Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Porovnali jsme tiskárny Brother DCP-L2500D vs DCP-L2520DW

Souboj multifunkcií Brother

Dvojice multifunkčních tiskáren patří do portfolia renomovaného japonského gigantu Brother, která vznikla před 100 lety v Japonském Nagoji. Více než 50 let úspěšně působí i na evropském trhu. Jde o kompaktní monochromatické laserové multifunkční zařízení ve stejném designu s totožnými parametry. Jedinou odlišností je možnost Wi-Fi připojení u modelu Brother DCP-L2520DW.

Brother DCP-L2520DW

 

Stručná charakteristika

Multifunkční laserová tiskárna/ Černobílý tisk/ Duplex/ A4/ USB/ Wi-Fi

Brother DCP-L2500D

 

Stručná charakteristika

Multifunkční laserová tiskárna/ Černobílý tisk/ Duplex/ A4/ USB

Design

Kompaktní praktický design se zaoblenými rohy působí moderně a tiskárna má rozměry díky kterým se uplatní i v domácnosti, kde se tiskne velký objem černobílého tisku. V první řadě je však vhodná do malých až středně velkých kanceláří, kde se stane dokonale využitým zařízením. Vrchní část obsahuje skener a na přední části je ovládací panel s velmi praktickým rozmístěním displeje a tlačítek. Ovládání je díky tomu velmi intuitivní a přístup k ovládání pohodlný. Jedinou výtku si zaslouží pouze dvouřádkový displej, který by vzhledem k velikosti panelu mohl být o něco větší. Pro lepší čitelnost by se určitě hodilo i kvalitnější podsvícení. Na panelu nechybí ani tlačítko zapnutí Wi-Fi. Ve spodní části se nachází vstupní zásobník na papír, který se pohodlně zasouvá do zařízení a nezabírá při tisku místo navíc.

Funkce

Jelikož jde o multifunkční zařízení kromě černobílého tisku laserovou technologií je součástí tiskárny i kvalitní skener a kopírka. Nechybí automatický oboustranný tisk a model Brother DC-L2520DW disponuje navíc i možností bezdrátového připojení přes Wi-Fi.

Rychlost a kvalita tisku

Obě tiskárny dosahují výborně výsledky při tisku. To se týká nejen ostrosti a kvality výtisků, ale i rychlosti. Za minutu vytisknou zařízení 26 stran, při době prvního výtisku 8,5 sekund. Při oboustranném tisku je to 13 stran za minutu. Zásobník na vstupu má kapacitu 250 listů papíru a pro výstup můžete počítat se zásobníkem pro 100 listů. Výrobcem doporučený měsíční objem tisku se tak pohybuje v rozmezí od 250 - 2 000 stran. Rozlišení tisku je 600 x 600 dpi a při skeneru je to 600 x 2 400 dpi (ze skla skeneru) a 19 200 x 19 200 dpi (interpolované).

 

Plusy tiskárny

- kvalitní a rychlý tisk
- kompaktní rozměry
- tiskárna, kopírka a skener v jednom zařízení
- dostatečně vyhovující vstupní a výstupní zásobník
- bezdrátové připojení Wi-Fi (pouze model Brother DCP-L2520DW)
- automatický oboustranný tisk
- nízké náklady na provoz
- environmentální akreditace Energy Star, Blue Angel, Nordic Swan
- tichý chod

Mínusy tiskárny

- malý horší čitelný displej
- maximální formát A4
- černobíle

Náplně do tiskárny

Multifunkční tiskárny model Brother DCP-L2500D a model Brother DCP-L2520DW tisknou laserovou technologií. Pro tisk využívají optickou jednotku Brother (držá- 2300) a černou originální tonerovou kazetu s označením Brother (TN-2310) standardní velikosti s kapacitou 1 200 stran nebo velkokapacitní kazetu s označením Brother (TN-2320) s kapacitou 2 600 stran.

Originální optická jednotka Brother DR-2300

Originální tonerová kazeta Brother TN-2310

Originální tonerová kazeta Brother TN-2320 (velkokapacitní)

 

Prémiové značkové tonery TonerDepot pro tiskárny Brother DCP-L2500D/DCP-L2520DW

Pro snížení nákladů na tisk můžete sáhnout i po ověřených vysoce kvalitních značkových tonerových kazetách, které mají 100% shodu kvality tisku, jako při originálních tonerech. Tato volba je nejlepším ekonomickým řešením se zachováním vysoké kvality a dokáže vám ušetřit více než 50% nákladů za nákup.

Optická tonerová jednotka TonerDepot pro Brother DR-2300

Prémiová tonerová kazeta TonerDepot pro Brother TN-2310

Prémiová tonerová kazeta TonerDepot pro Brother TN-2320

 

Alternativní cenově dostupné tonerové kazety pro tiskárny Brother DCP-L2500D/DCP-L2520DW

Cenově nejdostupnějším řešením pro dvojici multifunkčních tiskáren Brother DCP-L2500D a Brother DCP-L2520DW je nákup alternativních tonerových kazet, které jsou plně kompatibilní s oběma modely. Jedná se o kvalitní tonery, které splňují mezinárodní standardy, díky čemuž je garantována kvalita tisku.

Alternativní optická jednotka pro Brother DR-2300

Alternativní tonerová kazeta pro Brother TN-2310

Alternativní tonerová kazeta pro Brother TN-2320

Zhodnocení

Dvojice multifunkčních laserových zařízení výrobce Brother je dobrou volbou pro domácnost i kancelář v malé firmě. Výborným poměrem výkonu, kvality a ceny za tiskárnu, plus snížením nákladů zakoupením alternativních tonerů se dostáváme k zajímavé částce za celkové náklady. Tisk velkého objem černobílého kvalitního tisku za dostupnou cenu zase snižuje provozní náklady a neomezuje uživatele v počtu výtisků.

Tip pro vás

Pokud tisknete hodně a chcete si snížit náklady na tisk vyzkoušejte prémiové tonerové kazety TonerDepot. S garancí nejvyšší možné kvality totožné s originálními tonery, se tak dostanete celkově na lepší částku za tisk a nebudete se už omezovat v tlačení dokumentů.