Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Test tiskárny Epson WorkForce M105

Model Epson WorkForce M105 je jednoúčelová inkoustová tiskárna s černobílým integrovaným systémem inkoustového zásobníku. Tento systém je zárukou velmi nízkých nákladů a jednoduchého doplňování inkoustu. Přestože funkcemi navíc překvapeni, nechybí jí možnost připojení pomocí Wi-Fi, což je plusem. Tiskárna se hodí do domácnosti, pro studenty, ale i pro živnostníky a malé kanceláře.

 

Stručná charakteristika

Inkoustová tiskárna/ černobílý tisk/ A4/ USB/ Wi-Fi/ Apple AirPrint/ Google Cloud Print 

Rozměry a hmotnost

Hloubka 267 mm/ šířka 435 mm/ výška 148 mm/ hmotnost 3, 4 kg

Design

Co se týče designu jde o moderní zařízení menších rozměrů, které můžete jednoduše přenášet. Díky podpory bezdrátového připojení, je používání a přenášení rozměrově kompaktní tiskárny opravdu hračkou. Nejen menší rozměry, ale také nízká hmotnost dělají z této tiskárny kandidáta v mobilitě. Kvalitní tovární zpracování a ergonomický design, nerušivé provedení v šedé barvě, to vše přispívá k tomu, že tiskárna můžete umístit kamkoli a nepůsobí rušivě. Celé ovládání je až spartánsky jednoduché. Na zařízení byste marně hledali displej a množství ovládacích prvků. Vše, co k ovládání potřebujete je na přední straně v podobě úzkého panelu s mírným úkosem, na kterém najdete tlačítko zapínání a vypínání, tlačítko pro rychlé zapnutí Wi-Fi a dvě funkční tlačítka. Kromě toho se na panelu nacházejí již pouze indikátory stavu zapnuté Wi-Fi, nedostatku inkoustu a chybějícího papíru. Na pravé straně zařízení je umístěn inkoustový zásobník do kterého jednoduchým způsobem naplníte inkoust.

Funkce

Jelikož jde o jednoúčelové zařízení, co se týče funkcí, nic navíc kromě tisku neočekávejte. Vše, co z tohoto modelu dosáhnete je velmi kvalitní černobílý tisk s přidanou hodnotou v podobě bezdrátového připojení přes Wi-Fi. Oboustranný tisk funguje, ale pouze manuálně. Zde je třeba znovu podotknout, že hlavním plusem této tiskárny nejsou funkce, ale zásobník, díky kterému budete tisknout s nízkými náklady.

Rychlost a kvalita tisku

Kvalita tisku je velmi dobrá a pokud budete primárně tisknout černobílé dokumenty je to dobrá volba. Za minutu dokáže tiskárna Epson WorkForce M105 vytisknout v nejvyšší kvalitě asi 15 stran za minutu ve formátu A4. Pokud však snížíte o něco kvalitu dokážete vytisknout maximálně až 34 stran. Měsíční kapacita je 5 000 listů. Stále bereme v úvahu maximální formát papíru A4.

 

Plusy tiskárny

- vysoce ekonomická tisk (černobílý integrovaný systém inkoustového zásobníku)
- podpora bezdrátového Wi-Fi připojení
- tisk ve vysoké kvalitě Epson pomocí technologie Micro Piezo
- kvalitní tovární zpracování
- jednoduché ovládání

Mínusy tiskárny

- pomalejší tisk (nejvyšší kvalita)
- vyšší cena (za inkoustovou černobílou tiskárnu)

Typ médií

Běžný kancelářský papír Formát A4, A5, A6, B5, C6 (Obálka), DL (obálka), No. 10 (obálka), Letter, 10 x 15 cm, 13 x 18 cm, 13 x 20 cm, 20 x 25 cm, 100 x 148 mm, 16: 9, Legal,

 

 

zdroj foto: epson.com

 

Náplně do tiskárny

Náplně a systém jakým se inkoust dostává do tiskárny je to hlavní, co této tiskárně přidává na hodnotě. Samostatný zásobník na těle zařízení s velmi jednoduchým doplňováním, vám po prvé ušetří čas při častém a složitějším doplňování a zadruhé ušetří náklady za inkoust. Originální inkoust v 140 ml lahvičce s označením Epson T7741 s kapacitou až 8 000 stran (při 5 % pokrytí) je cenově velmi výhodný pro tisk. Pokud se však rozhodnete pro některou z alternativních možností vaše náklady se sníží ještě mnohem více. Toto je výhoda této tiskárny. Pokud potřebujete tisknout více a levně černobílých dokumentů je to ideální volba.

Zhodnocení

Tiskárna Epson WorkForce M105 je jednoúčelová inkoustová tiskárna, která tiskne sice jen černobílé, ale ve velmi dobré kvalitě. Pokud si nastavíte tu nejvyšší kvalitu, nedosáhnete velkou rychlost tisku, ale pokud berete v úvahu, že tento model je vhodný spíše do domácnosti a pro studenty rychlé chrlení vypadávající tisku vám chybět nebude. Pokud přece jen zvolíte rychlejší tisk, bude to na úkor kvality, ale pouhým okem až takový rozdíl neuvidíte a při běžných dokumentech se toho nemusíte obávat. Nejdůležitější je cena za výtisk a ta je díky systému opravdu velmi příznivá. Samotné doplňování je tak jednoduché, že k tomu není co dodat. Vyzkoušené za vás, během chvilky a bez jakéhokoliv zašpinění. Prostě čistá práce! Bezdrátové připojení pomocí Wi-Fi je v dnešní době velké plus a kompaktní rozměry, jednoduché pohodlné ovládání k tomu není, co dodat. Model Epson WorkForce M105 splňuje podmínky programu ENERGY STAR a díky rychlému spuštění a nízké spotřebě energie je to ideální energeticky úsporné zařízení do domácnosti i kanceláře.