Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Polaroid Now+ vaše okamžité fotografie

Dnešní instantní doba využívá ve velké míře instantní řešení a jednou z nich jsou fotoaparáty pro okamžité fotografie a malé insta tiskárny. Jako synonymum instantní fotografie byl kdysi Polaroid, který i dnes nabízí uživatelům nové modely založené na principu okamžitého pořízení foto. Již v roce 1948 přišla společnost s prvním fotoaparátem tohoto druhu Polaroid Land Camera model 95, který se prodával za zhruba 90 dolarů v obchodním domě Jordan Marsh v Bostonu. Zisky z prodeje dosáhly za první rok skoro 5 milionů. Po nástupu digitální fotografie procházela společnost těžkými časy, ale její instantní fotografie neztratila na oblíbenosti. Dnes nabízí společnost několik instantních modelů fotoaparátů.

 

Nový model Polaroid NOW+ nástupce Polaroid Now

Na rozdíl od jiných fotoaparátů Polaroid Now+ si neláme hlavu s více čočkami nebo nadbytečnými funkcemi připojení. Namísto toho má systém automatického zaostřování, který rozpozná objekt a pak chytře zasune 35 mm nebo 40 mm objektiv podle toho, jak daleko je objekt od fotoaparátu. Polaroid tvrdí, že tímto způsobem dokáže fotoaparát zachytit správný objekt, ať už jde o portrét nebo snímek země.

 

Ani designem se příliš Polaroid neodklání od své klasiky. Plastové tělo, na první dojem může působit poněkud levně, ale fotoaparát je kvalitně továrně zpracovaný a plasty jsou pevné. Na zadní straně naleznete typický Polaroid hledáček a tři kulatá tlačítka. Žluté tlačítko slouží pro zapnutí a vypnutí, černé má funkci indikátoru zbývajících fotografií v kazetě (standardně je jejich počet 8 ks v 1 kazetě). Nejmenší z tlačítek má funkci zapnutí a vypnutí blesku a při dvojím stisknutí přepíná fotoaparát do režimu dvojité expozice. Fotoaparát má vestavěnou lithium-iontovou baterii, která s plným nabitím vydrží přibližně pro 120 fotografií. Součástí balení je samozřejmě také nabíjecí kabel, kterým se fotoaparát nabíjí pomocí micro-USB portu, který je na boční straně. Rozměry zařízení jsou 150,16 mm x 112,2 mm x 95,48 mm a hmotnost 457 gramů bez vložené kazety s filmem. Pro lepší kreativitu při pořizování fotografií slouží doplňková sada 5 filtrů objektivu. Ty dokážou prohloubit kontrast nebo přidat nové efekty, jako například hvězdný blesk, červená, modrá, žlutá a oranžová veintance.  

 

Pomocí aplikace Polaroid můžete přímo ve svém mobilním zařízení aktivovat další kreativní nástroje s funkcemi zaostření s prioritou clony, tvorby filmových fotografií s režimem stativu. Nejnovější jsou to také funkce malování světlem, dvojitá expozice, manuální režim a další. Fotoaparát nabízí systém uzávěrky1/ 200 - 1 sec., 1/ 200 - 30 sec. a režim Bulb pomocí aplikace. Čas potřebný k vyvolání fotografie po vyfocení je přibližně 10 – 15 minut u barevného filmu a 10 minut u černobílého filmu.

 

K fotoaparátu Polaroid Now+ budete potřebovat instantní náplně, tedy kazety, které obsahují samotný film pro pořízení fotografie. Pro tento model jsou k dispozici Color i-Type Film kazety, které obsahují 8 instantních fotografií o rozměru 88 x 108 mm s bílými rámečky. Pokud máte rádi černobílou fotografii, pro vás je k dispozici také kazeta B&W i-Type Film. Kazeta (ať už barevná nebo černobílá) stojí přibližně 16 €. Tímto se dostanete na cenu 2 € za jednu fotografii, což rozhodně není málo.

 

Ovládání je intuitivní a opravdu velmi jednoduché. Stačí na boční straně stisknout tlačítko, po kterém se přední hrana otevře a v ní uvidíte volný otvor. Následně vložit kazetu s filmy, zavřít a můžete fotit. Tady není co pokazit. Spoušť je dvoukroková, takže mírným zatlačením se fotoaparát nejprve automaticky zaostří. Bohužel tento krok signalizuje jen mírný zvuk. V hledáčku nevidíte, co máte zaostřeno (jelikož se nejedná o digitální zrcadlovku). Toto opravdu potřebuje zvyk a dozkoušení si i když na úkor zkažených fotografií. Pokud máte v prvním mezikroku spouště zaostřeno, stačí domáčknout tlačítkem, pevně podržet 1-2 sekundy a fotografie vyjde z fotoaparátu. Následně se spustí chemický proces a do 10-15 minut uvidíte výsledek své snahy. Polaroidová fotografie využívá chemického procesu na papír, kde fyzicky v reálném čase vidíte vývoj fotografie.

 

Hodnotit kvalitu vytištěných fotografií nebudeme. Při rozsahu topeniště 35 – 40 mm je třeba si dát pozor na blízké objekty, které ztrácejí trochu na ostrosti. Při horších světelných podmínkách se nevyhnete používání blesku. Velmi dobře na tom jsou fotografie vyfocené v exteriéru za slunečného dne. Zde je však třeba si uvědomit, že instantní fotografie nemají za účel vypadat vysoce kvalitně, ale mají zachytit ten správný moment při různých příležitostech. Jejich kouzlo spočívá v okamžité podobě originální čtvercové Polaroid fotografie.

 

Polaroid Now+ je k dostání v několika barvách a v různých variantách balení. Základní balení obsahující pouze fotoaparát vás vyjde na 149,99 €. Pokud si připlatíte můžete získat v balení k fotoaparátu balení filmů, sadu kazeta s filmem a dárkové album nebo originál Polaroid popruh k fotoaparátu. Kromě základní verze je na výběr startovací sada a různá cestovní balení. Vybírat můžete také balení filmů. Ty jsou barevné, černobílé, s bílým a černým rámem nebo tématické edice (metallic nights, silver linings, keith haring, daydream, golden moments, spectrum).

 

Polaroid Now+ je okamžitý fotoaparát s doprovodnou aplikací pro manuální ovládání expozice. Je to skvělý nástroj pro umělce a tvůrce, ale za fotografii zaplatíte víc, než u konkurenčních fotoaparátů stejného typu. Přesto krásný originální retro design fotoaparátu Polaroid si najde své fanoušky. Je nástupcem staršího velmi populárního modelu Polaroid Now s nižší cenovkou.