Kancelář a škola

OKI C650 A4 barevná LED tiskárna

LED tiskárna OKI C650 uvedla společnost OKI na evropský trh, jako nejmenší barevnou tiskárnu pro formát A4. Co všechno dokázal výrobce integrovat do kompaktních rozměrů zařízení? Má šanci přinést výkon a kvalitu i do malých prostor a kanceláří, kde je potřebná vysoká efektivita? Tato stolní tiskárna je ideální všude tam, kde je omezený prostor hlavním problém pro velké výkonné tiskárny. Své uplatnění může najít v maloobchodě, hotelnictví, restauracích a jiných menších provozech.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: LED barevná
Použití firma / domácnost: malá firma, menší provozy
Rozhraní tiskárny: USB / LAN
Mobilní konektivita: AirPrint / Google Print
Funkce tiskárna / multifunkce: multifunkce - tisk
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 395 mm
Hloubka: 430 mm
Výška: 290 mm
Hmotnost: 28,2 kg


Kompaktní design

Už na první pohled si můžete všimnout malé, kompaktní rozměry zařízení. Přesto hmotností překvapí. Ta je poctivá díky kvalitním součástkám. Výrobce se vyhnul tenkým plastům. Kovová konstrukce je zárukou, že tiskárna nabízí dlouhou životnost. Model OKI C650 má jemně zaoblené hrany a skoro čtvercový půdorys. Na výšku má pouze 290 mm, čímž působí velmi kompaktně, ale robustně. Stabilita během dlouhodobého provozu je silnou stránkou přístroje. Na horní části zařízení se nachází výstup papíru pro klasický list A4 i rolovatelný papír až se 1,32m. Přední horní část patří ovládacímu panelu na kterém je vyklápěcí displej, ovládací tlačítka a numerická klávesnice. Přední část je vyhrazena pro čtyři samostatní tonerové kazety a obrazové válce. Otevírání je pohodlné pomocí modré páčky vpravo. Ve spodní části se nachází vstupní zásobník papíru. Na pravé boční straně se nachází otevírací kryt za kterým je konektor pro zapojení modulu bezdrátové LAN sítě. Tovární zpracování je kvalitní a zařízení není, co vytknout.

 

Funkce

Model OKI C650 je jednoúčelová LED tiskárna, která tiskne v černobílém i barevném režimu. Přestože neobsahuje integrovaný skener můžete pomocí mobilního zařízení a aplikace ABBYY FineScanner dokumenty naskenovat prvním inteligentním skenerem na bázi umělé inteligence. Tímto způsobem můžete rychle a snadno digitalizovat své dokumenty. V rámci konektivity můžete zařízení připojit pevným USB kabelem k PC nebo notebooku. Další možnost je připojení k LAN síti a vytvoření bezdrátové síti LAN, jakož i NFC pro model na některé prodejní trhy.

 

Rychlost a kvalita tisku

Tiskárna tiskne v rozlišení 600 x 600 Dpi a (1 200 x 1 200 Dpi) s fyzickým rozestupem bodů 1 200 Dpi. Doba zahřívání je 20 sekund od zapnutí zařízení nebo 11 sekund z úsporného režimu. První strana se vytiskne za 6,5 ​​sekund v černobílém i barevném režimu. Za minutu dokážete vytisknout 35 stran ve formátu A4 a to v obou režimech. Vstupní kapacita zásobníku papíru je 250 listů. Víceúčelový zásobník má kapacitu 100 listů. Výstupní kapacita je 150 listů lícem dolů nebo 100 listů lícem nahoru. Kvalita tisku je na vysoké úrovni. Tiskárna zvládne všechny typy černobílých i barevných materiálů pro marketingové účely. Kromě běžných typů papíru do maximální velikosti A4 dokáže tisknout i na rolovaný papír šířky 55 -216 mm a délky 91 - 1 321 mm.

 

Plusy tiskárny

- kvalitní zpracování
- kompaktní design
- stabilní kovová konstrukce
- ergonomie
- rychlost a kvalita tisku
- tisk v černobílém i barevném režimu
- možnosti mobilního skenování pomocí kvalitní aplikace
- možnosti rozšíření pomocí přídavného příslušenství
- tisk na rolovaný papír do délky až 1.32 m


Mínusy tiskárny

- neobsahuje integrovaný skener
- bez Wi-Fi

 

Náplně do tiskárny

LED tiskárna OKI C650 tiskne pomocí čtyř samostatných tonerových kazet (CMYK). Kazety žlutá, purpurová a azurová mají kapacitu 6 000 stran. Černá tonerová kazeta pro model OKI C650 má kapacitu 7 000 stran. Optické válce žlutý, azurový, purpurový a černý mají životnost 50 000 stran.

 

           

zdroj foto: oki.com

 

Zhodnocení

Barevná tiskárna OKI C650 je přínosem pro kanceláře, kde je potřebný výkon pro velký objem tisku a kompaktní velikost kvůli omezením prostoru. Stabilní kovová konstrukce vydrží i náročný provoz. Rychlost i kvalita tisku jsou na velmi dobré úrovni. Plusem je inovativní technologie Space Saving Technology, která obsahuje úplný přístup zepředu. To výrazně snižuje množství prostoru potřebného pro provoz tiskárny v porovnání se zařízením s podobným půdorysem, protože výborným způsobem zajišťuje, že všechny operace se provádějí z přední strany zařízení. Pokud jde o údržbu tiskárny iv tomto případě je zapotřebí pouze prostor 2 cm po stranách. Takže může být zařízení během provozu iv menším prostoru. Konektivita je dobrá a je zde i možnost jednoduše připojit modul bezdrátové sítě LAN. Pokud potřebujete vyšší kapacitu papíru na vstupu můžete ji rozšířit přídavným vstupním zásobníkem. Jako mínus může někdo považovat absenci Wi-Fi modulu a integrovaného skeneru. Tento nedostatek řeší podpora pomocí mobilní aplikace ABBYY FineScanner.