Kancelář

Ricoh P 501

Velice zajímavou tiskárnou do menší kanceláře je kompaktní model Ricoh P 501. Je to monochromatická jednoúčelová LED tiskárna, která zvládne požadavky náročnější pracovní skupiny. Díky vysokému výkonu, výborné rychlosti a kvalitě se jedná o spolehlivé zařízení, které usnadňuje práci s dokumenty. Dalším plusem je dobrá konektivita a bezpečnostní funkce. Pro tento model existuje několik interních modulů pro rozšíření funkčnosti.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: monochromatická LED
Použití firma/ domácnost : malá, středně velká firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi (volitelné)
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria/ NFC/ Ricoh Direct od Adobe
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 375 mm
Hloubka: 412 mm
Výška: 311 mm
Hmotnost: 19,3 kg

Design

Tiskárna Ricoh P 501 má přes kompaktní rozměry poctivou hmotnost skoro 20 kg. Designem příliš nevyčnívá mezi ostatními zařízeními pro malé až středně velké kanceláře. V bílo-černém barevném provedení zapadne přesně do kancelářského prostředí. Hrany jsou velmi jemně zaoblené a zařízení má spíše hranatý tvar se čtvercovým půdorysem. Horní část patří výstupu papíru a malému ovládacímu panelu. Na něm se nachází několik ovládacích tlačítek a dvouřádkový LCD displej.

 

      

zdroj foto: ricoh.com

Funkce

Jednoúčelová černobílá tiskárna Ricoh P 501 zvládne všechny požadavky pracovních skupin. Pomocí LED technologii přináší vysokou rychlost, kvalitu i spolehlivost. Díky tisku s rozlišením 1200 Dpi, rychlosti a vysokému výkonu tiskárna bez problémů zvládne i práci v náročném provozu. Ovladače PCL a PS3 tiskárny Ricoh zajišťují maximální soulad s požadavky IT. S podporou tisku z mobilních zařízení dokáže tisknout pomocí AirPrint a Google Cloud Print. Důležitou funkcí je ochrana heslem a uzamčení důvěrných dokumentů. Nesmíme zapomenout ani na automatický oboustranný tisk. Přestože jde o jednoúčelové zařízení, které tlačí v monochromatickém režimu, je tento model vhodným kandidátem do malé až středně velké kanceláře, kde se vyžaduje rychlost, kvalita a hlavně spolehlivost.

Rychlost a kvalita tisku

U této tiskárny se nemusíte obávat rychlosti. Doba zahřívání je přibližně 13 vteřin a první výtisk vytisknete již za 4,3 sekundy. Za jednu minutu můžete mít 43 výtisků. Rozlišení tisku je 1 200 x 1 200 Dpi. Maximální formát papíru je velikost A4. Vstupní zásobník má standardně kapacitu 500 listů v šuplíkovém zásobníku a 100 listů je pro vstup papíru z boční zásuvky. Výstup papíru je 250 listů. Tiskárna dokáže pracovat s různými typy papíru od běžného klasického, recyklovatelného, ​​předtištěného, ​​štítkového až po obálku a OHP fólie. Kvalita tisku je díky LED technologii na velmi vysoké úrovni.


Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- kompaktní velikost
- výkonný procesor Intel 1,1 GHz
- rychlý start a doba zahřívání
- tisk mnohostranných sad
- bezdrátová konektivita a podpora tisku z mobilních zařízení
- NFC
- pevný disk
- bezpečnostní ochrana heslem
- tisk na štítky, hlavičkový papír a obálky
- možnost rozšíření přídavným příslušenstvím

 


Minusy tiskárny

- pouze jednoúčelová zařízení
- tiskne v monochromatickém režimu

Náplně do tiskárny

Do této tiskárny jde jedna černá tonerová kazeta ve standardní verzi s kapacitou 3 000 výtisků as vysokou vytížeností 14 000 výtisků a časem zahřívání pouhých 26 sekund. V balení naleznete startovací toner s kapacitou 6 000 výtisků.

Zhodnocení

Pokud plánujete tisknout pravidelně a hodně, pak se cena tisku stává určujícím faktorem a tehdy bude dobrou volbou model P 501. Výhodou je, že startovací toner má již ve standardní konfiguraci této tiskárny výbornou vytíženost. Tiskárna má spolehlivý výkon a tiskne černobílé dokumenty ve výborné kvalitě.