Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Kancelář a škola

OKI MC573dn - multifunkce zaměřená na bezpečnost

Multifunkce OKI MC573dn patří do modelové řady zaměřené pro podnikový tisk. Vhodná je do malé, středně velké firmy nebo v rámci podniku, do kanceláře s větší pracovní skupinou. Ve srovnání s konkurencí zaujme OKI MC573dn především příznivou cenou, dostupnou i pro malé firmy, výkonem a kvalitou tisku, ale především velmi dobrou bezpečností. Společnost OKI klade, stále větší důraz na ochranu podnikové tisku.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: LED barevná
Použití firma/ domácnost: malé, středně velká firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ fax
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 427 mm
Hloubka: 576 mm
Výška: 472 mm
Hmotnost: 31 kg

 

Design

Navzdory větším rozměrům má zařízení moderní design, kterému v přední části dominuje výklopný ovládací panel, na kterém je velký displej. Vedle dotykového 7 "displeje najdete numerickou klávesnici a ovládací tlačítka. Horní část patří skeneru s podavačem papíru. Po otevření se dostanete přímo k tonerovým kazetám. Ve spodní části zařízení je vstupní víceúčelový zásobník, kde je možné použít i speciální banner s vlastní délkou, rolovatelný papír. Zajímavým prvkem na zařízení vpravo od ovládacího panelu je přizpůsobitelná konzola, do které si volitelně můžete integrovat bezpečnostní čtečku karet.

 

 

Více ochrany s integrovanou čtečkou karet

Model OKI MC573dn splňuje všechny kritéria pro podnikový tisk s funkcí barevného tisku, kopírování, skenování a faxu. Všechny funkce jsou ovladatelné přímo z dotykového displeje i mimo počítač. Přímo přes něj máte přístup na práci se sítí. Dokumenty můžete odeslat jedním dotykem pomocí emailu, ftp nebo je přímo odeslat do sdílených příčníků. V rámci bezpečnosti oceníte volitelnou možnost doplněním integrovanou čtečkou karet, která vám zajistí bezdotykový, chráněný přístup k tiskárně a dokumentům připravených k tisku. Doplnit tento bezpečnostní prvek můžete i do nižšího modelu OKI MC563dn. Zařízení se tak dostává na novou funkční úroveň a dokáže identifikovat karty, které se používají v rámci vstupu do firmy a pod. Tímto způsobem zpřístupníte tiskový systém pouze opraveným osobám. Stačí přiložit identifikační kartu na čtečku a o ostatní se postará server, který si ověří uživatele porovnáním údajů z karty vůči serveru. Zde se dostáváme ke konektivitě multifunkce OKI MC573dn. Kromě klasického připojení obsahuje i připojení do Lan sítě pomocí ethernet kabelu. Právě tato možnost připojení s bezpečnostní funkcí pomocí čtečky karet ocení firmy a podniky, kde se tisknou citlivé dokumenty s osobními údaji. Model OKI MC573dn můžete kromě bezdotykové čtečky karet, rozšířit přídavným vstupním zásobníkem papíru, vnitřní pamětí max. 1GB, modulem rozhraní WLAN. Nesmíme zapomenout ani na hostitelský USB port, pro přímé skenování do flashdisku nebo tisk dokumentů uložených na USB klíči.

Rychlost a kvalita tisku

Maximální formát tisku je A4. Multifunkce dokáže tisknout v rozlišení 1 200 x 1200 Dpi rychlostí 30 stran za minutu v černobílém i barevném režimu. Doba výstupu prvního výtisku je necelých 7,5 sekundy v obou režimech. Doporučené měsíční vytížení tisku je 6 000 stran, s maximálním pracovním cyklem až 60 000 stran. Rychlost kopírování je 30 stran za minutu v obou režimech, s dobou výstupu první kopie 12 sekund. Maximální počet kopií je 999 listů. Vstupní zásobník má kapacitu 250 listů papíru, víceúčelový zásobník je použitelný pro 100 listů. Na výstupu je kapacita 150 listů lícem dolů, 100 listů papíru lícem nahoru. Vstupní kapacitu lze rozšířit přídavným zásobníkem na 530 listů papíru. Můžete přidat až dva volitelné zásobníky na 530 listů s maximální kapacitou 1 410 listů. Samozřejmostí je automatický oboustranný tisk a podavač ADF pro 50 listů papíru. Kvalita textu, grafiky a fotografií patří do lepšího průměrnů barevného LED tisku, díky čemuž je výstup vhodný pro většinu podnikových tiskových úloh. Výstupní kvalita tisku by měla být v pořádku na prezentační i obchodní účely kromě těch, které vyžadují velmi malé fonty. Multifunkci hodnotíme kladně, jako jednu z těch lepších na trhu v kategorii zařízení pro podnikový tisk.

 

Plusy

- kvalita tisku
- rychlost tisku
- funkce (tisk, kopírování, skenování, fax)
- můžete přidat až dva volitelné zásobníky (2 x 530 ks)
- možnost integrace dotykové čtečky karet
- velký 7dotykový displej
- duplex ADF (50 listů), oboustranné skenování
- pohodlné ovládání
- široká podpora médií
- nízká spotřeba energie
- podpora aktualizací (dostupnost nových funkcí) přes portál OKI
- bezpečnost dokumentů pomocí Private Print, Card Release (volitelné), IPSec

Mínusy

- neobsahuje Wi-Fi
- cena originálních náplní
- kapacita vstupního zásobníku (štandardne 250 ks)

 

Náplně do tiskárny

Multifunkce tlačí LED technologií a pro tisk používá 4 tonerové kazety (OKI 46490404 - černá, OKI 46490403 - azurová, OKI 46490402 - purpurová a OKI 46490401 - žlutá), s kapacitou 1 500 stran (A4), při 5% pokrytí. Tento model podporuje i používání velkokapacitních tonerových kazet, které mají vytíženost 6 000 stran azurová, purpurová, žlutá a 7 000 stran černá náplň.

Zhodnocení

Z této multifunkční tiskárny dokážete vytěžit maximum pro svou firmu nebo podnikovou kanceláře, kde je potřebná rychlost a vysoká kvalita tisku. Jednoduché ovládání, výborná správa dokumentů a možnosti rozšíření, vám zajistí rychlou a efektivní práci s tiskem. S přídavným vstupním zásobníkem a velkokapacitními náplněmi do tiskárny můžete tisknout bez přerušení velký objem tisku. Plusem je automatický podavač, oboustraní skenovaní a automatický oboustranný tisk. Pokud si tento model vyberete ve verzi s integrovanou dotykovou čtečkou karet, dostanete se na nový level ochrany tisku v rámci své firmy nebo pracovní skupiny. Čtečku lze zapojit jednoduchou montáží do přizpůsobitelné konzoly na zařízení.