Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Ricoh Ri 1000 (DTG)

Digitální tiskárna pro přímý tisk na textil

Společnost Ricoh překvapila začátkem roku na veletrhu v Mnichově, svou digitální tiskárnou Ricoh Ri 1000, typu Direct to Garment (DTG). Jde o zajímavé řešení pro přímý tisk na textil. Společnost tímto novým modelem nahradí starší tiskárnu Ricoh Ri 3000 a obohatí tak dvojici tiskáren Ricoh Ri 100 a Ricoh Ri 6000. Novinka samozřejmě přináší několik vylepšení, rychlejší tisk, kvalitnější rozlišení a podporu CMYK + W (bílá barva).
Nový model Ricoh Ri 1000 získal ocenění CES 2019 Innovation Awards Honoree, čímž navázal na loňský úspěch, když společnost AnaJet získala ocenění za produkt univerzální tiskárna Ricoh Ri 100 DTG. Pro úplnost společnost Ricoh odkoupila společnost AnaJet, lídra technológie přímého tisku na oděvy v roce 2016. AnaJet se tak stala dceřskou společností se 100 % vlastnictvím společnosti Ricoh a možností nadále působit pod vlastním jménem. Tato akvizice se společnosti Ricoh vyplatila a s tiskárnami (DTG) pro přímý tisk na textil sklízí úspěchy.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technologie tisku: piezoelektrický inkoustový systém
Použití firma/ domácnost: malá, středně velká firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN
CPU/ Paměť/ HDD: 2 GHz/ 2 GB/ 2GB
Funkce tiskárna/ multifunkce: tiskárna - přímý tisk na textil (DTG)
Maximální formát/ oblast tisku: 406,4 x 508 mm
Typ inkoustu: pigmentový inkoust, ekologické inkousty na vodní bázi
Displej: ano
 
Rozměry a hmotnost
 
Šířka: 862 mm
Hloubka: 1 325 mm
Výška: 480 mm
Hmotnost: 3,42 kg
 
 

Unikátní tisk na textil pro kohokoliv, kdekoliv

 
Tiskárna patří do série DTG (digitální tisk přímo na oděv). Svými rozměry a zaměřením je určena pro malé, až střední velké firmy. Tímto zařízením si dokážete rozšířit své podnikání v rámci reklamy a marketingu. Využití najde iv případě, že se chcete zaměřit na vlastní nějaky, propagovat svůj doplňkový produkt nebo službu. Tiskárna tiskne na textil z bavlny, 100 % polyesteru a směsi bavlny a polyesteru. Ví pokrýt potřeby tisku různých oděvů, jako jsou trička, mikiny, tašky, ale i textilní výrobky pro sportovce. Zařízení najde široké uplatnění tisku v reklamním byznysu.
 
Model Ricoh Ri 1000 je sestaven na velmi pevné ocelové konstrukci a vybaven spolehlivými součástkami, které vydrží náročný provoz. Nejen větší rozměry, ale i robustní design dělají z tiskárny stabilní zařízení. Přední část obsahuje výsuvný vozík, podkladový nástavec na upnutí textilu s výměnným magnetickým mechanismem nástavců v různých velikostech. Maximální plocha tisku je 406,4 X 508 mm. Na pravé straně najdete přehledný LCD displej a boční strana zařízení je vyhrazena pro samostatné inkoustové náplně, včetně speciální bílé barvy. K tisku se využívají ekologické inkousty na bázi vody (CMYK) purpurová, azurová, žlutá a černá. Na tmavý a černý textil je doplňuje speciální pigmentový bílý inkoust.
 
 
 
Tiskárna Ricoh Ri 1000 tlačí na textil ve vysokém rozlišení 1 200 x 1 200 Dpi. Pro tisk používá 4 kvalitní tiskové hlavy Ricoh. O rychlý chod se stará 2 Ghz procesor a 2 GB paměť. Součástí zařízení je i 2 GB hardisk. Konektivita je možná připojením usb kabelem a zapojením pomocí ethernetu do LAN sítě. Velmi dobré jsou řešeny vyměnitelné magnetizované desky, které stačí rychle zacvaknout nebo odebrat podle potřeby. Nejsou potřeba žádné další nástroje. Zařízení podporuje desky v několika velikostech až do velikosti 406,4 x 508 mm (max. Plocha tisku). Tento systém rychlé výměny je přínosem všude, kde je třeba změnit bez ztráty času velikost pro tisk. V menší firmě, kde se bude potlačovat menší množství ks pro jednu velikost. Plnohodnotná tisk na 1 bílé nebo světlé tričko trvá přibližně 28 sekund. Při provozu je snímači kontrolována vlhkost 45 -
80 % a provozní teplota se pohybuje od 15 - 32 ° C.
 
Jednoduchá obsluha je doplněna inteligentním automatickým samočisticím systémem. Uživatel tak získává tiskárnu, kterou bude pohodlně používat a snadno udržovat ve formě. Stav hladiny a přesné dávkování inkoustu je nepřetržitě monitorován. Všechny informace o zařízení jsou přístupní na 7 "dotykovém barevném displeji. Údržba tiskárny je do jisté míry automatizovaná, týká se to míchání bílého inkoustu, samočisticích funkcí a nepřetržitého monitorování dávkování inkoustu a hladiny vzduchu. V případě těch funkcí údržby, které nejsou automatizované, informuje uživatele inteligentní interaktivní návod k obsluze tiskárny a zobrazuje upozornění na provedení nezbytných úkolů přímo na displeji. Ricoh Ri 1000 je zařízení, které vyžaduje minimální údržbu a je udržováno v aktivním stavu, připravené k tisku kdykoliv. Pomocí inteligentního uživatelského prostředí pro rychlé nastavení tiskárny i předvolby tisku je obsluha komfortní.
 
Oficiálně se na našem trhu tiskárnu Ricoh Ri 1000 neprodává a dostupné informace jsou strohé. Na dostupnost a cenu se samozřejmě můžete zeptat přímo na stránkách výrobce. Ta by se měla pohybovat někde kolem 380 000 CZK. Zařízení má však velký potenciál z něhož by mohly vytěžit hlavně firmy, pro které je plusem menší počáteční investice, profesionální tisk na různé druhy textilu, komplexní řešení, snadno ovladatelný software od výrobce, jednoduchá obsluha a výměna částí (desek), bez nutnosti servisního technika, personalizovaný tisk přímo na místě. Mezi plusy můžeme zařadit kompaktní rozměry pro takový typ tiskárny a rychlou návratnost investice.
 

Zhodnocení

 
Tisk přímo na textil nebyl nikdy tak dostupní doslova pro kohokoliv. I menší firma si může dovolit rozšířit svůj byznys o nový produkt v portfoliu. S tiskárnou Ricoh Ri 1000 jednoduše od prvního kroku, tvorby návrhu s intuitivním softwarem, přes výběr velikosti desky, vložení textilu, vyrovnání, tisk a fixaci projde pohodlně každý uživatel. Obsluhovat tento typ zařízení zvládne každý. Obávat se netřeba ani údržby. O to se z velké části stará automatický samočisticí systém nebo poloautomatické řízení na základě upozornění o provedení kroků pro uživatele. Ricoh Ri 1000 je zajímavá digitální tiskárna DTG pro rychlý, kvalitní a bezpeční tisk na textil. Ocenění CES 2019 Innovation Awards Honoree si právem zaslouží.