo zbytečné, protože je tento model určen prioritně pro tisk dokumentů. Pro tisk fotografií jsou vhodné fotografické tiskárny a najdete mezi nimi i malé přenosné modely, jako je HP Sprocket. Model HP OfficeJet 202 Mobile vytiskne v nejlepší kvalitě 10 stran za minutu, pokud je připojena k síti a 9 stran zvládne přímo z baterie. Maximum, které je schopna vytisknout při snížení kvality je až 20 stran v černobílém režimu a 19 stran barevně.

 

Plusy tiskárny

- kompaktní rozměry vhodné pro přenášení
- příjemný minimalistický design
- jednoduché ovládání pomocí ovládacího panelu a displeje
- kvalita a rychlost tisku
- možnost černobílého a barevného tisku
- konektivita pomocí Wi-Fi
- dlouhá výdrž baterie
- rychlé nabíjení HP Fast Charge
- nízká hlučnost


Mínusy tiskárny

- vyšší cena
- společná kazeta pro barevný inkoust (tricolor)

 

Náplně do tiskárny

Do tiskárny HP OfficeJet 202 Mobile jdou dvě inkoustové kazety. Jedna černá s označením HP 651 (black) a společná barevná HP 651 (tricolor). Výměna inkoustových kazet je jednoduchá a provedete ji za pár vteřin. Vytíženost černé inkoustové kazety je 600 stran a s barevnou zvládnete 300 stran. Cena originálních náplní se pohybuje okolo 450 - 500 Kč.

Zhodnocení

Inkoustová přenosná tiskárna HP OfficeJet 202 Mobile je výborná volba pro obchodní zástupce, kteří hodně cestují a potřebují tisknout i v terénu. Je dobrou alternativou, pokud potřebujete menší tiskárnu k notebooku na častější přenášení, nebo řešíte nedostatek místa na pracovním stole. S tímto modelem získáte malé, přenosné zařízení, které se vám vejde do batohu. Na jedno nabití má baterie velmi dobrou výdrž a plusem je rychlo-nabíjení. Jako mínus vidíme vyšší cenu oproti standardním tiskárnám.

Tip pro vás

Pokud chcete, co nejrychleji nabít baterii tiskárny, s technologií HP Fast Change se vám to podaří za necelých 90 minut. Abyste dosáhli takový čas, tiskárnu nechte při nabíjení vypnutou.