Kancelář

OKI Pro9541WT

Velkokapacitní tiskárna s bílým tonerem

Vedle barevných zařízeních najdete v nabídce společnosti OKI, také 5-barevné LED zařízení, které kromě klasických barev černá, purpurová, azurová a žlutá, používají k tisku i bílou barvu. Model OKI Pro9541WT je tiskárna, která poskytuje technologii digitálního transferové tisku na formát 329 x 483 mm. Toto zařízení je určeno pro digitální tisk na přenosné média, pro firmy nebo živnostníky, který poskytují tiskové služby. Tiskárna OKI Pro9541WT mohou využít v byznysu, kde se vyžaduje tisk na reklamní předměty různého povrchu, jako je keramika, sklo, dřevo, kov, akrylát, smalt, ale i na textilie, jako jsou plátno, bavlna, kůže, plsť, nylon a polyester . Výjimkou nejsou ani různé typy papíru včetně bannerů do 1,3 m. Velká podpora médií, velkoformátový formát a systém 5ti barev činí z této tiskárny výkonné zařízení pro byznys. Na rozdíl od velkých, drahých zařízení je tento model s nízkými náklady vhodný i na komerční tisk.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: digitální 5 LED barevná
Použití firma/ domácnost: grafické studio, středně velká firma
Rozhraní tiskárny: USB / LAN
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - elektrofotografický tisk
Maximální formát tisku: A3
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 699 mm
Hloubka: 665 mm
Výška: 640 mm
Hmotnost: 110 kg

Design s poctivou hmotností

Zařízení není žádný drobeček a pro umístění potřebujete více, než půl metru místa. Ani hmotností 91 kg, bez spotřebního materiálu (s materiálem až 110 kg) nejde o kompaktní, lehkou tiskárnu. Poctivá váha se značně odrazí i na pevnosti a stabilitě zařízení při plném provozu. Navzdory velikosti ido o model, který má výbornou ergonomii a příjemný design. Hlavní vstupní zásobník papíru A3 se nachází ve spodní části. Volitelný vstupní podavač papíru je na pravé straně. Tiskárna podporuje i nekonečný papír a samozřejmě tisk na transferový papír. Na levé straně je výstup tisku s podpůrnými lištami. Vpředu jsou otevírací kryty, pod kterými se nacházejí samostatné tonerové kazety. Nepřehlédnutelným prvkem je modrý podsvícený předěl a dostatečně velký panel s barevným displejem, ovládacími tlačítky a numerickou klávesnicí. Ve spodní přední části se nachází tlačítko pro zapnutí zařízení a vzadu jsou konektory pro zapojení kabelů. Tiskárna OKI Pro9541WT má velmi kvalitní tovární zpracování. Tělo zařízení je z pevných plastů a uvnitř se nacházejí odolné součástky, které jsou zárukou dlouhé životnosti tiskárny.

 

100 % funkčnost pro reklamní byznys

Tento model je výborným pomocníkem v reklamním byznysu, kde je potřebný transferový tisk na různé materiály. Velmi efektivní víte přenést digitální předlohu na transferový papír a z toho už přímo na různé reklamní předměty, jako jsou hrnečky, dekorace, trička nebo tisknout na reklamní banner. Plusem je vodě-odolný tisk, který vydrží. Připojení tiskárny probíhá pomocí klasického USB a využít můžete i zapojení do LAN sítě. Nechybí ani pokročilé síťové a bezpečnostní nastavení, jako MAC, IP filtrování. Nastavení zařízení si můžete v rámci administrace uzamknout heslem. Tiskárna OKI je poháněna rychlým 1,2 GHz procesorem spolu s RAM pamětí o velikosti 2 GB a 160 GB harddiskem. Vstupní kapacita zásobníku je 530 listů a volitelný zásobník s kapacitou 300 listů. Výstupní kapacita je 530 listů lícem dolů a 300 listů lícem nahoru.


Jak to tisk funguje?

Stačí pár jednoduchých kroků:

- Vytvořte grafický obrázek
- Odešlete grafiku do tiskárny
- Grafika je vytištěna na speciálním přenosovém (převodních) papíře
- Speciální papír na přenášení triček je pak spojen s lepicí vrstvou pomocí tepelného lisu
- Váš převod je připraven k přilepení na tričko a mnoho jiného zboží

Rychlost a kvalita tisku

LED tiskárna OKI Pro 9541WT tlačí barevně spolu s bílou barvou na tmavé podklady v maximálním rozlišení 1 200 x 1 200 Dpi. Čas potřebný na zahřívání je přibližně 50 sekund od zapnutí nebo 35 sekund po probuzené z pohotovostního režimu. Čas prvního výtisku je 8 sekund. Za minutu dokáže tiskárna vytisknout 18 stran A4 nebo 12 stran A3, při nastavení nejvyšší kvality. Zařízení má doporučené pracovní vytížení za měsíc 25 000 stran a maximální pracovní cyklus je až 300 000 stran tisku.


Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování (odolné součástky)
- ergonomický design
- nízkonákladový tisk na širokou škálu reklamních předmětů a textil
- 5 barevný systém (CMYK + Bílá)
- ovládání pomocí přehledného ovládacího panelu s displejem
- kontrola stavu hladiny barev na grafickém displeji
- kvalita tisku, podpora tisku na tmavé podklady
- podpora tisku A3 a na média do 1,3 m
- bezpečnostní funkce


Mínusy tiskárny

- velikost a vysoká hmotnost
- cena tiskárny

Náplně do tiskárny

Zařízení tiskne pomocí 5 samostatných barevných tonerů. K základním barvám systému CMYK přibyla speciální bílá barva. Tonerové kazety mají vytížení 24 000 stran tisku. Bílá tonerová kazeta má kapacitu 10 000 stran tisku. Na kvalitě tisku má zásluhu i speciální tmavě-černá barva.

Zhodnocení na závěr

Tiskárna OKI Pro 9541WT je zařízení vhodné pro firmu s reklamními službami nebo malé reklamní studio. Všude, kde se vyžaduje rychlost a flexibilita o grafického návrhu k tisku. Nemusíte nic složitě nastavovat a změna předlohy tisku je rychlá a jednoduchá. V rámci menší firmy si tak víte měnit grafiku tisku, bez složitých kroků. Navzdory robustnosti a velikosti tohoto modelu je to stále mnohem menší zařízení, než jiné velkoformátové tiskárny, které podporují přímý tisk na textil. Hlavním plusem je tisk bílou barvou na tmavé podklady a podpora tisku na různé materiály.