Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Pracant pro tisk ve vysoké kvalitě

HP Color LaserJet Pro M281fdw

Společnost HP má v svém portfoliu několik výkonných tiskáren do kanceláře, kde se vyžaduje rychlost, zvýšená efektivita a vysoká kvalita. Taky model HP Color LaserJet Pro M281fdw patří do této kategorie. Přestože jsme na trhu našli několik výborných tiskáren jiných výrobců ve stejné výkonnostní třídě, tento model nás pozitivně překvapil.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: laserová barevná
Použití firma/ domácnost: domácnost, malá firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ fax/ AirPrint/ HP ePrint
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 420 mm
Hloubka: 420 mm
Výška: 340 mm
Hmotnost: 16 kg

Design ve stylové bílé

Společnost HP se poslední roky přidala do své nabídky dost tiskáren v bílém provedení. Ať už šlo o tiskárny nebo multifunkce, k černému a šedému provedení přidala bílou. Bílá se dostala i do kanceláří a firem. Nás osobně bílé provedení potěšilo. Pokud jde o matný plast rozdíl mezi bílým a černým provedením vnímáme kladně v případě prachu. Mikroprach, který se nachází všude je více viditelný na černé barvě. Bílá zase trpí efektem ušmudlání v místě častého dotyku. Každopádně tento model v bílém provedení v kombinaci šedé působí velmi stylově. Kompaktními rozměry se hodí nejen do malé a středně velké kanceláře, ale i do domácnosti s více uživateli a pro živnostníka. Co vždy oceňujeme na tiskárnách je displej a ovládání. Pokud máte dostatečně velký, přehledný displej a pohodlné ovládání, je to vždy plus. HP LaserJet Pro M281fdw je příkladem toho, jak se snadno zorientujete pomocí displeje v menu a ovládání je intuitivní. Ve spodní části se nachází vstupní zásobník s kapacitou 250 listů papíru. Pro výstup slouží kapacita 100 listů. Oceňujeme pohodlný přístup k hostitelskému USB na čelní straně přístroje. Barevný grafický displej s úhlopříčkou 6,85 cm (2,7 ") lze naklápět v jistém úhlu. Horní část zařízení patří plochému skeneru s podporou automatického podavače pro 50 stran. Celé zařízení má ergonomický design s mírným zaoblením hran a kompaktní rozměry. Celkové hodnocení designu je kladné. Jde o moderní tiskárnu v příjemném bílém provedení.

Funkce nezklamou

Více, než design jsou pro každého uživatele důležité funkce. Model HP LaserJet Pro M281fdw má v tomto směru dost toho, co nabízí. Jde o multifunkci, která kromě tisku dokáže kopírovat, skenovat a faxovat. Díky dobré konektivitě můžete zařízení zapojit, nejen k počítači USB kabelem, ale i ethernetem do LAN sítě nebo bezdrátově pomocí Wi-Fi. Multifunkce je připravena k tisku z mobilních zařízení a má podporu i tisku z Cloudu. Skenovat lze přímo do e-mailu. Jediné, co nám chybělo je oboustranní skenování pomocí automatického podavače. Využít můžete i tisk přímo z připojeného USB klíče.

Rychlost a kvalita tisku

Multifunkce zvládá tiskové úlohy rychle díky 800 MHz procesoru a 256 MB paměti. Za minutu dokáže vytisknout 21 stran formátu A4 v černobílém nebo barevném režimu. Na tisk první strany jí stačí 12,3 sekundy při barevném tisku a 10,6 sekund při černobílém tisku. Výrobcem doporučený objem tisku je 150 až 2 500 stran, ale maximum, které dokážete z této tiskárny dostat je až 40 000 stran, formát A4. Rozlišení tisku 600 x 600 Dpi stačí na velmi kvalitní výtisky v barevné i černobílé verzi. Kvalita tisku hlavně barevných dokumentů je výborná. Na výstupu vás čeká ostrý text, sytá černá a obrázky s kvalitním rozlišením odstínů.

 

Plusy tiskárny

- moderní stylový design
- kvalitní zpracování
- kvalita a rychlost tisku
- konektivita
- funkce
- ovládání
- dostupná cena

Mínusy tiskárny

- oboustranné skenování pomocí podavače


Náplně do tiskárny

Tento model používá pro tisk laserovou technologií a 4 tonerové kazety. Kromě standardní verze s kapacitou 1 400 stran černá i barevné tonery (azurová, purpurová, žlutá) s kapacitou 1 300 stran i veľkokapictné tonerové kazety, jejichž vytíženost je 3 200 stran. Snížit náklady si můžete u tohoto modelu i nákupem alternativních tonerových kazet nebo prémiových tonerů značky TonerDepot, se zárukou vysoké kvality tisku.

Zhodnocení

Tato multifunkce si poradí i s vysokým nasazením v kanceláří, kde je potřebná nejen mimořádná kvalita tisku, ale i vysoká účinnost a rychlost. Spolu s velmi dobrou konektivitou získáte multifunkční tiskárnu, která se vyspořáda s vysokým objemem tisku, při zachování výborné kvality. V poměru výkon, kvalita a cena, dosahuje velmi dobré skóre a dostává se před zařízení ve vyšší ceně.