Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Tiskárna do malé firmy Brother HL-L8250CDN

Hledáte spolehlivou laserovou tiskárnu do vaší kanceláře pro malou až středně velkou pracovní skupinu, která zvládne i náročnější vytížení a finančně vás nezruinuje? V takovém případě si vaši pozornost zaslouží i model Brother HL-L8250CDN. Velmi dobře spojuje slušný výkon, kvalitu velkého objemu tisku a stále můžeme hovořit o dobrém poměru výkonu a ceny za výtisk. K tomu ještě připočítejte dobrou konektivitu, možnosti použití bezpečnostních prvků a moderní design. Za cenu pohybující se na hranici 300 € je to velmi zajímavé zařízení.

 

Stručná charakteristika
 
Technologie tisku: laserová barevná
Použití firma/ domácnost: malá firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN
Funkce tiskárna/ multifunkce: tiskárna - tisk/ Duplex
Maximální formát tisku: A4
Displej: ano
 
Rozměry a hmotnost

Šířka: 410 mm
Hloubka: 486 mm
Výška: 313 mm
Hmotnost: 21,9 kg
 

Design

Nejen kompaktní rozměry, ale i svěží moderní design zaujmou hned na první pohled. Tato tiskárna se hodí do jakékoliv moderní kanceláře. Svým barevným provedením a minimalistickým designem zapadne a díky rozměrům nezabere hodně místa. Čelní strana je černá a kromě loga výrobce na ní najdete pouze USB port v horní části a vstupní zásobník papíru ve spodní části. Ten má velkorysou kapacitu 250 listů papíru. Pokud by vám to nestačilo, máte možnost rozšíření pomocí volitelného spodního zásobníku na 500 listů papíru. To už je kapacita, která je zárukou tisku bez častého doplňování papíru. Ostatní strany zařízení jsou v světle - šedém barevném provedení. Tato kombinace působí svěže a stylově. Ovládací tlačítka jsou na horní straně tiskárny vlevo spolu s malým dvouřádkovým displejem (16 znaků) a dvěma LED diodami. Horní část je vyhrazena i pro výstup papíru. Tento model patří určitě k těm zajímavějším, co se týče designu.
 

Funkce

Důležité jsou však funkce, které Brother HL-L8250CDN nabízí a ty vás nezklamou. Konektivita je zastoupena v možnosti připojení USB kabelem a ethernetem do sítě LAN. Kladné hodnocení si zaslouží automatický oboustranný tisk a víceúčelový (ruční) podavač na papír pro 50 listů. Možnosti nastavení tisku jsou obsaženy v základním a rozšířeném nastavení a tiskových profilech. Základní nastavení umožňuje vybrat velikost, typ papíru a tisk více stran na jeden list. Zvolit se dá i kvalita tisku 600 x 600 Dpi nebo 2 400 x 600 Dpi. V rozšířených nastaveních můžete přidat vodoznak, upravit měřítko a zvolit úsporný režim. Pro tisk ve firmě můžete využít možnosti správy tiskárny na dálku přes webový prohlížeč nebo pomocí programu BRAdmin. Bezpečnostní stránku tisku zase zabezpečíte nastavením, kde si můžete vytvořit a spravovat pravidla až pro 100 uživatelů. Patří sem omezení nebo zákaz barevného tisku, tisk pomocí PIN kódu, filtrování IP adres a jiné. Nechybí režim pro úsporu toneru a režim se sníženou spotřebou energie.
 

Rychlost a kvalita tisku

V náročném pracovním nasazení, kde vyžadujete vysokou efektivitu a vyšší stupeň kvality tento model obstojí výborně. Za minutu dokáže vytisknout 28 stran v černobílém i barevném režimu v maximálním rozlišení 2 400 x 600 Dpi. Tisk první strany po nahřátí zvládne za necelých 15 sekund. Při oboustranném tisku (duplex) je to 7 stran za minutu. Tyto údaje se vztahují na tisk v max. formátu papíru A4. Měsíční zatížení doporučené výrobcem je 500 až 3 000 stran. Maximální vytížení je na hranici 40 000 stran. Vstupní zásobník 250 listů s možností rozšíření volitelným zásobníkem 500 listů, vám nabízí dostatečně velkou kapacitu. Oproti tomu má výstup kapacitu 150 listů.

 

Plusy tiskárny
 
- kvalitní tovární zpracování
- moderní minimalistický design
- kompaktní rozměry
- dobrá konektivita
- duplex (automatický oboustranný tisk)
- rychlost tisku
- barevný tisk
- kvalita tisku
- možnosti bezpečnostních prvků
- zvýšení kapacity vstupního zásobníku (volitelný zásobník)
- přímý tisk z fotoaparátu (připojení k USB portu na přední straně)
- možnost použití velkokapacitních tonerů
 
Mínusy tiskárny
 
- chybí podpora Wi-Fi
- malý, dost špatně čitelný displej (viditelný pouze z hora)
- nepohodlné přenášení zařízení (nemá úchyty na přenášení)
- kvalita fotografií
 

Náplne do tiskárny

Do laserové tiskárny Brother HL-L8250CDN jdou 4 laserové tonery. Černý, azurový, purpurový a žlutý s označením Toner Brother TN-321 (black, cyan, magenta, yellow) s vytížeností 2 500 stran pro černý toner a 1 500 pro barevné tonery. Pro tento model se vám vyplatí používat velkokapacitní tonery s označením Toner Brother TN-326 (black, cyan, magenta, yellow) s nimiž dosáhnete tisk 4 000 stran pro černý toner a 3 500 stran pro každý z barevných tonerů. Náklady na tisk si můžete snížit použitím alternativních tonerů, které jsou plně kompatibilní s modelem Brother HL-L8250CDN. My doporučujeme TonerDepot Premium - kvalitní značkové tonery pro tento model, kterými dosáhnete úsporu více než 80 %.

Zhodnocení

Jako řešení do malé firmy je tento model vyhovující. Kvalita a rychlost tisku jsou na velmi dobré úrovni a náklady na tisk si díky velkokapacitním tonerem můžete snížit. Možnosti zabezpečení si zaslouží pochvalu a rovněž podpora automatického oboustranného tisku. Velkou výhodou je volitelný zásobník papíru na zvýšení kapacity na vstupu. Kritiku si zaslouží malý nepříliš dobře čitelný displej, na který vidíte jen z hora a absence Wi-Fi.

Tip pro vás

Pokud hledáte podobné tiskové řešení za cenu tohoto modelu, které má podporu Wi-Fi můžete se podívat na model Brother HL-L8250CDW, který nabízí i možnost bezdrátového připojení. Trochu dražší model Brother HL-L8360CDW má zase vyšší výkon, konektivitu zastoupenou ve formě USB, LAN a Wi-Fi, automatický oboustranný tisk a hlavně velký barevný dotykový LCD displej pro velmi pohodlné ovládání.