Kancelář

Šikovné skartovací zařízení Fellowes 60Cs

Hromadí se vám papíry plné informací, které nesmí skončit v odpadkové koši? Únik citlivých údajů v papírové podobě je velmi častým bezpečnostním rizikem ve firmách. Osobní údaje se zneužívají k různým účelům. Proto je nutbé být zvlášť opatrný, jak zaobcházet s nepotřebnými papíry, na nich jse takové nebo jiné citlivé informace nacházejí. Velké podniky mají pro skartování své programy a spolupracují se společnostmi, které provádějí velkoobjemovou skartaci. Pro menší firmu, kancelář obchodníka, ale i domácnosti jsou vhodné kompaktní skartovací zařízení. Jedním z takých je oblíbený model Fellowes 60Cs.

 

Stručná charakteristika

Metoda rezu: krížový rez
Vstupní šířka: 230 mm
Kapacita skartácie: 10 listů
Objem koša skartovačky: 22 litrů
Skartovací materiál: papír, spony, kreditní karty

Rozměry a hmotnost 

Šířka: 230 mm
Hĺbka: 370 mm
Výška: 410 mm
Hmotnost: 5,8 kg

Dizajn a velkost

Moderní štíhly design zařízení zapadne do jakéhokoli pracovního prostředí. Použité jsou pevné plasty. Skartovačka je na trhu v černé matné barvě. Zařízení sestává ze dvou částí a to: koš s průhledným oknem a horní částí s otvorem pro skartovací materiál, tlačítka a indikátory stavu. V zadní části je konektor pro připojení k síti. Zberná nádoba nebo jinak koš má kapacitu 22 litrů skartovaného materiálu, který pokrývá objem odpadu v malých kancelářích nebo domácnostech. Před rychlou kontrolou stavu zaplnění slouží přehledné okno na koši. Vrchná část je jednoduše oddělená a vyprázdnění obsahu spodné nádoby je pohodlné.

Výkon a funkce

Skartovačka dokáže zoskartovat 10 listů papíru (70 g) přes vstup 230 mm. Skartování probíhá poměrně rychle metodou krížového řezu na částice 4 x 50 mm. Kromě kancelářského papíru si dokáže poradit také se skartováním plastových kreditních karet a kancelářských spon ze staplerů. Odpadá vám tak odstranění spon před skartováním. Tento model obsahuje funkce automatického zastavení, zpětného chodu a je vybaven bezpečnostním systémem Safe Sense, automatické zastavení při dotyku rukou v oblasti otvoru pro vstup. Skartace tímto modelem vám zajistí skartování materiálu s úrovní ochrany podle DIN P -3, do které spadají důvěrné dokumenty. Pro standardní použití je to nejvyšší stupeň ochrany, která je dostačující. Vyšší stupeň utajení je určen pro tajné a přísně tajné dokumenty.

 

Plusy

- kompaktní rozměry a štíhly design
- rychlost skartování
- možnost skartovat více listů najednou
- skartace papíru, kreditních karet, spon
- ochrana Safe Sense
- objem koše
- jednoduchá manipulace


Mínusy

- trochu vyšší hlučnost
- není vhodné pro intenzivní nepretržité používání 

Závěr

Skartovací zařízení Fellowes 60Cs je velmi dobrým pomocníkem v domácnosti pro příležitostné skartování doporučených materiálů, nebo do malé kanceláře. Skartovací proces je dostatečně rychlý m/ min 4 a kvalitní. Maximální nepřetržitá doba, během které se může skartovat, je přibližně 6 minut. Poté je vhodné skartování na dobu 20 minut vypnout, aby se předešlo přehřátí. Ovládání a vyprázdnění je jednoduché. Výborně reaguje snímač Safe Sense, který při dotyku rukou v oblasti vstupu okamžite přeruší činnost.