Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Recenze Epson Expression Premium XP-630

Epson Expression Premium XP-630

Mezi fotografickými tiskárnami je pár modelů, které stojí za to. Multifunkce Epson Expression Premium XP-630 je jednou z nich. Nabízí velmi dobrou kvalitu tisku, spolehlivě plní multifunkční úlohy a stále je ve výborném poměru výkonu, kvality a ceny. Tuto multifunkci jsme otestovali během několika dní a s výsledkem jsme docela spokojený. Přesto se, že se našlo pár much je tato multifunkce vhodná pro středně náročného uživatele do domácnosti, ale i do malé firmy, kde se tiskne propagační materiál a fotografie.

 

Stručná charakteristika

Multifunkční zařízení / inkoustový barevný tisk / skener / kopírka / Duplex / A4 / USB / PictBridge / Wi-Fi / Apple AirPrint / Google Cloud Print / Epson Connect

Rozměry a hmotnost

Hloubka 341 mm / šířka 390 mm / výška 138 mm / hmotnost 6,7 kg

Design

Jednou větou, designu není, co vytknout. Model Epson Expression Premium XP-630 má příjemné linie, kompaktní rozměry a stylový design. Překvapením je výklopný, dostatečně velký ovládací panel s barevným 6,8 cm LCD displejem a intuitivním dotykovým ovládáním. Na Celena straně najdete USB port pro připojení USB média (přímý tisk) a slot pro paměťovou SD kartu.

Funkce

Máme tu multifunkci, která dokáže produktivně pracovat nejen v domácnosti ale zastane také místo v menší kanceláří. Co se týče funkcí kromě kvalitního tisku barevných fotografií a dokumentů, zvládá samozřejmě i černobílý tisk, kopírování a skenování. Výjimečnou kvalitu dosáhnete díky 5 samostatným barevným kazetám s inkoustem Claria Premium. Ten je kombinací pigmentového inkoustu a inkoustu na bázi barviv. Velkou zásluhu na kvalitě fotografií má i kazeta s černým inkoustem Photo Black. Kromě klasického připojení USB kabelem můžete tento model připojit i pomocí Wi-Fi. A tady už se dostanete ke komfortnějšímu zadávání tiskových úloh nejen z notebooku ale iz mobilního zařízení. Nechybí podpora Apple AirPrint, Google Cloud Print a Epson Connect. Výborně pracuje multifunkce i s mobilním zařízením pomocí aplikací Epson Email Print, které odešle dokumenty e-mailem přímo do tiskárny a také aplikace Creative Print. Možnosti tisku se tím zdaleka nekončí, připojením USB klíče k tiskárně dokážete z něj přímo tisknout fotografie nebo dokumenty. Nachází se na přední straně zařízení s velmi pohodlným přístupem. Hned nad tímto USB portem najdete i slot na SD kartu. Možnosti, jak si rychle vytisknout fotografie nebo dokumenty jsou opravdu bohaté. Nechybí samozřejmě možnost bezokrajového tisku a automatický oboustranný tisk a navíc má tato multifunkce i podporu potisku na CD / DVD / BD média.

Rychlost a kvalita tisku

Multifunkce Epson Expression Premium XP-630 tiskne barevně inkoustovou technologií na maximální formát papíru A4. Ke kvalitě tisku přispívá tisková hlava s technologií Micro Piezo a inkousty Claria Premium Ink. Rozlišení tisku je 5 760 x 1 440 Dpi a při skenování je to 1 200 x 2 400 Dpi (horizontálně x vertikálně). Rychlost tisku je 13 stran za minutu černobíle nebo 10 stran za minutu barevně (ISO / IEC24 734). To je při nejvyšší možné kvalitě. Při standardním nastavení tisku dosáhnete však mnohem vyšší rychlost. Je to zhruba 32 stran za minutu barevně nebo černobílé na obyčejný papír ve formátu A4. Velmi překvapivě tlačí tato multifunkce fotografie klasických rozměrů 10 x 15 cm. Necelých 20 sekund potřebovala k vytištění takové barevné fotografie na lesklý fotopapír Epson. Otestovali jsme tisk barevných i černobílých fotografií na fotopapíru. Kvalita byla výborná a fotografie byly krásné čisté s živými barvami. Černá byla opravdu černou a nejevila známky šedé, jak to u některých tiskárnách bývá. Je však třeba podotknout, že záleží i na kvalitě fotopapíru a nejlepší výsledky jsme dosáhli s prémiovým lesklým fotopapírem. Co se týče tisku na klasický kancelářský papír, velmi příjemně výsledky dosáhly barevné dokumenty. Nebyly sice až tak výjimečné, jako tisk fotografií, ale stále ve výborné kvalitě. To se týká i černobílých dokumentů. Tato multifunkce vám největší kvalitativní užitek přinese s barevným tiskem, kde naplno využijete její potenciál. Plusem jsou i dva zásobníky papíru, jeden na papír formátu A4 (100 listů) a druhý na fotografický papír (20 fotopapírů).

 

Plusy tiskárny

- elegantní design
- kompaktní rozměry
- výborná kvalita barevného tisku
- samostatné inkoustové kazety (plus fotografická černá)
- funkce tisk / kopírování / skenování
- velmi dobrá konektivita
- možnosti mobilního tisku
- příjemné ovládání díky velkému barevnému displeji

Mínusy tiskárny

- chybí možnost připojení do sítě LAN
- bez automatického podavače
- trochu vyšší hlučnost
- vyšší cena originálních náplní

Náplně do tiskárny

Do multifunkce Epson Expression Premium XP-630 jede 5 samostatných inkoustových náplní Claria Premium Ink., Kde kromě klasické černé je i fotografická černá. Originální náplně najdete s označením:

Epson T3331 (černá - black)
Epson T 3341 (fotografická černá - Photo black)
Epson T3342 (azurová - cyan)
Epson T3343 (purpurová - magenta)
Epson T3344 (žlutá - yellow)

Kapacita těchto náplní je 300 stran (s výjimkou černé fonografického). Kromě standardní velikosti náplní můžete sáhnout i po XXL náplních, jejichž kapacita je 530 černá a 650 stran barevná náplň. Náklady na tisk fotografií si můžete snížit i používáním alternativních inkoustových náplní nebo značkovými náplněmi Toner Depot Premium, které při tisku dosahují vysokou kvalitu.

Zhodnocení

Po několikadenním používání v rámci testování jsme s touto multifunkcí byli spokojeni. Velmi dobře vypadá, nezabírá mnoho místa a vše ohledně ovládání má umístěny tak, aby používání bylo co nejkomfortnější. Ovládací panel, který se vyklápí a krásný dotykový barevný displej v dostatečné velikosti můžeme hodnotit pouze kladně. Kvalita tisku hlavně fotografií nás mile překvapila a stěžovat jsme se nemohli ani na připojení pomocí Wi-Fi. To bylo bezproblémové. Shrneme-li kvalitu tisku, celkový výkon multifunkce a cenu stále je to dobrý nákup. Ušetřit můžete automatickým oboustranným tiskem, ale i nákupem alternativních náplní, které pro tento model na trhu najdete ve výborné ceně.

Tip pro vás

Pro vybrané modely společnosti Epson můžete využít službu Cashback. Stačí nákup tiskárny, multifunkce (pouze vybrané modely) nebo tiskárny spolu s náplněmi. Do 30 dní od nákupu požádat on-line vyplněním formuláře, spolu s kopií dokladu o nákupu o Cashback. Po ověření žádosti vám společnost Epson zašle zpět určitou část peněz. Tato nabídka je časově omezená a vztahuje se na vybrané modely.