Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Tiskárna s operačním systémem Android

Prošel už nějaký čas, co společnost Samsung představila první tiskárnu s operačním systémem Android. Od té doby uplynuly skoro 4 roky a samotná společnost se vzdala výrobního sektoru v oblasti tiskáren. Svou divizi prodala do rukou společnosti HP (Hewlett - Packard) koncem roku 2017. Jaký osud čeká tiskárny s operačním systémem a kdo bude pokračovat na této cestě?

Pokud byste hledali tiskárnu nebo multifunkční zařízení, které pracuje přímo s operačním systémem Android, sečtení vám nezabere mnoho času. Prvními takového druhu se staly tiskárny z modelové řady Smart MultiXpress výrobce Samsung. Již v roce 2014 jejich společnost představila na speciálním eventu, kde je uvedla, jako multifunkční řešení pro podnikání s integrovaným operačním systémem Android. Nešlo tedy jen o využívání v rámci mobilního tisku, kdy uživatel v mobilním zařízení s Androidem pracuje s dokumenty a fotografiemi, které posílá přímo do tisku pomocí Wi-Fi nebo NFC. Operační systém přímo v tiskárně nabízel nové možnosti práce s tiskovými úlohami.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kam zmizely tiskárny Samsung MultiXpress

I když Samsung výrobu tiskáren ukončil, modelová řada MultiXpress se stále nachází v portfolio HP. Obsahuje 25 modelů s operačním systémem Android. Modely řady Samsung Smart MultiXpress mají 10,1-palcový dotykový displej, který umožňuje uživateli vyhledávat a tisknout přímo z webového prohlížeče, e-mailu, fotografií a dalších dokumentů. Není třeba připojovat se k počítači nebo serveru. Tiskárna zvládne všechny úkoly sama. Plusem je možnost náhledu, prohlížení a editace dokumentů, ale i připojení různých poznámek a komentářů přímo na dotykovém displeji. Možnosti jsou opravdu bohaté. Grafické uživatelské prostředí je intuitivní a zajímavostí je i haptická odezva nebo vibrace při dotyku na displeji. Jde o totožný systém ovládání dotykového displeje, jaké výrobce používá při smartphonech Samsung. Jelikož tiskárna využívá operační systém, výrobce posílil i hardware pro bezproblémový chod. Modelová řada Samsung Smart MultiXpress, tak dostala dvoj-jádrový procesor s frekvencí 1GHz.

Proč se výrobci nehrnou do výroby tiskáren s OS

Kromě tiskáren a multifunkcí Samsung jsme nenašli žádného výrobce, který by, ať už pro domácnost, malé firmy nebo velké podniky nabízel tiskárny s operačním systémem Android nebo jiným. Proč se výrobci zatím nehrnou do této oblasti, může mít více důvodů. Prvním je vyšší výrobní cena. Ta by se navýšila o cenu multifunkčního displeje, v tomto případě můžeme již hovořit o ceně tabletu. Samozřejmě, že výrobce by musel zapracovat i na vlastní nástavbě UI uživatelského prostředí. Nejen vývoj, ale i aktualizace. Operační systém, to jsou i různé chyby a bugy, na kterých výrobce musí neustále pracovat. Jedině, pokud dokáže vyladit celý systém tak, aby se tomu vyhnul (což se zatím nikdy nepodařilo). Co se týče uživatelů, pro ně ovládání přímo přes velký grafický displej přináší uživatelský komfort a odpadá připojování, ať už kabelem k PC, do sítě nebo bezdrátově. Jelikož jde o plnohodnotný operační systém Android, jsou tam i určité možnosti instalování aplikací. Samozřejmě, že pouze určitých souvisejících s tiskem a skenováním.

 

Hlavní plusy tiskáren Samsung MultiXpress s operačním systémem Android

- uživatelský komfort ovládání pomocí velkého dotykového displeje (Samsung Smart UX Center)
- přímý přístup k internetu a svým dokumentům (přes webový prohlížeč, e-mail, cloudové služby)
- instalace podpůrných aplikací přímo od výrobce
- výkonný hardware umožňuje vysokou produktivitu tisku a skenování

Modely Samsung Smart MultiXpress

Modelová řada X4300

Tento model je určen pro barevný tisk ve formátu A3. Je vybaven technologií Dual-Scan ADF, která dokáže skenovat až 100 oboustranných dokumentů za minutu v barevném režimu a 120 dokumentů v černobílém režimu. Rychlost tisku se pohybuje v závislosti na rozlišení od 30, 25 a 22 stran za minutu.

Modelová řada K4350

Při této modelové řadě dokáží zařízení tisknout od 35 stran za minutu ve formátu A3/ černobílé. Nechybí Dual-Scan ADF a měsíční kapacita zatížení až do 85 000 stran měsíčně.

Modelová řada M5370

Tato modelová řada tlačí maximálně formát A4 se skvělou rychlostí 53 případně 43 stran za minutu/ černobílé. Ani zde nechybí Dual - Scan ADF s výkonem 80 oboustranných skenů. Měsíční zátěž tisku dosahuje až 300 000 stran. Patří sem modely s označením M5370LX a M4370LX.

Modelová řada M4580

Poslední modelová řada tlačí max. formát A4 v jednobarevně za minutu v objemu 45 stran. Oboustranné skenování maximálně 60 stran oboustranně a měsíční zátěž 200 000 stran, to už je pěkný výkon.

Modely z řady M5370 a M4580 jsou v nabídce i na českém trhu. Jejich cena začíná na hranici 65 000 Kč.

Těžko říct, zda se dočkáme nových modelů tiskáren a multifunkcí s operačním systémem od jiných výrobců. Ať už by to byl Android nebo jiný systém případně vlastní systém přímo od výrobce. Každopádně uživatel je na to připraven. Pro něj to kromě vyšší ceny přináší pouze plusy. My budeme dále pátrat po takových zařízeních pro tisk s operačním systémem a určitě vám dáme vědět.