Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Kancelář a škola

Skartovačka do domácnosti za dostupnou cenu

Pro likvidaci papíru, a hlavně starých dokumentů, které obsahují vaše údaje je i do domácnosti nejlepším řešením skartovací zařízení. Pokud si myslíte, že do skartovačky musíte hodně investovat jste na omylu. Skartovačku dnes koupíte za dostupnou cenu, a tak dostanete nejen funkční, ale také ekonomické řešení do domácnosti. Našli jsme pro vás hned dva modely, které se pohybují v cenové hladině do 50 €. Díky malým rozměrům a jednoduché obsluze jsou ideální do domácnosti nebo malé pracovny.

Fellowes P–25 s

Malá skatovačka ve štíhlém designu zabere minimum místa, proto se hodí do domácnosti, malé kanceláře pro občasné použití. Plastová nádoba o objemu 11 litrů je dostatečná pro domácí účely. Horní část je odnímatelná a nachází se na ní otvor pro vstup o šířce 220 mm na 5 listů a ovládací tlačítka. Maximální denní kapacita je 100 listů. Zařízení skartuje se šířkou řezu R 7 (7 mm) a stupněm utajení P-1. Kromě papíru (A4 70 g/m2) podporuje i skartaci spinek. Doba nepřetržitého chodu 3 minuty.

 

 

Rozměry

Šířka: 297 mm

Výška: 275 mm

Hloubka: 160 mm

Hmotnost: 1,6 kg

 

Tento model nabízí to základní, co můžete od skartovačky očekávat. Obsluha je jednoduchá a cena se pohybuje pod hranicí 50 €. Pro skartaci běžných dokumentů je dostačující.

 

Fellowes Powershred LX25 Cross-Cut Shredder

Pokud byste potřebovali skartovat trochu bezpečněji své dokumenty, tak si připlaťte za model Fellowes Powershred LX25. Ten má o něco robustnější tělo, modernější design a koš s průhledným oknem o objemu 11,5 litru. Skartuje najednou 6 listů s řezem 4 x 37 mm se stupněm utajení P-4. Kromě papíru dokáže skartovat také spinky a plastové karty. Podporuje bezpečnostní zámek „Safety Lock“, který zabraňuje náhodnému spuštění a deaktivuje skartovačku pro zvýšenou ochranu. Doba nepřetržité skartace jsou 3 minuty, po kterých následuje 30minutové ochlazení.

 

 

Rozměry

Šířka: 361 mm

Výška: 310 mm

Hloubka: 225 mm

Hmotnost: 3,6 kg

 

Dahle PaperSAFE 60

Dahle PaperSAFE 60 je kompaktní skartovačka pro malé kanceláře nebo do domácnosti. Stejně jako první model Fellowes patří k cenově nejdostupnějším skartovacím zařízením. Plastový koš má kapacitu 11 litrů a najednou dokáže skartovat 6 listů o řezu 6 mm. Podporuje skartaci papíru, spinek a plastových karet. Nabízí stupeň utajení P-2. Obsahuje funkci posuvu a zpětného chodu pro manuální ovládání a funkci automaticky „start-stop“ pro rychlou dostupnost a bezpečné používání. Doba skartovacího cyklu je 5 minut a doba odpočinku 15 minut. Nechybí ochrana před přehřátím.

 

 

Rozměry

Šířka: 313 mm

Výška: 315 mm

Hloubka: 160 mm

Hmotnost: 2 kg

 

Tato skartovací zařízení mají jedno společné a to praktickou, kompaktní velikost, díky které je umístíte i po pracovní stůl a jsou cenově dostupné. Jsou vhodné pro skartování běžných dokumentů do domácnosti s nižším stupněm utajení.

 

 zdroj: pixabay

Tabulka stupňů utajení

 

Stupeň utajení DIN 66399 Využití u typu dokumentů Způsob Velikost řezu
P-1 běžné informace podélný řez proužek Max. 12 mm
P-2 interní dokumenty podélný řez proužek Max. 6 mm
P-3 personální údaje (GDPR) křížový řez částice do 320 mm²
P-4 tajné písemnosti křížový řez částice do 160 mm²
P-5 přísně tajné materiály křížový řez částice do 30 mm²
P-6 vládní kanceláře USA křížový řez částice do 10 mm
 

  

Pokud potřebujete skartovat citlivější dokumenty poohlédněte se skatovačkách s vyšším stupněm utajení. Při výběru dle vlastních požadavků zohledněte nejen stupeň utajení a velikost řezu, ale také maximální počet listů ke skartování, skartování jiných materiálů, objem koše, doplňující funkce, bezpečnostní funkce a nezapomeňte na rychlost a hlučnost. I ta může být ve větší kanceláři důležitá.

Tip pro vás

I když v domácnosti velké množství papíru nenaskartujete, nezapomeňte, že i skartovaný papír můžete ještě využít.

 

Zde je několik našich tipů

- využití najde jako obalový materiál, který dokáže tlumit rozbitné předměty (při posílání balíků, stahování, skladování)

- můžete jej využít i jako podestýlku pro kočku nebo jiné domácí zvířátko

- pokud jím naplníte prázdné role toaletního papíru nebo role od papírových utěrek můžete toho využít, jako odpalovač ohně na chatě nebo v krbu

- při zpevňování dekorace, jako výplňový materiál

- kreativní tvorba různých dekorací

Určitě i vás sami napadne něco, jako skartovaný papír využít v domácnosti.