Kancelář

Ricoh SP 3710DN

Monochromatická tiskárna s vysokou produktivitou

Model SP 3710DN má kompaktní půdorys a pohodlně se vejde do menšího pracovního prostoru. Navzdory malým rozměrům má slušný výkon a zajímavé funkce, včetně zabezpečeného uzamčeného tisku. Plusem je vysoká výtěžnost tonerové kazety s kapacitou 7 000 stran. Tato jednofunkční tiskárna dokáže pokrýt potřeby v pracovní skupině, kde se vyžaduje rychlost a vysoká produktivita.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: monochromatická laserová
Použití firma/ domácnost: malá, středně velká firma/ Home Office
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ NFC/ Wi-Fi - volitelné
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria/ Print Service
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 370 mm
Hloubka: 392 mm
Výška: 262 mm
Hmotnost: 13 kg


Design v bíločerném provedení

Kompaktní velikost a ergonomie zařízení přispívají k příjemnému designu v černo-bílém barevném provedení. Horní část patří výstupu tisku (výstupní zásobník 125 listů) se zarážkou bránící vypadávání výtisků a ovládacímu panelu, který je na levé horní straně. Jako zařízení určené pouze pro tisk nevyžaduje mnoho ovládacích tlačítek. Na panelu se nachází několik tlačítek včetně Menu, Reset úlohy (zrušit), Wi-Fi Direct, NFC, Zpět a sadu navigačních kláves, jakož i indikátory stavu dat a chyb. Toto jednoduché, ale efektivní ovládání tlačítek je ukotveno na čtyřřádkovém monochromatickém LCD displeji. Ten je tak trochu v retro-vyhlížející struktuře rozbalovací nabídky pro konfigurování zabezpečení a dalších funkcí. Přední část zařízení se dělí o část, kde se nachází toner a ve spodní části je zasunovací vstupní zásobník s rukojetí, díky níž se zásobník pohodlně otevírá. Standardní zásobník s kapacitou 300 listů papíru obsahuje boční a zadní zarovnávač pro zvolený formát papíru. Na zadní straně je část vyhrazena pro připojení. Nachází se tam port pro USB modul bezdrátové sítě LAN, port pro USB připojení k PC a Ethernet port pro zapojení tiskárny do sítě. Zařízení mě pevnou konstrukci, příjemné zaoblené hrany a stabilní základnu čtvercového půdorysu. Přístup k ovládacím prvkům a manipulace se spotřebním materiálem je pohodlná. Design nepatří k těm nejstylovějším, ale v kanceláři se vyžadují od tiskárny jiné kvality.

 

Funkce překvapí

Přestože model Ricoh SP 3710DN nevypadá na první pohled, jak funkcemi nabité zařízení mile překvapí. Kromě monochromatického tisku disponuje velmi dobrým nastavením tisku, kde můžete využít funkci automatický oboustranný tisk, tisk více stran na jednu stranu nebo pokročilou funkci Locked Print pro zabezpečení citlivých dokumentů a neoprávněné prohlížení. Tiskárna nabízí v rámci konektivity USB rozhraní pro připojení k PC pevným kabelem, síťové rozhraní LAN a bezdrátovou technologii NFC. Wi-Fi Direct lze volitelně nastavit pomocí připojeného USB modulu a využívat tak i možnosti tisku z mobilních zařízení. Nechybí podpora AirPrint, Google Cloud Print a Mopria.

Rychlost a kvalita tisku

Ricoh SP 3710DN tlačí laserovou technologií v monochromatickém režimu s rozlišením tisku 1 200 x 1 200 Dpi. Tisk první strany trvá přibližně 7,5 sekundy a zahřátí toneru po zapnutí trvá necelých 26 sekund. Za minutu vytiskne zařízení 32 stran v monochromatickém režimu ve formátu A4. Tiskárna je vhodná pro tisk s doporučeným měsíčním objemem 500 stran (5% pokrytí). Kromě základního vstupního zásobníku podporuje zařízení rozšiřující příslušenství v podobě přídavného zásobníku papíru pro zvýšení kapacity na vstupu. Kvalita tisku je na velmi dobré úrovni. Je dostatečně ostrá s množstvím odstínů šedé a věrným podáním černé.

 

Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- výborná ergonomie a kompaktní velikost
- kvalita a rychlost černobílého tisku
- bohatá konektivita (volitelné Wi-Fi)
- pokročilé zabezpečení (Locked Print)
- jednoduché ovládání
- automatický oboustranný tisk (duplex)
- vysoká kapacita startovací náplně (7 000 výtisků)
- podpora pro přídavné příslušenství
- nízká spotřeba elektrické energie (min. Spotřeba v režimu spánku)
- nízká hlučnost


Mínusy tiskárny

- pouze černobílý tisk
- Wi-Fi modul není ve standardní výbavě
- náklady na tisk


Náplně do tiskárny

Tento model využívá k tisku jednu kazetu s černým tonerem s označením Black AIO Print cartridge SP 3710X s vysokou výtěžností 7 000 stran v nejlepší kvalitě. Výměna náplně do tiskárny je jednouchá a zabere jen chvilku i méně zkušenému uživateli.

Zhodnocení

Monochromatická tiskárna Ricoh SP 3710DN kombinuje kvalitu, rychlost a spolehlivost. Je to ideální řešení pro menší až středně velké pracovní skupiny nebo domácnost, kde zařízení využije více členů pro Home Office. Navzdory jednoduchému designu a malým rozměrům obsahuje dost funkcí i pro rozšířené tiskové úlohy. Plusem je pokročilé zabezpečení pomocí funkce Locked Print pro ochranu citlivých dokumentů a neoprávněným prohlížením. Jediné, co bychom tomuto modelu vytkli je design, který připomíná spíše retro zařízení, jako moderní stylovou tiskárnu. Ale to už je věc vkusu.