Kancelář a škola

Porovnali jsme tiskárny Brother DCP-L2500D vs DCP-L2520DW

Souboj multifunkcií Brother

Dvojice multifunkčních tiskáren patří do portfolia renomovaného japonského gigantu Brother, která vznikla před 100 lety v Japonském Nagoji. Více než 50 let úspěšně působí i na evropském trhu. Jde o kompaktní monochromatické laserové multifunkční zařízení ve stejném designu s totožnými parametry. Jedinou odlišností je možnost Wi-Fi připojení u modelu Brother DCP-L2520DW.

Brother DCP-L2520DW

 

Stručná charakteristika

Multifunkční laserová tiskárna/ Černobílý tisk/ Duplex/ A4/ USB/ Wi-Fi

Brother DCP-L2500D

 

Stručná charakteristika

Multifunkční laserová tiskárna/ Černobílý tisk/ Duplex/ A4/ USB

Design

Kompaktní praktický design se zaoblenými rohy působí moderně a tiskárna má rozměry díky kterým se uplatní i v domácnosti, kde se tiskne velký objem černobílého tisku. V první řadě je však vhodná do malých až středně velkých kanceláří, kde se stane dokonale využitým zařízením. Vrchní část obsahuje skener a na přední části je ovládací panel s velmi praktickým rozmístěním displeje a tlačítek. Ovládání je díky tomu velmi intuitivní a přístup k ovládání pohodlný. Jedinou výtku si zaslouží pouze dvouřádkový displej, který by vzhledem k velikosti panelu mohl být o něco větší. Pro lepší čitelnost by se určitě hodilo i kvalitnější podsvícení. Na panelu nechybí ani tlačítko zapnutí Wi-Fi. Ve spodní části se nachází vstupní zásobník na papír, který se pohodlně zasouvá do zařízení a nezabírá při tisku místo navíc.

Funkce

Jelikož jde o multifunkční zařízení kromě černobílého tisku laserovou technologií je součástí tiskárny i kvalitní skener a kopírka. Nechybí automatický oboustranný tisk a model Brother DC-L2520DW disponuje navíc i možností bezdrátového připojení přes Wi-Fi.

Rychlost a kvalita tisku

Obě tiskárny dosahují výborně výsledky při tisku. To se týká nejen ostrosti a kvality výtisků, ale i rychlosti. Za minutu vytisknou zařízení 26 stran, při době prvního výtisku 8,5 sekund. Při oboustranném tisku je to 13 stran za minutu. Zásobník na vstupu má kapacitu 250 listů papíru a pro výstup můžete počítat se zásobníkem pro 100 listů. Výrobcem doporučený měsíční objem tisku se tak pohybuje v rozmezí od 250 - 2 000 stran. Rozlišení tisku je 600 x 600 dpi a při skeneru je to 600 x 2 400 dpi (ze skla skeneru) a 19 200 x 19 200 dpi (interpolované).

 

Plusy tiskárny

- kvalitní a rychlý tisk
- kompaktní rozměry
- tiskárna, kopírka a skener v jednom zařízení
- dostatečně vyhovující vstupní a výstupní zásobník
- bezdrátové připojení Wi-Fi (pouze model Brother DCP-L2520DW)
- automatický oboustranný tisk
- nízké náklady na provoz
- environmentální akreditace Energy Star, Blue Angel, Nordic Swan
- tichý chod

Mínusy tiskárny

- malý horší čitelný displej
- maximální formát A4
- černobíle

Náplně do tiskárny

Multifunkční tiskárny model Brother DCP-L2500D a model Brother DCP-L2520DW tisknou laserovou technologií. Pro tisk využívají optickou jednotku Brother (držá- 2300) a černou originální tonerovou kazetu s označením Brother (TN-2310) standardní velikosti s kapacitou 1 200 stran nebo velkokapacitní kazetu s označením Brother (TN-2320) s kapacitou 2 600 stran.

Originální optická jednotka Brother DR-2300

Originální tonerová kazeta Brother TN-2310

Originální tonerová kazeta Brother TN-2320 (velkokapacitní)

 

Prémiové značkové tonery TonerDepot pro tiskárny Brother DCP-L2500D/DCP-L2520DW

Pro snížení nákladů na tisk můžete sáhnout i po ověřených vysoce kvalitních značkových tonerových kazetách, které mají 100% shodu kvality tisku, jako při originálních tonerech. Tato volba je nejlepším ekonomickým řešením se zachováním vysoké kvality a dokáže vám ušetřit více než 50% nákladů za nákup.

Optická tonerová jednotka TonerDepot pro Brother DR-2300

Prémiová tonerová kazeta TonerDepot pro Brother TN-2310

Prémiová tonerová kazeta TonerDepot pro Brother TN-2320

 

Alternativní cenově dostupné tonerové kazety pro tiskárny Brother DCP-L2500D/DCP-L2520DW

Cenově nejdostupnějším řešením pro dvojici multifunkčních tiskáren Brother DCP-L2500D a Brother DCP-L2520DW je nákup alternativních tonerových kazet, které jsou plně kompatibilní s oběma modely. Jedná se o kvalitní tonery, které splňují mezinárodní standardy, díky čemuž je garantována kvalita tisku.

Alternativní optická jednotka pro Brother DR-2300

Alternativní tonerová kazeta pro Brother TN-2310

Alternativní tonerová kazeta pro Brother TN-2320

Zhodnocení

Dvojice multifunkčních laserových zařízení výrobce Brother je dobrou volbou pro domácnost i kancelář v malé firmě. Výborným poměrem výkonu, kvality a ceny za tiskárnu, plus snížením nákladů zakoupením alternativních tonerů se dostáváme k zajímavé částce za celkové náklady. Tisk velkého objem černobílého kvalitního tisku za dostupnou cenu zase snižuje provozní náklady a neomezuje uživatele v počtu výtisků.

Tip pro vás

Pokud tisknete hodně a chcete si snížit náklady na tisk vyzkoušejte prémiové tonerové kazety TonerDepot. S garancí nejvyšší možné kvality totožné s originálními tonery, se tak dostanete celkově na lepší částku za tisk a nebudete se už omezovat v tlačení dokumentů.