Kancelář

PocketMarker 3D

Skupina mladých návrhářů, která měla za cíl poskytnout cenově dostupný systém aditivní výroby, vyvinula 3D tiskárnu Pocket Marker 3D. Tím, že skupina z Pekingu odolávala nutkání přidat spoustu pravděpodobně spotřebních funkcí, dosáhla svého cíle, kterým je výroba cenově dostupné 3D tiskárny. Namísto toho, aby zahrnuli celou řadu nadbytečných funkcí, zaměřili svůj čas a úsilí na vybudování robustního vlastního motoru pro tiskovou jednotku a snadno ovladatelného rozhraní pomocí smartphonu.

Stejně jako dražší průmyslové tiskárny, i PocketMaker 3D podporuje PLA, ABS a další standardní 1,75mm tisková vlákna. Uživatelé si mohou také koupit barevná kapesní vlákna PLA speciálně navržená pro miniaturní tiskárnu, která jsou k dispozici v bílé, azurové, růžové a žluté barvě. Tiskárna navíc používá vyměnitelné trysky, takže uživatelé se nemusí obávat ucpání trysky a vyměnitelné tiskové lůžko umožňuje snadné odstranění modelu.

Po hardwarové stránce je tiskárna ve tvaru kostky v kompaktní velikosti. Měří pouhých 3,15 palce na jednu stranu a váží 0, 84 kg. Tiskárna je nepatrným porovnáním s 24 lb Ultimaker 2, který má rozměry přibližně 23 x 20 x 13 palců.

 

 

Uživatelé zařízení PocketMaker 3D se mohou připojit k tiskárně pomocí svého chytrého telefonu pomocí bezdrátového připojení, jakož i prostřednictvím rozhraní USB. Tiskárna se dodává s tiskovým softwarem a je kompatibilní se softwarem třetích stran s otevřeným zdrojovým kódem. Vytiskne soubory STL , což je nejběžnější formát 3D tiskárny.

Tým mladých podnikatelů, kteří navrhli miniaturní systém 3D tisku, se chystá uvést na trh produkt v roce 2017. Při výrobě budou jejich díly vyráběny vstřikováním a jinými procesy. K výrobě vysoké kvality stroje jsou zapotřebí přesné díly, což znamená, že je třeba zajistit spolehlivého výrobního partnera, který dodá požadovanou kvalitu. Zatím skupina mluvila s několika výrobci v Shenzenu, kteří by nabídli podporu.

 

          

 

V začátcích aditivní výroby stály 3D tiskárny velmi mnoho. Uvědomme si, že ani před pár lety bylo těžké najít nějaký model za méně než 1 000 dolarů. Ale dravá mladá společnost jménem PocketMaker to chtěla změnit a přinést masový 3D tisk. Aby si tento sen splnili, oznámili PocketMaker 3D: 3D tiskárnu kompaktní velikosti, jejíž zaváděcí cena byla stanovena těsně pod 150 dolarů.

Tým dosáhl svého cíle, kterým je výroba cenově dostupné tiskárny, odoláváním nutkání přidat řadu funkcí. Namísto toho zaměřili svůj čas a úsilí na vytvoření robustního vlastního motoru pro tiskovou jednotku a snadno použitelného rozhraní smartphonu pro nové uživatele. 3D tiskárna podporuje PLA, ABS a další standardní tisková vlákna 1,75 mm. Majitelé si také mohou přinést svá vlákna nebo si pořídit barevná kapesní vlákna PLA (bílá, azurová, růžová a žlutá), která jsou speciálně navržena pro jednotku PocketMaker. Tiskárna má také vyměnitelné trysky, takže se majitelé nemusí obávat ucpání trysek, jakož i odnímatelné tiskové lůžko pro snadné odstranění modelu.

 

Tato tiskárna opravdu exkluzivní je v porovnání s malými 3D tiskárnami, jako je například Ultimaker 2+, miniaturní, která váží kolem 23 kilogramů a má rozměry přibližně 23 x 20 x 13 palců. Pohodlné připojení k tiskárně PocketMaker pomocí chytrého telefonu pomocí bezdrátového připojení je plusem. K dispozici je také možnost připojení přes USB. Tiskárna se dodává s tiskovým softwarem a je kompatibilní se softwarem třetích stran s otevřeným zdrojovým kódem. Vytiskne soubory STL, nejběžnější formát 3D tiskárny.

První uživatelé si 3D tiskárnu PocketMaker proobjednali prostřednictvím Indiegogo. Cena standardního balení začala na cenovce 99 dolarů. Toto standardní balení obsahuje tiskárnu PocketMaker, vyměnitelnou PocketNozzle a jednu bílou roli vlákna PocketPLA. Krabice pro tiskárnu se sadou barevných vláken (bílá, azurová, růžová a žlutá) je k dispozici za 109 dolarů.

Malých kompaktních 3D tiskáren je k dnešnímu dni na trhu již velké množství, ale model PocketMaker 3D svojí velikostí a jednoduchým designem má šanci zaujmout. A hlavně je zde cena těsně pod 100 dolarů.

PocketMaker je vítězem ceny A’ Design Award za rok 2019.