Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

OKI Pro 6410 NeonColor

Tiskárna s neonovým tonerem pro kreativce

Monochromatické tiskárny, multifunkce, ať už inkoustové, laserové nebo barevné, dnes najdeme v nabídce skoro všech renomovaných výrobců tiskáren. Pro fotografy a kreativní uživatelé jsou dostupné zařízení s vyšším počtem inkoustových náplní, s přidaným speciálním fotografickým inkoustem nebo dokonce s originálním bílým inkoustem. Co však jen tak na trhu s tiskárnami nenajdete je tiskárna, která používá k tisku neonový toner. Právě takovým zařízením je model OKI PRO 6410 NeonColor z portfolia společnosti OKI. Je na trhu již určitou dobu a má velmi dobré hodnocení od uživatelů. Tato inovace od OKI v podobě LED tiskárny, která dokáže využívat při tisku fluorescenční tonery s vysokým jasem, našla uplatnění zejména u grafiků a designérů. Díky široké škále možností využití barevného spektra NeonColor, najde takové zařízení uplatnění při originálním potisku na textil, reklamních předmětech nebo obalových materiálů. Co všechno tato unikátní LED tiskárna dokáže, jsme shrnuli v krátké recenzi.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technologie tisku: LED plnobarevní, digitální, elektrofotografický
Použití firma/ domácnost: grafické, foto studio, marketingová, reklamní firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ne
 
Rozměry a hmotnost
 
Šířka: 435 mm
Hloubka: 546 mm
Výška: 340 mm
Hmotnost: 26 kg
 
 
Robustní design se stabilní konstrukcí
 
Co se týče designu, tiskárna ničím neodbočuje ze série barevných LED zařízení společnosti OKI. Je zachován jednotný design. Jde o rozměrnější zařízení, pro které je třeba vyhradit trochu více prostoru. Svým robustním vzhledem už na první pohled přesvědčí o stabilitě při tisku. Ta obstojí také v náročném provozu. V horní části se nachází výstup papíru. Celá vrchní část je barevně odlišena tmavomodrou barvou, od ostatní bílé části zařízení. Plasty jsou pevné a zpracování je na vysoké úrovni. Vrchní část je vpředu jemně zaoblená v mírném úhlu. Nachází se tam displej a několik ovládacích tlačítek. Po otevření horní části se dostanete k 4 samostatním tonerům. Přední část ukrývá hlavní, vstupní zásobník na papír, ke kterému se dostanete po otevření krytu. Pod ním najdete volitelný zásobník. Porty pro zapojení do elektrické a LAN sítě jsou v zadní části tiskárny. Přístup k ovládání, manipulace s papírem a výměna tonerů jsou dostupné a uživatelsky pohodlné. Celkový design hodnotíme, jak dobrý i když se nedá říct, že by šlo vysloveně o stylové, moderní zařízení. Osobně nás překvapila i robustnost zařízení, při níž by se dalo očekávat, že tiskárna zvládne i formát A3. Bohužel maximální formát tisku je A4.
 
 

Unikátní funkce tisku s přidanou hodnotou

 
Jelikož nejde o multifunkci, nabízí model OKI Pro 6410 NeonColor jednu, zato unikátní funkci a to barevný tisk neonovými tonery. Dalším benefitem je široká škála materiálů, na které dokáže tiskárna tisknout. Systém jakým zařízení tiskne, není omezen standardním barevným spektrem CMY. Využívá pro dosažení tisku s vysoce jasnými fluorescenčními efekty, žlutý, purpurový, azurový a černý nebo bílý toner. Ten je rychle vyměnitelný podle toho, na jaké pozadí (světlé, tmavé) se bude tisknout. V zařízení se nacházejí proto pouze 4 sloty na tonery, 3 x barevný a 1 x volitelný černý/ bílý. Neonové tonery mají vlastnost, kterou dodávají barvám zářivý neonový efekt. Tiskárna OKI Pro 6410 NeonColor dokáže právě touto vlastností tisku, pokrýt potřeby a požadavky i náročného uživatele v odvětí reklamy a marketingu. Kromě klasického připojení k počítači pomocí usb kabelu, obsahuje zařízení i ethernetový port pro zapojení do LAN sítě. Samozřejmě, že pro tuto možnost nechybí ani pokročilé síťové a bezpečnostní nastavení a MAC, IP filtrování. Ram paměť je standardně 256 MB s možností rozšíření max. 768 MB. Multifunkční zásobník papíru je nastavitelný podle potřeb do max. velikosti papíru formát A4.
 
 
 
Rychlost a vysoká kvalita tisku
 
Za minutu dokáže tiskárna OKI Pro 6410 NeonColor vytisknout 34 stran pomocí digitální LED technologie. Tisk první barevné strany trvá přibližně 9 sekund. Doba potřebná k zahřáté po zapnutí je 60 sekund, z úsporného režimu je to do 35 sekund. Procesor s frekvencí 533 Mhz zvládá svižný, bezproblémový chod zařízení. Rozlišení tisku víceúrovňovou technologií ProQ2400 je 1 200 x 600, 600 x 600 Dpi s automatickým vyvážením barev. Vstupní kapacita papíru je standardně 300 listů plus 100 listů volitelný zásobník. Tiskárna nabízí rozšíření přídavným příslušenstvím, mezi které patří i přídavný zásobník s kapacitou 530 listů papíru na vstupu. Tímto se dostanete na celkem příjemnou kapacitu papíru na vstupu. Výstupní kapacita je 250 listů lícem dolů, 100 listů lícem nahoru. Kvalita výstupní tisku ve vysokém rozlišení v neonových barvách je mimořádně dobrá. Možnosti použití tiskárny od běžné tisku v zajímavých barvách se posouvají k tisku bílým tonerem, viditelným pod UV světlem. Nechybí možnost vytvářet zajímavé 3D efekty pro reklamní, marketingové účely a akce.
 
 
Plusy tiskárny
 
- kvalitní tovární zpracování (pevné plasty, odolné součástky)
- vysoká stabilita během provozu
- unikátní barevný tisk neonovými tonery
- volitelný černý nebo bílý toner (potřebná výměna)
- LAN
 
Mínusy tiskárny
 
- max. formát A4
- bez Wi-Fi
- robustní vzhled a větší rozměry
- náročnější nastavení tisku
 
 
 Neonové náplně do tiskárny
 
LED tiskárna OKI Pro 6410 NeonColor používá pro tisk 4 + 1, speciální neonové tonery s označením: černý toner OKI 46298005, žlutý neonový toner OKI 46298001, purpurový neonový toner OKI 46298002, azurový neonový toner OKI 46298003 (vytíženost 6 000 stran) a bílý neonový toner OKI 46298004 (vytíženost 4 000 stran). Do čtyř vyhrazených slotů jdou vždy 4 samostatné tonerové kazety. Kromě tří barevných je jeden slot sdílitelná mezi dvěma tonerovými kazetami a to bílým a černým tonerem, podle potřeb tisku.
 
Zhodnocení
 
Navzdory velikosti se stále jedná o prakticky nejmenší zařízení, které vám nabízí takový druh tisku. Zastane si výborně roli, jako mnohem dražší a větší profesionální, velkokapacitní zařízení do velkých firem. Pro menší marketingové, reklamní firmy, grafické studia, které se zabývají výrobou reklamních předmětů nebo propagací, je model OKI Pro 6410 NeonColor doslova malý, cenově dostupný zázrak.
 
Tip pro vás
 
Tiskárna zvládá i tisk na speciální, transferový papír, ze kterého se tisk následovně nalistuje na textil, ale i jiné materiály a povrchy. Například hezký motiv nebo reklamní slogan, logo na firemní trička. K tomu je zapotřebí termolis (termotransférový lis) na nažehlování (lisování) termo-tisku. Ten pomocí regulovaného tepla a tlaku aplikuje tisk z transferového papíru, fólie na jiný materiál. Některé termolisy obsahují automatickou funkci, která se postará o nastavení času, tlaku i teploty podle materiálu, povrchu. Pokud jde o menší množství na textil (pár ks), zvládne to i nahřátá žehlička.