Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

OKI B412dn

Navzdory kompaktním rozměrům patří monochromatická LED tiskárna OKI B412dn k vysoce efektivním zařízením. Vhodná je pro malé pracovní skupiny nebo domácnost. Je cenově dostupná a proto si najde zájemců i mezi malými podnikateli a pro Home Office. Mezi výhody, které by mohly při výběru ovlivňovat patri nejen kompaktnost, ale také kvalita tisku v podobě vysoce kvalitních výtisků s výbornou ostrostí. V rámci nákladů na tisk jde velmi efektivní zařízení s rychlym provozem a flexibilní manipulací s médii.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: LED monochromatický
Použití firma/ domácnost: domácnost, malá kancelář
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN
Funkce tiskárna/ multifunkce: tiskárna - tisk
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 387 mm
Hloubka: 364 mm
Výška: 245 mm
Hmotnost: 12 kg


Jednoduchý kompaktní design

Co se týče designu, u tohoto modelu je zbytečné hledat nějakou originalitu nebo extra moderní nápaditý design. Výrobce vsadil na příjemný a jednoduchý vzhled v kompaktním, ale robustním těle. Během provozu je zařízení mimořádně stabilní. Tovární zpracování je na velmi dobré úrovni. Ovládací panel se nachází na pravé horní straně. Kromě několika ovládacích tlačítek se na něm nachází malý, 2-řádkový informační displej a dvě stavové LED diody. Horní část obsahuje výstup papíru. Vstupní zásobník se nachází ve spodní části tiskárny a je řešen šuplíkové systémem s nastavitelnými přihrádkami pro různé formáty papíru. Po otevření horní části se dostanete k tonerové kazetě. Výměna je jednoduchá.


Efektivní funkce

Jelikož jde o jednoúčelové zařízení určené pro monochromatický tisk, nemá žádné extra funkce navíc. Ty, kterými je vybavena však poskytují vysokou úroveň pro tisk. Tiskárna je sestavena tak, aby dokázala rychle a efektivně tisknout větší objem tisku a to s krátkou dobou zahřívání. Model OKI B412dn podporuje automatický oboustranný tisk. Pro připojení k PC slouží USB port 2.0 a ethernetové rozhraní 10/100/1000 pro LAN síť. Tiskárnu lze rozšířit o Wi-Fi modul nebo vytvořit pomocí LAN sítě podporu pro tisk z mobilních zařízení. Plusem je velmi jednoduché ovládání a rychlé zadávání pro tiskové úlohy.

Rychlost a kvalita tisku

Jde o mimořádně spolehlivou LED technologii, dokonale odladěnou lety vývoje. O bezproblémový a svižný chod se stará 677 MHz procesor a 512 Mb RAM paměť. Tiskárna tiskne v monochromatickém režimu v rozlišení 1 200 x 1 200 Dpi. Za minutu dokáže vytisknout 33 stran ve formátu A4. První výtisk máte s tímto modelem do 5 sekund. Doporučený měsíční objem tisku je 250 až 3 000 stran a maximální objem tisku je 60 000 stran měsíčně. Co se týče kvality tisku textových dokumentů jsou na velmi dobré úrovni. Menší zhoršení je při velmi malých velikostech písma, kde bylo písmo již tenké a spíše šedé než černé. Při běžně používaných velikostech je text výborně čitelný a ostrý. Pokud nepotřebujete tisknout opravdu extrémně malým písmem bude to v pořádku. V případě výtisků s grafikou je kvalita je dostatečně dobrá na jakékoliv interní obchodní použití. Pokud nejste velmi kritický, bude vám kvalita vyhovovat a dobré výsledky získáte takéz  podkladů k PowerPointu. Kvalita fotografií je dost dobrá pro takové ty běžné účely, když potřebujete v rámci textového dokumentu zahrnout i fotografii.


Plusy tiskárny

- tovární zpracování
- kompaktní velikost
- jednoduché ovládání
- kvalita tisku
- nízké provozní náklady
- vestavěná duplexní jednotka a standardní kapacita na 350 listů (max. 880 listů)
- automatický oboustranný tisk
- tisk první strany již za 5 sekund
- bezpečnost tisku pro důvěrné dokumenty
- ethernetové připojení


Mínusy tiskárny

- menší velikosti písma vypadají spíše jako šedé jako tmavě černé, takže jsou hůře čitelné
- absence Wi-Fi (možnost doplnit modulem)


Náplně do tiskárny

Tiskárna OKI B412dn používá pro tisk černou kazetu Toner OKI 45807102, která má vytíženost 3 000 stran nebo velkokapacitní kazetu Toner OKI 45807106 s vytížeností 7 000 stran. Obrazový válec má životnost přibližně 25 000 stran.

 


Zhodnocení na závěr

Monochromatická LED tiskárna OKI B412dn je zařízení vhodné nejen do domácnosti, ale i do menší kanceláře. Všude kde se vyžaduje rychlý, spolehlivý tisk s nízkými náklady. Jde o cenově dostupný model v kompaktním provedení s velmi jednoduchým ovládáním. Plusem je možnost rozšíření o modul rozhraní WLAN a přídavný vstupní zásobník papíru s kapacitou 530 listů. Takto získáte na vstupu kapacitu 250 listů papíru základní zásobník, 100 listů víceúčelový zásobník a plus 530 listů přídavný zásobník. Po zaregistrování tiskárny máte nárok na 3-letou záruku. Na závěr ještě můžeme zmínit, že zařízení splňuje bezpečnostní a ekologické nařízení Energy Star, Blue Angel, směrnici EMC, označení CE a označení GS.