Skartovací zařízení Peach PS500-70


Pokud hledáte do své kanceláře skartovačku v dobrém poměru výkonu a ceny, která zvládne skartování několika stran najednou a dokáže skartovat i CD/DVD nosiče, platební karty a má dostatečně velký koš model Peach PS500-70, by vám mohl vyhovovat. Ať už jde o malou kancelář ve firmě, živnostníka nebo Home Office s tímto zařízením efektivně zoskartujete všechna citlivá data.

 

Stručná charakteristika

Skartovací zařízení / křížový řez / 18 l objem / papír, CD/DVD média / zpětný chod

Rozměry a hmotnost

535 x 370 x 285 mm / 4 kg

Design

Design skartovačky je jednoduchý v černém provedení s průhledným úzkým oknem, které zasahuje asi do poloviny koše. To slouží pro kontrolu stavu zaplnění koše. Horní část se obsahuje otvor pro vkládání papíru plus mechanický přepínač a tři stavové diody. Přepínač můžete posouvat z polohy off do polohy auto a reverse (zpětný chod). Šířka vstupu je 230 mm. Najednou můžete vložit až 14 listů. O plném koši informuje dioda, ale i vizuálně to můžete zkontrolovat pomocí průhledného podélného průřezu přímo na koši. Boční hrany jsou mírně seříznuté a design doplňují jemné úkosy vpředu a na vrchní straně. K nim výrobce přizpůsobil i tvar průhledného okna. Skartovačka působí sice jednoduše, ale velmi zajímavě.

Funkce

Skartovací zařízení Peach PS500-70 pracuje technologií křížového řezu 5 x 35 mm. Kromě skartace papíru, které dokáže zpracovat v množství 14 ks najednou, zvládne i CD/DVD nosiče a plastové (např. Platební) karty. Nechybí zpětný chod při zaseknutí papíru a automatické vypnutí při zaplněném koši. Ten má objem 18 litrů, což je zhruba 200 listů papíru A4. Bez přerušení můžete s touto skartovačky pracovat kolem 30 minut. Plusem je pojistka proti přehřátí motoru, která zabrání při vysoké zátěži poškození. Celkem příjemná je i hlučnost, která je nižší a nepřekročí 58 dB.

Rychlost a kvalita skartace

Skartovací zařízení Peach PS500-70 má velmi dobrý výkon vhodný nejen do domácnosti, ale i do menší kanceláře. Papír při skartování nařeže na malé 3 x 35 mm proužky. Oproti běžnému podélnému řezu, tím dokáže ještě více snížit objem odpadu.

 

Plusy

- zvládne současně zpracovat 14 listů obyčejného papíru
- dostatečně vysoký stupeň utajení P 4
- zpětný chod při záseku papíru
- automatické vypnutí zařízení při naplnění koše
- pojistka motoru proti přehřátí
- dostačme velký objem koše (18 litrů / 200 A4 listů)
- křížový řez 5 x 35 mm
- příjemný design a kvalitní tovární zpracování

Mínusy

- chybí podpora skartace dokumentů sepnutými sponami

Zhodnocení

Skartovací zařízení Peach PS500-70, můžeme doporučit nejen do domácnosti, ale i do menší kanceláře. Efektivní zvládne skartování pro použití v Home Office. Design je příjemný a hlučnost je nízká. Ve srovnání s cenově levnějším modelem Peach PS500-60, má co se týče hlučnosti tento model navrch. Objem odpadu je díky křížovému řezu také nižší a pro domácí účely a běžné kancelářské dokumenty stupeň utajení P-4 také vyhovuje. Jako plus hodnotíme pojistku proti přehřátí motoru a 30 minutový limit doporučené nepřetržitého provozu je také dostatečně velký. V podstatě tomuto modelu nic nechybí. Jediné, co mu můžeme vytknout je chybující podpora skartace dokumentů sepnutými sponami. Přestože jsme při testu dokázali skartovat i sešité dokumenty, které nejsou výrobcem doporučené, skartovačka si s nimi poradila.

Tip pro vás

Pokud se vám tento model designově líbí, ale očekáváte trochu větší výkon při skartování můžete sáhnout po vyšším modelu Peach PS500-80, který má totožný design. Rozdíl je však ve vyšší kapacitě skartovaní a to až 18 listů 80 g/m2 súčasne, a větším objemu koše na odpad. Ten má kapacitu 27 litrů, což je zhruba 450 listů A4. Oproti modelu Peach PS500-70 je nepřetržitá doba skartovaní až 120 minut, to je 10 000strán při jednom skartovací cyklu. S nárůstem výkonu však stoupla i cena. V poměru dobrý výkon a přijatelná cena je lepší volbou model Peach PS500 - 70, pokud si připlatíte, tak investice do vyššího modelu PS500-80, vás určitě nezklame.

Infolinka (PO-PI: 8:00-15:30)