Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Otestovali jsme HP LaserJet Pro MFP M125nw/ HP LaserJet Pro MFP M125

Dvojice multifunkčních tiskáren z dílny známého výrobce Hewlett-Packard si získala oblíbeností mezi uživateli své zasloužené místo. Tato zařízení mohou vděčit za svou trvající popularitu nejen parametrům, kvalitě a výbornému poměru výkon a cena, ale v neposlední řadě i svým kompaktním rozměrům a modernímu minimalistickému designu. Obě zařízení jsou z kvalitní a spolehlivé modelové řady LaserJet Pro. Na první pohled působí totožně a liší se pouze několika detaily. Hlavním rozdílem mezi těmito modely jsou možnosti připojení.

HP LaserJet Pro MFP M125nw

 

Stručná charakteristika

Laserová tiskárna/ Multifunkční zařízení/ Černobílý tisk/ A4/ USB/ LAN/ Wi-Fi/ HP ePrint/ Apple AirPrint

Desing

Rozměry a designem se stává tato tiskárna favoritem nejen pro menší firmu do kanceláře, ale svou kompaktní velikostí je vhodná i na psací stůl do domácnosti. Ovládání na pravé straně zařízení je intuitivní pomocí tlačítek a nechybí ani jednoduchý dvouřádkový displej. Zásobník papíru je umístěn na spodní straně s vstupní kapacitou 150 ks.

Funkce

Tato laserová tiskárna patří do kategorie multifunkčního zařízení s tiskárnou, kopírkou a skenerem. Pro tisk se využívá černobílý laserový toner. Na skenování barevný skener. Pro připojení k počítači slouží rozhraní USB 2.0. Nechybí ani připojení do sítě pomocí LAN a bezdrátové připojení pomocí Wi-Fi.
Rychlost a kvalita tisku
Maximální rychlost tisku je 20 stran za minutu s doporučeným měsíčním objemem 2 000 vytištěných stran. Při maximálním rozlišení 600 x 600 Dpi jde o tiskárnu s velmi kvalitními ostrými a čistými vytištěnými dokumenty. Tato tiskárna podporuje maximální rozměr papíru formát A4 a menší formáty A5, A6. Vytisknete si ní i etikety a obálky.

 

Plusy tiskárny

- Kompaktní rozměry
- Multifunkční zařízení (tiskárna, kopírka, skener)
- Minimalistický moderní design
- Intuitivní ovládání
- připojení LAN a Wi-Fi (pouze model HP LaserJet Pro MFP M125nw)
- Rychlost a kvalita laserového tisku
- Tichý chod
- Ekonomický provoz
- Poměr výkon a cena

Mínusy tiskárny

- Pouze černobílý tisk

HP LaserJet Pro MFP M125A

Stručná charakteristika

Laserová tiskárna/ Multifunkční zařízení/ Černobílý tis/ A4/ USB 

Druhý z modelů má skoro totožný design a odlišnosti si všimnete pouze při ovládání na pravé straně. Méně ovládacích tlačítek a LED displej. I tento model vyniká rychlou černobílým tiskem ve výborné kvalitě. Za minutu vytiskne 20 stran a výrobcem doporučený objem tisku je 2 000 stran. Při maximálním zatížení však dosáhnete až 8 000 stran měsíčně. Tiskárna disponuje stejným rozlišením jako model HP LaserJet Pro MFP M125nw a největším rozdílem je absence možnosti připojení do sítě pomocí LAN nebo bezdrátovým Wi-Fi připojením. Tuto možnost model HP LaserJet Pro MFP M125 nemá a jediným způsobem připojení tak zůstává rozhraní USB. Multifunkční tiskárna zvládá maximální formát papíru A4. Zásobník má vstupní kapacitu 150 ks a výstup pro 100 ks papíru.

Náplne do tiskáren

Oba modely HP LaserJer Pro využívají tisk založenou na laserové technologii, kde se využívá prášek, toner. Tyto modely používají originální kazetu HP 83A LaserJet (CF283A) barva černá, jejíž vydatnost stran je 1 500 stran.

Originální tonerová kazeta HP CF283A

Originální tonerová kazetě HP CF283AD (výhodně dvojbalení)

Výhodnost alternatívních náplní

Se zachováním vysoké kvality tisku jako při originálním toneru, s vydatností 1 500 stran a garancí splnění mezinárodních standardů, můžete pro tyto modely multifunkční laserové tiskárny používat i alternativní tonerové kazety. Ty jsou s oběma tiskárnami plně kompatibilní.

Alternativní tonerová kazeta HP CF283A

Při velkém objemu tisku můžete sáhnout po dvoubalení s výhodnou cenou. Pokud máte několik modelů těchto tiskáren ve vaší firmě vaše náklady si můžete snížit velmi výhodným päťbalením nebo dokonce desaťbalením, které vítězí bezkonkurenčně cenou se zachováním kvality.

Alternativní tonerová kazeta HP CF283A (dvojbalení)

Alternativní tonerová kazeta HP CF283A (päťbalenie)

Alternativní tonerová kazeta HP CF283A (desaťbalenie)

 

Zhodnocení

Multifunkční laserové tiskárny HP LaserJet Pro MFP M125nw a HP LaseJet Pro MFP M125 patří mezi velmi oblíbené modely díky dostupné ceně, rychlosti, kvality tisku a nízkým provozním nákladům. Využití najdou v domácnosti, mezi studenty, kteří potřebují tisknout velký objem černobílého tisku i do kanceláří menších firem.

Tip pro vás

Na trhu se prodávají i novější modely, které patří do stejné modelové řady s označením HP LaserJet Pro M26nw a HP LaserJet Pro M26a.