Kancelář a škola

Přenosné skenery

Přestože si v dnešní době vystačíte s mobilním zařízením a aplikací pro skenování jsou přenosné skenery velmi oblíbenými. Hlavně pro uživatele, které pracují na cestách. Ať už jde o obchodní cestující, influencerov nebo kohokoli v pohybu, jsou přenosné skenery všestranným a kompaktním zařízením. Jejich největším plusem je kompaktní velikost, bezdrátová konektivita a jednoduché ovládání. Skener slouží pro snímání předlohy, nejčastěji přímo z papíru a to buď textu, obrázku nebo kombinaci textu s grafikou, případně fotografie. Následovně se převede do digitálního souboru. Koncový dokument je možné dále zpracovávat. Toto vše platí u každého typu skeneru i při těch přenosných. Našli jsme pro vás tři zajímavé modely přenosných skenerů vhodných na cesty nebo občasné skenování v kanceláři.


Brother DS-940DW

Přenosný skener výrobce Brother model DS-940DW je flexibilní v plné míře. Obsahuje vestavěnou baterii, podporu pro bezdrátové připojení pomocí Wi-Fi a intuitivní LCD panel pro pohodlné nastavení úloh. S tímto modelem dokážete digitalizovat soubory nejen v kanceláři, ale všude tam, kde máte omezený prostor nebo na cestách. Výhodou je rychlé naskenování dokumentů přímo do Cloudu pomocí mobilní aplikace výrobce. Následovně můžete dokumenty sdílet nebo odesílat emailem. Model Brother DS-940W obsahuje podávací systém "U-path", takže nemusíte mít za skenerem další prostor pro dokument, který se má skenovat. Dokument se posouvá po horní části skeneru a vrací se. Díky vestavěné lithiové baterii není nutné připojení k napájecímu zdroji. Tento přenosný skener je určen pro širokou škálu předloh včetně dokumentů ve formátu A4. Naskenovat můžete bločky, různé identifikační karty, vizitky. Ovládání je snadné pomocí ovládacího panelu s LCD displejem a tlačítky.

zdroj foto: brother.com

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 377 mm
Hloubka: 162 mm
Výška: 76 mm
Hmotnost: 0,69 kg

Klíčové vlastnosti

- Automatické oboustranné skenování A4 dokumentů
- Rychlost až 15 stran za minutu barevně / mono
- Skenování Email, OCR, soubor, obrázek, micro usb
- Rozlišení 1 200 x 1200 Dpi
- Prostor šetřící U-path systém podávání papíru
- Špičkový software umožňující skenování dokumentů, bločků a ID karet
- Napájení do PC přímo přes USB 3.0
- Oboustranné skenování
- Vestavěná dobíjecí baterie a čtečka karet
- Bezdrátová konektivita WiFi


Epson WorkForce DS-80W

I tento model těží hlavně z jednoduchého užívání, kompaktních rozměrů a výhody používání bez napájení zdroje. Přináší flexibilitu a podporu skenování široké skály dokumentů. Příjemným designem s LCD panelem přináší uživateli nejen mobilitu, komfortní ovládání ale i dostatečnou kvalitu a rychlost. Zpracovává papír s gramáží 35 až 270 g/ m2 s délkou 1,8 m.

zdroj foto: espon.com


Rozměry a hmotnost

Šířka: 272 mm
Hloubka: 47 mm
Výška: 34 mm
Hmotnost: 0,30 kg

Klíčové vlastnosti

- Skenování kdekoliv (max. Přenosnost)
- Kompaktní, malé, lehké zařízení
- Kabel USB nebo napájení z vestavěné baterie
- Na jedno nabití baterie naskenujte až 300 stran
- Vysoká rychlost skenování (4 sekundy na stranu, 8,5 str./min)
- Nepřetržité skenování pomocí režimu automatického podávání
- CIS senzor okamžité skenování bez doby zahřívání
- Zahrnuje celou škálu softwaru: Document Capture Pro 2, Epson Scan 2.0 a podpora ovladače TWAIN
- Rozlišení 600 x 600 Dpi

 

Canon imageFORMULA P-208 II

Tento model kromě kompaktního designu přináší automatické rozpoznání velikosti papíru, vyrovnání zešikmení, 3-rozměrnou korekci barev, Automatickou detekce barev, korekci stínů, vylepšení textu, a výchozí křivku gama. Kromě těchto funkcí podporuje předběžné skenování, otočení obrázku, přeskočení prázdné stránky, výběr strany skenovaného dokumentu a nastavení oblasti skenování. Umí rozpoznat orientaci textu, souvislé skenovat a vylepšit okraje. Při použití plně automatického režimu dosáhnete pohodlné a intuitivní skenování, které automaticky používá nejlepší nastavení pro daný dokument.

zdroj foto: canon.com

 


Rozměry a hmotnost

Šířka: 312,5 mm
Hloubka: 55,5 mm
Výška: 40 mm
Hmotnost: 0,60 kg

Klíčové vlastnosti

- Kompaktní, lehký a univerzální design
- Produktivní oboustranné skenování rychlostí 16 obr./min.
- 10-stránkový automatický podavač dokumentů
- Podpora skenování embosovaných karet a fotek
- Pohodlná, intuitivní provoz typu "Připoj a skenuj"
- Kompatibilita s operačními systémy Mac a Windows
- Dostupná volitelná jednotka Wi-Fi WU10
- 2-řádkový senzor CMOS CIS
- Rozlišení 600 Dpi


Přenosné skenery mají své výhody i nevýhody. Nevýhodou je vyšší cena oproti stolnímu skeneru a nižší kvalita skenovaných dokumentů.