Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Přenosná tiskárna k notebooku (na cesty)

V dnešní době není problém vybrat si tiskárnu přesně podle potřeb. Kromě základních jednoduchých modelů pro nenáročné uživatele, najdete na trhu rychlé a kvalitní laserové nebo inkoustové tiskárny pro domácnost, fotografické tiskárny se samostatnými kazetami na inkoust pro fotografy, tak vysoce výkonné rychlé zařízení do malých nebo středních firem. Samostatnou kapitolou jsou velko-objemové, vysoce produktivní tiskárny a multifunkce do velkých firem. Co však, pokud potřebujete malou, rychlou tiskárnu, která by byla vhodná i na cesty s bezproblémovým připojením k notebooku? Neměla by zabírat mnoho místa a vyžít by měla daťaj v terénu, na obchodních cestách. I když existují velmi malé mobilní foto tiskárny, ty se hodí spíše pro připojení k mobilnímu zařízení na tisk fotografií. Na trhu však najdete i několik modelů přenosných tiskáren k notebooku. Nabídka sice není až tak bohatá, jako je tomu u klasických stolních tiskárnách, ale vybrat se přece jen dá.

HP OfficeJet 252 Mobile AiO

Velmi zdařilou přenosnou tiskárnou je model HP OfficeJet 252 Mobile AiO, výrobce HP, který je nástupcem staršího modelu HP OfficeJet 150 Mobile. Přenosná kompaktní multifunkce je vhodná na cesty, díky menším rozměrům, nízké hmotnosti a výborným možnostem připojení. Můžete ji brát na služební cesty a jednoduše připojit kdekoliv budete pracovat se svým notebookem nebo mobilním zařízením a potřebujete vytisknout dokument nebo fakturu.

Stručná charakteristika

Inkoustová přenosná multifunkce/ barevný tisk/ A4/ USB/ Bluetooth/ WI-FI/ Duplex/ HP ePrint/ AirPrint /

Rozměry a hmotnost

Hloubka 198,3 mm / šířka 380 mm / výška 91,3 mm / hmotnost 3,06 kg /

Design

Model HP OfficeJet 252 Mobile AiO má pěkný moderní design se zaoblenými hranami a vynikající rozměry. Nejzajímavější je výška, která nedosahuje ani 10 cm. Ani co se týče hloubky na tom tento model není špatně. Hloubkou těsně pod 20 cm se jedná o zařízení, které zabere minimum místa. Klidně si takovou tiskárnu můžete vybrat i narychlo v kavárně a vytisknout si během služební cesty, co potřebujete. Na vrchní straně po otevření překvapí vyklápěcí barevný dotykový LCD displej s úhlopříčkou 6,7 cm. Ovládání je intuitivní a tiskové úlohy tak zaberou minimum času. Na pravé straně je USB port pro rychlý tisk z USB klíče.

Funkce

Jelikož jde o multifunkci, kromě tisku nabízí zařízení i kopírování a kvalitní skener v rozlišení 600 Dpi. O celkem svižný chod se stará 700 GHz procesor a 256 MB paměť. Pro připojení k notebooku nebo mobilnímu zařízení nabízí několik možností. Kromě klasického USB kabelu můžete využít rychlé bezdrátové Wi-fi připojení nebo Bluetooth spárování.

Rychlost a kvalita tisku

Multifunkce využívá na tisk inkoustovou termální technologii. Přestože jde o malé zařízení dokáže tisknout ve vysoké kvalitě v rozlišení 1 200 x 1 200 Dpi. Rychlost je pro takový typ přenosné tiskárny dostačující. Za minutu vytisknete 10 stran černobíle nebo 7 stran barevně ve formátu A4. Čas prvního výtisku se pohybuje zhruba kolem 11 sekund. Výrobcem doporučená měsíční zátěž je 300 stran A4. Papír se vkládá po otevření vrchní strany shora a připravit si můžete 50 listů. Bohužel jen pokud máte otevřený vrchní příklop. Na dlouhodobé ukládání papíru nenajdete vstupní ani výstupní zásobník. Řešené je to 1: 1 listu. Co na vstupu vložíte z výstupu dostanete bez možnosti skladný výtisky. Při tak malých rozměrech nic jiného, ​​ani netřeba očekávat.

Plusy tiskárny

- kompaktní malé rozměry
- přenosné zařízení
- kvalita tisku
- multifunkce (tisk, kopírování, skenování)
- barevný tisk
- možnosti připojení

Mínusy tiskárny

- vyšší cena
- pro vložení a ovládání nutnost otevřít vrchní kryt
- zásobník papíru
- duplex (pouze ručně)

Typ médií

Formát papíru max. A4 s hmotností 60 - 300 gramů / m2

Náplně do tiskárny

Do modelu HP OfficeJet 252 Mobile AiO jdou dvě inkoustové kazety. Černá originální inkoustová kazeta s označením HP 651 Black (C2P10AE) a barevná inkoustová kazeta HP 651 Tricolor (C2P11AE).

Zhodnocení

Pokud potřebujete přenosnou tiskárnu malých rozměrů a nízkou hmotností, s možností rychlého bezdrátového připojení pomocí Wi-fi nebo Bluetooth na cesty je tato multifunkce dobrou volbou. Ani v té nejmenší kanceláří nebo na malém pracovním stole nezabere mnoho místa. Nejen kvůli možnosti přenosu, ale i kvůli malým rozměrům je vhodná k notebooku, pokud nechcete na stole mít velké zařízení. Kromě zapojení do sítě funguje s dobíjecí baterií, takže vám odpadá síťová šňůra a klidně si ji můžete brát na cesty i tam, kde nemáte právě elektřinu. Maximální měsíční zatížení je 500 stran.

Tip pro vás

Alternativy k modelu HP OfficeJet 250 Mobile AiO, jsou modely výrobců Canon a Epson. Jsou cenově nižší zhruba o 40 - 50 €.

Epson WorkForce WF-100W

Malá přenosná tiskárna s možností barevného inkoustového tisku a připojení pomocí Ethernet kabelu nebo bezdrotově přes Wi-fi, vám nezabere na pracovním stole více místa, než malá klávesnice k PC. Je ideálním řešením k notebooku nebo na cesty, pro obchodního cestujícího. Má dobrou výdrž se zabudovanou baterií, bez potřeby připojení k síti. Nechybí mobilní tisk s aplikacemi Apple AirPrint, Google Cloud Print a Epson iPrint. Za minutu dokáže vytisknout 14 černobílých a 11 barevných stran, formát A4 v rozlišení 5760 x 1440 Dpi.Používa dvě originální inkoustové kazety s označením Epson T266 black a Epson T267 tricolor. S rozměry 309 x 154 x 61 mm (Š x H x V) a bezkonkurenční nízkou hmotností pouze 1,6 kg patří jednoznačně k nejmenším přenosným tiskárnám k notebooku, pokud pomineme malé mobilní foto tiskárny.

Canon PIXMA IP110

Stejně jako předešlé zařízení i model Canon PIXMA IP110 svými rozměry a hmotností obstojí v souboji mezi přenosnými tiskárnami k notebooku. Tato malá inkoustová tiskárna dokáže tisknout v rozlišení až 9 6001 x 2 400 Dpi, rychlostí 9 str./min černobílé a 5,8 str./min barevně. Nechybí oboustranný tisk, bohužel pouze manuální a podpora mobilního tisku. Bezdrátové připojení pomocí Wi-fi, vám usnadní a zrychlí tiskové úlohy. S touto tiskárnou můžete tisknout i kvalitní fotografie. Podporuje kromě klasického papíru A4 i několik druhů fotopapíru. S rozměry 322 x 62 x 62 mm (Š x H x V) a hmotností 2 kg ji snadno ukryjete i do tašky notebooku. Pro tisk využívá dva originální cartridge s označením Canon PGI-35BK (černý) a Canon CLI-36 (tricolor). Pro tento model přenosné tiskárny si můžete snížit náklady na inkoust zakoupením alternativních náplní.

Malé, lehké vhodné na přenesení bez větších problémů s dobrým výkonem a stále s výbornými výsledky tisku ve vysoké kvalitě, to jsou přenosné tiskárny vhodné k notebookem. Podají výborný výkon navzdory malé konstrukci. Dokáží fungovat i tam, kde nemůžete tiskárnu připojit k elektrické síti a samozřejmostí je bezdrátové Wi-fi připojení. Pokud hledáte menší tiskárnu k notebooku bez nutnosti ji přenášet dobrou volbou je i kompaktní model HP DeskJet Ink Advantage 3785. Není sice přenosný, ale malými rozměry dokáže ušetřit místo na malém stole. Samostatnou kategorii tvoří mobilní přenosné tiskárny na tisk fotografií, jako jsou například modely výrobce Canon z řady kompaktních fototiskáren Canon Selphy.