Kancelář a škola

Pantum P2500W

O společnosti Pantum jsme se již párkrát zmínili a jelikož jejich tiskárny se objevují i na českém trhu za příznivé ceny, tak jsme se podívali na jednu z cenově dostupných tiskáren Pantum P2500W. jde o 100 € laserové zařízení pro monochromatický tisk.

Pantum P2500W je černobílý model určený pouze pro tisk, který využívá laserovou technologii. Poskytuje vynikající počet tisku černých stran, pro výměnu tonerové kazety a jelikož jednotka fotoválce je vestavěná, nemusíte se obávat výměny další části. Cena za tisk je také mimořádně nízká, čímž se náklady časem udržují na nízké úrovni.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: laserová monochromatická

Použití firma/ domácnost : domácnost, Home Office

Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi

Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria

Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk

Maximální formát tisku: A4

Automatický oboustranný tisk: ne

Displej: ne

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 337 mm

Hloubka: 220 mm

Výška: 178 mm

Hmotnost: 4,75 kg

 

Jednoduchý design 

Na první pohled tento model kompaktní velikosti určitě neuchvátí svým vzhledem. Jednoduchý design se dvěma tlačítky a dvěma stavovými LED diodami na pravé straně horní části zařízení je asi tak všechno. Nehledejte displej ani nic navíc. Asi nejdominantnějším prvkem je logo výrobce na přední straně. Vstupní zásobník na papír je po otevření krytu na přední straně ve spodní části. Během tisku zůstává otevřený, což zabere trochu místa navíc. Horní část po otevření slouží jako výstup papíru. Konstrukce je podpořena robustním vnitřním kovovým rámem, který zajišťuje odolnost. Plasty jsou dostatečně pevné a hrany zařízení jemně zaoblené. Celkově tovární zpracování je na slušné úrovni.

 

Funkce

Tiskárna Pantum P2500W je jednočelové zařízení určené primárně pro monochromatický tisk. Tiskne laserovou technologií. Žádné funkce navíc tento model nenabízí. Oboustranný tisk je možný v manuálním režimu. Připojení je realizovatelné dvěma způsoby a to pevným USB kabelem k pc nebo notebooku nebo bezdrátovým připojením pomocí Wi-Fi. Dobrou zprávou je, že tiskárna podporuje tisk z mobilních zařízení a pomocí AirPrint ze zařízení iOS a tiskové služby Mopria ze zařízení Android. Pomocí aplikace Pantum Mobile Print & Scan (Android) můžete tisknout skenované dokumenty. Aplikace podporuje také přímý tisk dokumentů Office.

 

 

Rychlost a kvalita tisku

Tento monochromatický model tiskne v rozlišení tisku 1200 x 1200 Dpi. Za minutu dokáže vytisknout 22 stran A4. Tisk první strany trvá 7,8 sekund. Maximální objem tisku za měsíc je 15 000 stran a doporučený měsíční objem tisku je 2 000 stran. Vstupní zásobník má kapacitu 150 listů a pro výstup je to 100 listů. Kvalita černobílých dokumentů je na velmi dobré úrovni. Při tisku dokumentů s grafikou dosáhnete průměrného výsledku s pěknou černou, ale méně působivými odstíny šedé.

 

Plusy tiskárny

- vynikající výtěžnost monochromatického tisku

- působivá rychlost tisku pro černobílé textové dokumenty

- jednoduché ovládání

- nízké náklady na tisk

- poměr výkon a cena

 

Minusy tiskárny

- chvíli trvá, než se zahřeje a začne tisknout.

- tiskárna vytiskne vytištěné archy z výstupního zásobníku

- pouze jednoúčelová tiskárna

- nepodporuje automatický oboustranný tisk

- žádný ethernetový port

- poněkud horší nastavení pomocí bezrodové sítě

 

Náplně do tiskárny 

Do této laserové tiskárny jde černá tonerová kazeta s označením Pantum PB210E s kapacitou 1 600 stran nebo kompatibilní kazety velkokapacitní PB211EV a standardní PB211.

 

Zhodnocení

V první řadě musíme vzít v úvahu, že toto je nejlevnější model laserové tiskárny na trhu. Prodává se pod hranicí 100 € a najdete ho dokonce již za 87 €. Jednoduchý design a jednoduché nastavení a ovládání jsou plusy. Pantum P2500W nemá displej. Namísto toho označují stav tiskárny dvě LED diody a dvě tlačítka pro „WiFi“ a „Zrušit/Pokračovat“. Vpředu není tlačítko napájení, ale vzadu je hlavní vypínač.

Vstupní zásobník tiskárny pojme pouze 150 listů, takže pokud tisknete hodně, musíte papír často doplňovat. V případě zaseknutí papíru se k válečkům listů snadno dostanete přes horní kryt hned za tonerovou kazetou. Pro ještě lepší přístup můžete kazetu vyjmout. To znamená, že oblast kolem válce s listy je při tisku dost horká, takže obyčejné listy se kroutí, zejména během dlouhých tiskových úloh, a mohou způsobit zaseknutí papíru.

Pantum P2500W tiskne textové dokumenty výbornou rychlostí, přičemž dlouhé zprávy vytiskne s velmi krátkým čekáním. Nedokáže však automaticky tisknout oboustranně, takže pokud chcete tisknout oboustranné dokumenty, musíte vytištěné listy znovu vložit do vstupního zásobníku. Bohužel chvíli trvá, než se zařízení zahřeje a začne tisknout, a také má tendenci vytlačovat vytištěné listy z výstupního zásobníku během tisku.

Za nízkou cenu získáte velmi slušnou laserovou tiskárnu, kterou budete ekonomicky tisknout i větší objem černobílého tisku.