Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
Akce a slevy

OKI Pro9541WT

Velkokapacitní tiskárna s bílým tonerem

Vedle barevných zařízeních najdete v nabídce společnosti OKI, také 5-barevné LED zařízení, které kromě klasických barev černá, purpurová, azurová a žlutá, používají k tisku i bílou barvu. Model OKI Pro9541WT je tiskárna, která poskytuje technologii digitálního transferové tisku na formát 329 x 483 mm. Toto zařízení je určeno pro digitální tisk na přenosné média, pro firmy nebo živnostníky, který poskytují tiskové služby. Tiskárna OKI Pro9541WT mohou využít v byznysu, kde se vyžaduje tisk na reklamní předměty různého povrchu, jako je keramika, sklo, dřevo, kov, akrylát, smalt, ale i na textilie, jako jsou plátno, bavlna, kůže, plsť, nylon a polyester . Výjimkou nejsou ani různé typy papíru včetně bannerů do 1,3 m. Velká podpora médií, velkoformátový formát a systém 5ti barev činí z této tiskárny výkonné zařízení pro byznys. Na rozdíl od velkých, drahých zařízení je tento model s nízkými náklady vhodný i na komerční tisk.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: digitální 5 LED barevná
Použití firma/ domácnost: grafické studio, středně velká firma
Rozhraní tiskárny: USB / LAN
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - elektrofotografický tisk
Maximální formát tisku: A3
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 699 mm
Hloubka: 665 mm
Výška: 640 mm
Hmotnost: 110 kg

Design s poctivou hmotností

Zařízení není žádný drobeček a pro umístění potřebujete více, než půl metru místa. Ani hmotností 91 kg, bez spotřebního materiálu (s materiálem až 110 kg) nejde o kompaktní, lehkou tiskárnu. Poctivá váha se značně odrazí i na pevnosti a stabilitě zařízení při plném provozu. Navzdory velikosti ido o model, který má výbornou ergonomii a příjemný design. Hlavní vstupní zásobník papíru A3 se nachází ve spodní části. Volitelný vstupní podavač papíru je na pravé straně. Tiskárna podporuje i nekonečný papír a samozřejmě tisk na transferový papír. Na levé straně je výstup tisku s podpůrnými lištami. Vpředu jsou otevírací kryty, pod kterými se nacházejí samostatné tonerové kazety. Nepřehlédnutelným prvkem je modrý podsvícený předěl a dostatečně velký panel s barevným displejem, ovládacími tlačítky a numerickou klávesnicí. Ve spodní přední části se nachází tlačítko pro zapnutí zařízení a vzadu jsou konektory pro zapojení kabelů. Tiskárna OKI Pro9541WT má velmi kvalitní tovární zpracování. Tělo zařízení je z pevných plastů a uvnitř se nacházejí odolné součástky, které jsou zárukou dlouhé životnosti tiskárny.

 

100 % funkčnost pro reklamní byznys

Tento model je výborným pomocníkem v reklamním byznysu, kde je potřebný transferový tisk na různé materiály. Velmi efektivní víte přenést digitální předlohu na transferový papír a z toho už přímo na různé reklamní předměty, jako jsou hrnečky, dekorace, trička nebo tisknout na reklamní banner. Plusem je vodě-odolný tisk, který vydrží. Připojení tiskárny probíhá pomocí klasického USB a využít můžete i zapojení do LAN sítě. Nechybí ani pokročilé síťové a bezpečnostní nastavení, jako MAC, IP filtrování. Nastavení zařízení si můžete v rámci administrace uzamknout heslem. Tiskárna OKI je poháněna rychlým 1,2 GHz procesorem spolu s RAM pamětí o velikosti 2 GB a 160 GB harddiskem. Vstupní kapacita zásobníku je 530 listů a volitelný zásobník s kapacitou 300 listů. Výstupní kapacita je 530 listů lícem dolů a 300 listů lícem nahoru.


Jak to tisk funguje?

Stačí pár jednoduchých kroků:

- Vytvořte grafický obrázek
- Odešlete grafiku do tiskárny
- Grafika je vytištěna na speciálním přenosovém (převodních) papíře
- Speciální papír na přenášení triček je pak spojen s lepicí vrstvou pomocí tepelného lisu
- Váš převod je připraven k přilepení na tričko a mnoho jiného zboží

Rychlost a kvalita tisku

LED tiskárna OKI Pro 9541WT tlačí barevně spolu s bílou barvou na tmavé podklady v maximálním rozlišení 1 200 x 1 200 Dpi. Čas potřebný na zahřívání je přibližně 50 sekund od zapnutí nebo 35 sekund po probuzené z pohotovostního režimu. Čas prvního výtisku je 8 sekund. Za minutu dokáže tiskárna vytisknout 18 stran A4 nebo 12 stran A3, při nastavení nejvyšší kvality. Zařízení má doporučené pracovní vytížení za měsíc 25 000 stran a maximální pracovní cyklus je až 300 000 stran tisku.


Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování (odolné součástky)
- ergonomický design
- nízkonákladový tisk na širokou škálu reklamních předmětů a textil
- 5 barevný systém (CMYK + Bílá)
- ovládání pomocí přehledného ovládacího panelu s displejem
- kontrola stavu hladiny barev na grafickém displeji
- kvalita tisku, podpora tisku na tmavé podklady
- podpora tisku A3 a na média do 1,3 m
- bezpečnostní funkce


Mínusy tiskárny

- velikost a vysoká hmotnost
- cena tiskárny

Náplně do tiskárny

Zařízení tiskne pomocí 5 samostatných barevných tonerů. K základním barvám systému CMYK přibyla speciální bílá barva. Tonerové kazety mají vytížení 24 000 stran tisku. Bílá tonerová kazeta má kapacitu 10 000 stran tisku. Na kvalitě tisku má zásluhu i speciální tmavě-černá barva.

Zhodnocení na závěr

Tiskárna OKI Pro 9541WT je zařízení vhodné pro firmu s reklamními službami nebo malé reklamní studio. Všude, kde se vyžaduje rychlost a flexibilita o grafického návrhu k tisku. Nemusíte nic složitě nastavovat a změna předlohy tisku je rychlá a jednoduchá. V rámci menší firmy si tak víte měnit grafiku tisku, bez složitých kroků. Navzdory robustnosti a velikosti tohoto modelu je to stále mnohem menší zařízení, než jiné velkoformátové tiskárny, které podporují přímý tisk na textil. Hlavním plusem je tisk bílou barvou na tmavé podklady a podpora tisku na různé materiály.