Kancelář

Recenze multifunkční tiskárny Canon MF724Cdw

Canon MF724Cdw

Multifunkční tiskárna s výbornými parametry od japonského výrobce Canon nabízí bohatou škálu možností tisku, kopírování a skenování. Přidanou hodnotou k těmto funkcím je bezpečnostní ochrana PIN kódem, kterou oceníte ve firemním prostředí.

 

Stručná charakteristika

Multifunkční laserová tiskárna/ Barevný tisk/ A4/ USB/ LAN/ WI-FI/ Duplex/ Google Cloud Print/ Secure Print

Design

Tuto multifunkční tiskárna svými rozměry můžeme stále považovat za kompaktní zařízení, které nezabírá příliš mnoho místa. Díky elegantně zaobleným tvarům působí moderně a přístup k ovládání a celkové obsluze je bezproblémový a komfortní. Přehledný dotykový displej je dostatečně velký a zásobníku nechybí možnost zaklopení.

Funkce

Po funkční stránce nezklame. Barevnou kvalitní tisk laserovým paprskem doplňuje kopírka a výborný skener. Nechybí oboustranný tisk, síťové LAN připojení, bezdrátové připojení pomocí Wi-Fi, podpora cloudových služeb a výborná bezpečnostní funkce Secure Print, která chrání vaše citlivé dokumenty PIN kódem.

Rychlost a kvalita tisku

Tato tiskárna poskytuje rozlišení tisku 1 200 x 1 200 Dpi a rychlost 20 stran při formátu A4. To jsou docela slušné hodnoty. Nechybí režim šetření toneru, oboustranný tisk a automatický podavač. Zásobník s kapacitou 250 listů na vstupu a 125 listů na výstupu je dostačující. Doporučený měsíční objem tisku je od 750 do 2 000 stran, ale maximální zatížení tisku zvládne až 40 000 stran, což už je hodnota i pro středně velkou firmu.

 

Plusy tiskárny

- Elegantní design
- Přehledný dotyková displej
- Pohodlná obsluha
- Kvalita a rychlost tisku
- Barevný tisk
- Oboustranný tisk (Duplex)
- Připojení LAN a Wi-Fi
- Zabezpečený tisk PIN kódem

Mínusy tiskárny

- max formát tisku A4 (nepodporuje formát A3)
- vyšší cena
- nižší rychlost barevného tisku


Náplně do tiskárny

Protože tato multifunkční tiskárna pracuje na principu barevného laserového tisku používá tonerové kazety. Originální tonery s označením Canon CRG-718 (Black, Cyan, Magenta a Yellow) s kapacitou 2 900 stran pro barevný toner a 3 400 stran pro černý toner.

Tonerové kazety TonerDepot Premium CRG-718

Pro snížení nákladů lze použít i vysoce kvalitní značkové tonerové kazety s garancí 100% kvality a shody kapacity, jako při originálních tonerech, kazety Premium TonerDepot.

Alternativní tonerové kazety CRG-718

Nejvýhodnější řešení pro multifunkční tiskárnu Canon MF724Cdw z hlediska úspory tisku je používání alternativních tonerů, plně kompatibilních s tímto zařízením, se zárukou dodržování mezinárodních standardů a vysoké kvality.

Zhodnocení

Tato multifunkční tiskárna se cenově pohybuje v trochu vyšší ceně pro domácnost, ale její funkční využití a kvalita barevného laserového tisku stojí za tu investici. Pro malou firmu, která potřebuje tisknout nejen černobílou, ale i barevný tisk s grafikou nebo různé prezentace je to výborně řešení. Jediným mínusem je v takovém případě omezující tisk maximálně na formát A4 a absence faxu. Někomu možná bude chybět i NFC, kterým už novější modely disponují. Klady jednoznačně převládají a díky bezpečnostnímu prvku, ochrany tisku se v malé firmě stane nepostradatelným efektivním pracantem. Co se týče prvního nastavení tiskárny je trochu složitější, zvláště pokud zapojujete zařízení do sítě. No po nastavení je již ovládání pohodlné a úkoly jsou indikovány na přehledném displeji.

Tip pro vás

Tento model zvládne skenování přímo na USB klíč i do emailu. Díky klávesovým zkratkám můžete ihned skenovat a přímo tisknout s úsporou papíru.