Kancelář

Skartovačka do domácnosti za dostupnou cenu

Pro likvidaci papíru, a hlavně starých dokumentů, které obsahují vaše údaje je i do domácnosti nejlepším řešením skartovací zařízení. Pokud si myslíte, že do skartovačky musíte hodně investovat jste na omylu. Skartovačku dnes koupíte za dostupnou cenu, a tak dostanete nejen funkční, ale také ekonomické řešení do domácnosti. Našli jsme pro vás hned dva modely, které se pohybují v cenové hladině do 50 €. Díky malým rozměrům a jednoduché obsluze jsou ideální do domácnosti nebo malé pracovny.

Fellowes P–25 s

Malá skatovačka ve štíhlém designu zabere minimum místa, proto se hodí do domácnosti, malé kanceláře pro občasné použití. Plastová nádoba o objemu 11 litrů je dostatečná pro domácí účely. Horní část je odnímatelná a nachází se na ní otvor pro vstup o šířce 220 mm na 5 listů a ovládací tlačítka. Maximální denní kapacita je 100 listů. Zařízení skartuje se šířkou řezu R 7 (7 mm) a stupněm utajení P-1. Kromě papíru (A4 70 g/m2) podporuje i skartaci spinek. Doba nepřetržitého chodu 3 minuty.

 

 

Rozměry

Šířka: 297 mm

Výška: 275 mm

Hloubka: 160 mm

Hmotnost: 1,6 kg

 

Tento model nabízí to základní, co můžete od skartovačky očekávat. Obsluha je jednoduchá a cena se pohybuje pod hranicí 50 €. Pro skartaci běžných dokumentů je dostačující.

 

Fellowes Powershred LX25 Cross-Cut Shredder

Pokud byste potřebovali skartovat trochu bezpečněji své dokumenty, tak si připlaťte za model Fellowes Powershred LX25. Ten má o něco robustnější tělo, modernější design a koš s průhledným oknem o objemu 11,5 litru. Skartuje najednou 6 listů s řezem 4 x 37 mm se stupněm utajení P-4. Kromě papíru dokáže skartovat také spinky a plastové karty. Podporuje bezpečnostní zámek „Safety Lock“, který zabraňuje náhodnému spuštění a deaktivuje skartovačku pro zvýšenou ochranu. Doba nepřetržité skartace jsou 3 minuty, po kterých následuje 30minutové ochlazení.

 

 

Rozměry

Šířka: 361 mm

Výška: 310 mm

Hloubka: 225 mm

Hmotnost: 3,6 kg

 

Dahle PaperSAFE 60

Dahle PaperSAFE 60 je kompaktní skartovačka pro malé kanceláře nebo do domácnosti. Stejně jako první model Fellowes patří k cenově nejdostupnějším skartovacím zařízením. Plastový koš má kapacitu 11 litrů a najednou dokáže skartovat 6 listů o řezu 6 mm. Podporuje skartaci papíru, spinek a plastových karet. Nabízí stupeň utajení P-2. Obsahuje funkci posuvu a zpětného chodu pro manuální ovládání a funkci automaticky „start-stop“ pro rychlou dostupnost a bezpečné používání. Doba skartovacího cyklu je 5 minut a doba odpočinku 15 minut. Nechybí ochrana před přehřátím.

 

 

Rozměry

Šířka: 313 mm

Výška: 315 mm

Hloubka: 160 mm

Hmotnost: 2 kg

 

Tato skartovací zařízení mají jedno společné a to praktickou, kompaktní velikost, díky které je umístíte i po pracovní stůl a jsou cenově dostupné. Jsou vhodné pro skartování běžných dokumentů do domácnosti s nižším stupněm utajení.

 

 zdroj: pixabay

Tabulka stupňů utajení

 

Stupeň utajení DIN 66399 Využití u typu dokumentů Způsob Velikost řezu
P-1 běžné informace podélný řez proužek Max. 12 mm
P-2 interní dokumenty podélný řez proužek Max. 6 mm
P-3 personální údaje (GDPR) křížový řez částice do 320 mm²
P-4 tajné písemnosti křížový řez částice do 160 mm²
P-5 přísně tajné materiály křížový řez částice do 30 mm²
P-6 vládní kanceláře USA křížový řez částice do 10 mm
 

  

Pokud potřebujete skartovat citlivější dokumenty poohlédněte se skatovačkách s vyšším stupněm utajení. Při výběru dle vlastních požadavků zohledněte nejen stupeň utajení a velikost řezu, ale také maximální počet listů ke skartování, skartování jiných materiálů, objem koše, doplňující funkce, bezpečnostní funkce a nezapomeňte na rychlost a hlučnost. I ta může být ve větší kanceláři důležitá.

Tip pro vás

I když v domácnosti velké množství papíru nenaskartujete, nezapomeňte, že i skartovaný papír můžete ještě využít.

 

Zde je několik našich tipů

- využití najde jako obalový materiál, který dokáže tlumit rozbitné předměty (při posílání balíků, stahování, skladování)

- můžete jej využít i jako podestýlku pro kočku nebo jiné domácí zvířátko

- pokud jím naplníte prázdné role toaletního papíru nebo role od papírových utěrek můžete toho využít, jako odpalovač ohně na chatě nebo v krbu

- při zpevňování dekorace, jako výplňový materiál

- kreativní tvorba různých dekorací

Určitě i vás sami napadne něco, jako skartovaný papír využít v domácnosti.