Kancelář

Test nejmenší laserové tiskárny HP LaserJet Pro M15w

HP LaserJet Pro M15w

Společnost HP má v svém portfoliu dost zajímavých modelů laserových tiskáren a multifunkcí. Jeho nejnovější přírůstek v nabídce vyniká kromě kvality laserového tisku i malými rozměry. Právě těmi se dostala na první místo, jak nejmenší laserová tiskárna. Doposud jsme byli zvyklí, že laserové zařízení jsou přece jen o něco větší a robustnější, než ty inkoustové. Model HP LaserJet Pro M15w nastavil nový trend rozměrů malých tiskáren s laserovou technologií, pro malé pracovní skupiny a domácnosti. Samozřejmě, že je zachována vysoká kvalita tisku. Přidanou hodnotou jsou rozměry tiskárny, kterou můžete umístit i do stísněných podmínek v malé kanceláři nebo v domácnosti, do vašeho malého pracovního koutu.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: monochromatická laserová
Použití firma/ domácnost: domácnost, malá kancelář
Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi/ AirPrint/ HP Smart Print/ Google Cloud Print 2.0
Funkce tiskárna/ multifunkce: tisk
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ne
Displej: ne

Rozměry a hmotnost

Šířka: 346 mm
Hloubka: 190 mm
Výška: 160 mm
Hmotnost: 3,8 kg

Elegantní, minimalistický design

Malé rozměry a příjemný moderní design, nás zaujaly hned po vybalení tiskárny. Zařízení jsme dostali v bílé lesklé verzi. Má jemně ergonomicky zaoblené hrany a působí elegantně a hlavně minimalisticky. Na horní straně se nacházejí pouze 3 dotyková tlačítka pro ovládání. Přední strana má již tradičně logo výrobce a na zadní straně najdete port pro USB kabel z tiskárny do PC a otvor pro síťový kabel. Zásobník na papír se nachází po otevření předního krytu ve spodní části. Jde v podstatě jen o lišty, které nelze s vloženým papírem zasunout ani zavřít. Model HP LaserJet Pro M15w vypadá, co se týče designu velmi elegantně a moderně. Díky malým rozměrům je nenáročným zařízením na prostor. Tovární zpracování je kvalitní a povrch příjemný. Přesto, že jde o lesklý plast v bílém provedení na něm nevidět otisky prstů.

 

 

 

 

 

 

 

Funkce

Je to základní model a už cena napovídá, že tato tiskárna nebude obsahovat žádné funkce navíc. Dostanete z ní kvalitní monochromatický laserový tisk v maximálním formátu papíru A4. Tisknout černobílé dokumenty můžete přímo z PC propojením USB kabelem nebo z mobilního zařízení pomocí Wi-Fi. Vyzkoušeli jsme skenování pomocí mobilu a odeslání dokumentu do tiskárny k vytištění. Celá akce trvala krátce a byla pohodlná. Nenarazili jsme na žádné problémy s mobilním tiskem. Stačí si stáhnout do mobilu nebo tabletu aplikaci HP Smart, která je dostupná pro iOS i Android.

Rychlost a kvalita tisku

Laserová tiskárna HP LaserJet Pro M15w tiskne černobílé dokumenty v rozlišení 600 x 600 Dpi. Kvalita výtisků je výborná a výstup první strany trvá přibližně 8,4 sekundy. Za minutu dokáže tiskárna vytisknout 18 stran. Výrobcem doporučený měsíční objem tisku se pohybuje od 100 - 1 000 stran. Maximální vytíženost se pohybuje někde kolem hranice 8 000 stran výtisků měsíčně. Vstup papíru má kapacitu 150 listů papíru a výstup 100 listů. Přestože tiskárna nedisponuje funkcí automatický oboustranný tisk, nebereme to jako velký nedostatek. Oboustranný tisk je možné provést manuálně s podporou ovladače.

 

Plusy tiskárny

- kompaktní rozměry pro úsporně umístění v jakémkoliv prostoru
- moderní design
- kvalitní tovární zpracování
- rychlý a kvalitní tisk
- podpora tisku z mobilních zařazeni
- Wi-Fi
- cena

Mínusy tiskárny

- pouze černobílý tisk
- nepodporuje automatický oboustranný tisk
- Wi-Fi pouze v pásmu 2,4 GHz
- papír na vstupu není chráněn vůči prachu a nečistotám

Náplně do tiskárny

Jelikož jde o laserovou monochromatickou tiskárnu pro tisk využívá laserový černý toner. Ten má označení Toner HP CF244A (44A) a dosahuje kapacitu 1 000 stran A4. Balení obsahuje startovací toner, jehož výměna po vypotřebování zabere pár sekund a zvládne ji každý.

Krátké zhodnocení

Malá laserová tiskárna HP LaserJet Pro M15w nás velmi mile překvapila svým designem, rozměry ale i výkonem. Tisk je rychlý a zařízení pracuje svižně. Spolupráce s mobilním zařízeným je výborná. Po několik-denním testování jsme nenašli žádné závažné mínusy, pro které bychom ji nemohli doporučit. Vhodná je do domácností, ale i do menší kanceláře nebo pro živnostníka.

Tip pro vás

Designově totožný model HP LaserJet Pro M15a, je k nerozeznání od modelu HP LaerJet Pro M15w. Že jde o jiný model zjistíte podle dotykových tlačítek, které jsou pouze dvě. Chybí tlačítko pro zapnutí Wi-Fi, protože model M15a neobsahuje podporu Wi-Fi. Cenový rozdíl je zhruba 300 Kč.