Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Test nejmenší laserové tiskárny HP LaserJet Pro M15w

HP LaserJet Pro M15w

Společnost HP má v svém portfoliu dost zajímavých modelů laserových tiskáren a multifunkcí. Jeho nejnovější přírůstek v nabídce vyniká kromě kvality laserového tisku i malými rozměry. Právě těmi se dostala na první místo, jak nejmenší laserová tiskárna. Doposud jsme byli zvyklí, že laserové zařízení jsou přece jen o něco větší a robustnější, než ty inkoustové. Model HP LaserJet Pro M15w nastavil nový trend rozměrů malých tiskáren s laserovou technologií, pro malé pracovní skupiny a domácnosti. Samozřejmě, že je zachována vysoká kvalita tisku. Přidanou hodnotou jsou rozměry tiskárny, kterou můžete umístit i do stísněných podmínek v malé kanceláři nebo v domácnosti, do vašeho malého pracovního koutu.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: monochromatická laserová
Použití firma/ domácnost: domácnost, malá kancelář
Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi/ AirPrint/ HP Smart Print/ Google Cloud Print 2.0
Funkce tiskárna/ multifunkce: tisk
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ne
Displej: ne

Rozměry a hmotnost

Šířka: 346 mm
Hloubka: 190 mm
Výška: 160 mm
Hmotnost: 3,8 kg

Elegantní, minimalistický design

Malé rozměry a příjemný moderní design, nás zaujaly hned po vybalení tiskárny. Zařízení jsme dostali v bílé lesklé verzi. Má jemně ergonomicky zaoblené hrany a působí elegantně a hlavně minimalisticky. Na horní straně se nacházejí pouze 3 dotyková tlačítka pro ovládání. Přední strana má již tradičně logo výrobce a na zadní straně najdete port pro USB kabel z tiskárny do PC a otvor pro síťový kabel. Zásobník na papír se nachází po otevření předního krytu ve spodní části. Jde v podstatě jen o lišty, které nelze s vloženým papírem zasunout ani zavřít. Model HP LaserJet Pro M15w vypadá, co se týče designu velmi elegantně a moderně. Díky malým rozměrům je nenáročným zařízením na prostor. Tovární zpracování je kvalitní a povrch příjemný. Přesto, že jde o lesklý plast v bílém provedení na něm nevidět otisky prstů.

 

 

 

 

 

 

 

Funkce

Je to základní model a už cena napovídá, že tato tiskárna nebude obsahovat žádné funkce navíc. Dostanete z ní kvalitní monochromatický laserový tisk v maximálním formátu papíru A4. Tisknout černobílé dokumenty můžete přímo z PC propojením USB kabelem nebo z mobilního zařízení pomocí Wi-Fi. Vyzkoušeli jsme skenování pomocí mobilu a odeslání dokumentu do tiskárny k vytištění. Celá akce trvala krátce a byla pohodlná. Nenarazili jsme na žádné problémy s mobilním tiskem. Stačí si stáhnout do mobilu nebo tabletu aplikaci HP Smart, která je dostupná pro iOS i Android.

Rychlost a kvalita tisku

Laserová tiskárna HP LaserJet Pro M15w tiskne černobílé dokumenty v rozlišení 600 x 600 Dpi. Kvalita výtisků je výborná a výstup první strany trvá přibližně 8,4 sekundy. Za minutu dokáže tiskárna vytisknout 18 stran. Výrobcem doporučený měsíční objem tisku se pohybuje od 100 - 1 000 stran. Maximální vytíženost se pohybuje někde kolem hranice 8 000 stran výtisků měsíčně. Vstup papíru má kapacitu 150 listů papíru a výstup 100 listů. Přestože tiskárna nedisponuje funkcí automatický oboustranný tisk, nebereme to jako velký nedostatek. Oboustranný tisk je možné provést manuálně s podporou ovladače.

 

Plusy tiskárny

- kompaktní rozměry pro úsporně umístění v jakémkoliv prostoru
- moderní design
- kvalitní tovární zpracování
- rychlý a kvalitní tisk
- podpora tisku z mobilních zařazeni
- Wi-Fi
- cena

Mínusy tiskárny

- pouze černobílý tisk
- nepodporuje automatický oboustranný tisk
- Wi-Fi pouze v pásmu 2,4 GHz
- papír na vstupu není chráněn vůči prachu a nečistotám

Náplně do tiskárny

Jelikož jde o laserovou monochromatickou tiskárnu pro tisk využívá laserový černý toner. Ten má označení Toner HP CF244A (44A) a dosahuje kapacitu 1 000 stran A4. Balení obsahuje startovací toner, jehož výměna po vypotřebování zabere pár sekund a zvládne ji každý.

Krátké zhodnocení

Malá laserová tiskárna HP LaserJet Pro M15w nás velmi mile překvapila svým designem, rozměry ale i výkonem. Tisk je rychlý a zařízení pracuje svižně. Spolupráce s mobilním zařízeným je výborná. Po několik-denním testování jsme nenašli žádné závažné mínusy, pro které bychom ji nemohli doporučit. Vhodná je do domácností, ale i do menší kanceláře nebo pro živnostníka.

Tip pro vás

Designově totožný model HP LaserJet Pro M15a, je k nerozeznání od modelu HP LaerJet Pro M15w. Že jde o jiný model zjistíte podle dotykových tlačítek, které jsou pouze dvě. Chybí tlačítko pro zapnutí Wi-Fi, protože model M15a neobsahuje podporu Wi-Fi. Cenový rozdíl je zhruba 300 Kč.